anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Wybór dodatkowego obiektywu.

krikus
Początkujący

Wybór dodatkowego obiektywu.

W najbliższym czasie planuje zakup dodatkowego (jakiegoś jasnego) obiektywu. Na razie mam tylko kitowy. Zastanawiam się nad czymś takim;
http://allegro.pl/sony-minolta-af-50-1- ... 47934.html

Co o nim sądzicie :question:

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

że jest strasznie drogo.
Zważywszy, że za podobną lub niższą kwotę można mieć SONY 50mm 1.8 SAL - nówkę, z gwarancją.
Na temat jasnej i budżetowej 50tki już tutaj wiele napisano. Tak samo wiele napisano w sprawie dodatkowych obiektywów. Wystarczy poczytać wątki, które już istnieją.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
krikus
Początkujący

kris napisał(a):

Zważywszy, że za podobną lub niższą kwotę można mieć SONY 50mm 1.8 SAL - nówkę, z gwarancją


Szczerze? to tego nawet nie spodziewałbym się. Przeglądałem oferty na allegro i jakoś nie zauważyłem nigdzie tego obiektywu, musiało umknąć oku :smileyredface:
P.S. Przeglądałem ponownie na allegro, niestety nie ma tam takiego w sprzedaży.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

nie wiem skąd takie podejście: Allegro jako wyznacznik :c14 :c14 :c14
Dla mnie to ostatnie miejsce gdzie szukam sprzętu foto (typu obiektyw, aparat itd.). Najczęściej korzystam ze sprawdzonych sklepów i z przeglądarek e-sklepów (portale porównujące ceny w różnych miejscach w sieci).

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
krikus
Początkujący

Jednak skusiłem się i kupiłem go dziś, nowy za 600pln. Zrobiłem nim z 200 zdj i mam bardzo pozytywne wrażenia. Kitowy na razie spoczywa sobie :D
F1.8 to świetna sprawa - przy nieco podwyższonym ISO i stabilizacji obrazu, można z powodzeniem używać krótkich czasów otw. migawki bez użycia lampy błyskowej w warunkach gdzie panuje słabe światło. Bardzo precyzyjny i szybki AF to też jego zaleta.
Brakuje trochę szerokiego kąta, ale nie ma co narzekać, za tą cenę nie ma nic lepszego :thumbsup: