anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Wybór tele (SONY 75-300 ? )

profile.country.pl_PL.title
Firianus
Początkujący

Wybór tele (SONY 75-300 ? )

witam serdecznie

co myslicie o tym obiektywie

http://allegro.pl/item663754611_sony_75 ... f_vat.html" target="_blank

nada sie do a300?

36 ODPOW. 36
profile.country.pl_PL.title
acinloop
Nowicjusz

KarolC napisał(a):

acinloop napisał(a):

Według mnie zdjęcia colorful są znacznie ciekawsze :thumbsup:



To niech spróbuje je wysłać na jakiś serwis ze zdjęciami lotniczymi, zobaczymy czy przyjmą ;)



Wątpisz w umiejętności colorful :smileyquestion:

Tu nie chodzi o wysyłanie zdjęć na jakieś serwisy lotnicze... Na tym forum prezentujemy swoje prace i umiejętności, oceniamy je a nie ścigamy się w ilości przyjętych zdjęć na inne serwisy (zapewne w celach zarobkowych)
:c9 :c9 :c9

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

proszę również o zaprzestanie dyskutowania w temacie jakości czyichś zdjęć w tym miejscu.
z góry dziękuję i gorąco pozdrawiam :thumbsup:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
KarolC
Początkujący

acinloop napisał(a):

KarolC napisał(a):

acinloop napisał(a):

Według mnie zdjęcia colorful są znacznie ciekawsze :thumbsup:



To niech spróbuje je wysłać na jakiś serwis ze zdjęciami lotniczymi, zobaczymy czy przyjmą ;)



Wątpisz w umiejętności colorful :question:

Tu nie chodzi o wysyłanie zdjęć na jakieś serwisy lotnicze... Na tym forum prezentujemy swoje prace i umiejętności, oceniamy je a nie ścigamy się w ilości przyjętych zdjęć na inne serwisy (zapewne w celach zarobkowych)
:c9 :c9 :c9


Ok kris zastosuję się do Twoich uwag, tylko odpiszę jeszcze koledze.
acinloopWiem, że nie chodzi o wysyłanie tych zdjęć, ale każde zamieszczone zdjęcia mam prawo ocenić, powiedziałem tylko, że mają mnóstwo błędów. Bez przerwy tu czytam jak radzicie jak powinno się fotografować ludzi, robić portrety, focić kwiatki itp. Są pewne kryteria, tak samo jest w fotografii lotniczej.
A co do serisów to akurat nie wysyła się tam zdjęć w celach zarobkowych, ale nawet jeżeliby tak było to nie widzę w tym nic złego. Na zdjęciach również można zarabiać, jak zresztą na wszystkim ;)

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

Karolu C myślę że jeśli masz ochotę tak mocno i agresywnie przechwalać się swymi umiejętnościami w zakresie fotografii lotniczej to polecam forum które wymieniłeś lub spotter.pl tam na pewno zostaniesz doceniony a stanie na górce na Okęciu jak dla mnie jest chore bo miałem ten widok i hałas przez 35 lat za oknem
Koleżanka Colorful robiła to po raz pierwszy a jak widzisz całkiem dobrze sobie radzi
poza tym na naszym forum jest kilku znanych spoterów(choć by Tomek http://tompac.pl/index.php?option=com_expose&Itemid=2 ) i żaden w ten sposób nie odnosi się do pozostałych użytkowników ukazując swą "wyższość" nad innymi wręcz bo przeciwnie chętnie służą radą
życzę owocnych sukcesów przy strzałach do samolotów

KarolC
Początkujący

SZFENDAK napisał(a):

Karolu C myślę że jeśli masz ochotę tak mocno i agresywnie przechwalać się swymi umiejętnościami w zakresie fotografii lotniczej to polecam forum które wymieniłeś lub spotter.pl tam na pewno zostaniesz doceniony a stanie na górce na Okęciu jak dla mnie jest chore bo miałem ten widok i hałas przez 35 lat za oknem
Koleżanka Colorful robiła to po raz pierwszy a jak widzisz całkiem dobrze sobie radzi
poza tym na naszym forum jest kilku znanych spoterów(choć by Tomek http://tompac.pl/index.php?option=com_expose&Itemid=2" target="_blank" target="_blank ) i żaden w ten sposób nie odnosi się do pozostałych użytkowników ukazując swą "wyższość" nad innymi wręcz bo przeciwnie chętnie służą radą
życzę owocnych sukcesów przy strzałach do samolotów



Ja nie chciałem się przechwalać ani wywyższać (może tak to zabrzmiało) tymbardziej, że nie uważam się za jakiegoś mistrza w tej dziedzinie. Też się uczę. Może i mój błąd bo spojrzałem na te zdjęcia z punku widzenia galerii lotniczych, spotterów a to przecież nie jest forum fotografii lotniczej ;) Jeżeli kogoś uraziłem to przepraszam.

SZFENDAK napisał(a):

a stanie na górce na Okęciu jak dla mnie jest chore bo miałem ten widok i hałas przez 35 lat za oknem



Ten widok i hałas to najcudowniejsza rzecz na świecie :D Zapraszam na górkę :D

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

KarolC napisał(a):

Ten widok i hałas to najcudowniejsza rzecz na świecie :D Zapraszam na górkę :D


dzięki ale nie skorzystam
wystarczy że tamte mieszały mi herbatę i skutecznie usuwały kit z okien
a tu mam 600m do lotniska w Góraszce więc wystarczy tych pieszczot
wolę posłuchać ptaków :smileythumbsup:

profile.country.en_PL.title
tompacan
Nowicjusz

SZFENDAK napisał(a):


poza tym na naszym forum jest kilku znanych spoterów(choć by Tomek http://tompac.pl/index.php?option=com_expose&Itemid=2" target="_blank )



W kwestii formalnej, nie jestem, nie byłem i pewnie nigdy nie będę spotterem, za to jestem pasjonatem lotnictwa oraz fotografii, i w miarę możliwości staram się propagować jedno i drugie.

Co do uwag kol. KarolC, nie mnie oceniać jego intencje ale spokojnie mogę ocenić jesli zajdzie taka potrzeba jego zdjęcia i zdjęcia wskazane przez niego ;)

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

tompac napisał(a):

W kwestii formalnej, nie jestem, nie byłem i pewnie nigdy nie będę spotterem,


Tomku wybacz skojarzenie
Ty patrzysz na to inaczej :smileythumbsup: tak bardziej z duszą i sercem

LOT-----
Początkujący

Jako, że również zajmuję się fotografowaniem samolotów to pozwolę sobie zabrać głos.
Karol - Złe forum sobie wybrałeś na swoje uwagi. Tutaj nikt nie prezentuje zdjęć które mają iść na airliners.net czy JP ;) Tylko fotografują dla siebie a nie żeby fotka się spodobła screneerom. A wiadmo jak musi wyglądać zdjęcie do galerii lotniczej, musi być odpowiednio obrobione, skadrowane, wyostrzone itd. Jest cały regulamin. Zdjęcia które zrobiła koleżanka colorful owszem jeżeli chodzi o galerie lotnicze to kompletnie one się nie nadają, ale jako zdjęcie samo w sobie są ok. Ja też robię sporo zdjęć samolotom które nigdy nie weszłyby do galerii, ale jako widok, wspomnie są wporządku :) Nie każdy kto zrobi zdjęcie samolotowi jest od razu spotterem i zdjęcie nie musi wyglądać jak z airliners.net.
Zapewne znasz adres forum na którym dyskutuje się tylko o lotnictwie jak również jest dział zdjęć lotniczych i można dowoli dystkutować o naszych fotkach, podpowiadać co jest nie tak i zadawać pytania. Jak to na forum :) Więcej dystansu do tego.
Pozdrawiam

profile.country.en_PL.title
tompacan
Nowicjusz

SZFENDAK napisał(a):

tompac napisał(a):

W kwestii formalnej, nie jestem, nie byłem i pewnie nigdy nie będę spotterem,


Tomku wybacz skojarzenie
Ty patrzysz na to inaczej :thumbsup: tak bardziej z duszą i sercem



Ale nie mam czego wybaczać :)
Tu nie chodzi o ubliżanie a o ścisłośc ;)
Pomijam fakt, że słowo spotter strasznie sie rozmydliło przez ostatnie 5-10 lat, a co do duszy i serca, oni też w to dużo wkładają, ja po prostu szukam akcentów gdzie indziej :)