anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Tamron AF 70-300 mm f/4-5.6 Di LD Macro

profile.country.pl_PL.title
maro_ka
Początkujący

Tamron AF 70-300 mm f/4-5.6 Di LD Macro

Witam,
Ze względów budżetowych rozważam zakup tego obiektywu.
Zastanawiałem się jeszcze nad Sigmą Apo DG w tym zakresie ale cena 300zł wyższa.
Jestem po lekturze testów na optyczne.pl ale tam po wszystkich budżetowych obiektywach jadą tak strasznie ze odechciewa się jakichkolwiek zakupów.

Czy tamron to dobry wybór? Czy raczej dozbierać na Sigmę. Może coś innego polecicie w tym przedziale cenowym?

9 ODPOW. 9
ronie-----
Początkujący

Podłączam się do pytania :)

Fatamorgana-----
Początkujący

Odpowiedzcie sobie chłopaki na pytanie czego oczekujecie po takim obiektywie?
- samego zakresu do pociągających 300mm?
- przynajmniej paroletniej bezawaryjnej pracy?
- czy jak najmniejszego wydatku?

Takich pytań o to jak wydać mało a zyskać dużo, jest tysiące po forach, ale jedno przez lata sie nie zmieniło.
Za dobrą optykę TRZEBA dać dobre pieniądze...
Postawiłbym na Sigmę, bo w moim i nie tylko mniemaniu, u Tamrona warto kupować jedynie szkła macro (zwłaszcza 180mm), zaś plastik Tamrona jest mniej trwały niz plastiki Sigmy. :D :slight_smile:
Poza tym, owe macro Sigmy jest zdaje się nieco lepsze niż macro Tamrona. Sporo userów Sigmy sobie ją chwali i jest to często spotykane szkło w zakresie tanich 70-300.
Częściej niz Tamrony.

Pozdrawiam.

Creatoor
Początkujący

Ujmę to tak: jak byś dostał takie szkło to ok, można się pobawić. Dosłownie bo to w zasadzie zabawka. Plastik ASSEBBLED IN CHINA. Dostałem coś takiego i mam. Zdjęcia da się tym robić i to całkiem przyzwoite jak na tę cenę. AF nawet trafny i w miarę szybki (głośność to kwestia gustu). Makro tylko od 130 mm i bliżej niż metr nie podchodź. W efekcie bez dobrego statywu nie zrobisz ostrego zdjęcia. Z ręki to marzenie. Podczas ostrzenia trzymając go w ręku czujesz jak całość pływa. Ma się wrażenie jakby miał się rozlecieć. Obiektyw kręci mordką, więc o cokin'ach można zapomnieć. Podobnie praca z polarem to koszmar (zwłaszcza przy osłonie).
Decyzja należy do was. Gdybym miał go kupić to wolałbym dołożyć do Sigmy APO. Spróbuję jutro pstryknąć kilka fotek testowych nim i wrzucę.

ronie-----
Początkujący

W imieniu swoim i kolegi dziękuje za rewelacyjne i wyczerpujące wypowiedzi. :thumbsup:
Jeśli chodzi o mnie, to raczej mam już zdanie na ten temat.
Oczywiście chętnie spojże na te sigmowe fotki :D

profile.country.pl_PL.title
maro_ka
Początkujący

również dziękuje za opinie. Jak najbardziej zastanawiam się nad sigmą apo dg ale ostatnio coś mi cały czas w tamron 90 zawraca głowę.
W pierwszej kolejności jednak postanowiłem zakupić lampę.

spolADRIAN1huovr
Początkujący

Posiadam ten obiektyw. Nie jest zły po za tym że się rozwalił :c9 Przed pierwszym użyciem UWAŻNIE przeczytałem czego nie można robić i się do tego dostosowałem!
Pojechałem do Egiptu i obiektyw zaczął terkotać, chrobotać i nie wiadomo co jeszcze :question:
Po powrocie czyli dwa dni temu odrazu popędziłem do foto joker-a i dałem do naprawy!
I mam dosyć czekania (2 tygodnie mają czasu ), bo to dobry obiektyw do którego da się przyzwyczaić.
A i mam pytanko jak myślicie co się mogło stać? :c13

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

jeśli zaczął terkotać to zepsuła się zębatka AF-u
to zdarza się niestety we wszystkich obiektywach
często bywało w sigmach

spolADRIAN1huovr
Początkujący

ooo

spolADRIAN1huovr
Początkujący

czyli da rade naprawić?