anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

astrofotografia

bernard44-----
Początkujący

astrofotografia

Czy ktoś intereóje się astrofotografią

93 ODPOW. 93
ci.nek
Początkujący

Większość fotek lustrami, a ja ustrzeliłem księżyc kompaktem i wg. mnie całkiem ładnie wyszedł.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Większość fotek lustrami, a ja ustrzeliłem księżyc kompaktem i wg. mnie całkiem ładnie wyszedł.


A co, czy kompaktem nie można już zdjęcia zrobić?
Bardzo ładnie Ci wyszedł ten nasz Łysy, trochę ta poświata przeszkadza, próbowałeś się jej pozbyć? Troszeczkę przyciemnić, pobawić się suwaczkami... i będzie jeszcze lepiej. Albo naświętlać trochę krócej. Może zamiast 1/125 dać 1/250s? Albo przymknąć przysłonę trochę? (nie wiem, czy się da w tym kompakcie?)
Ale tak też mi się podoba!

------------------------------
fotoamator
ci.nek
Początkujący

Zdjęcie jest tylko wykadrowane i pomniejszone, a poza tym w "oryginale" ;) Dzięki za porady, ale tego dnia to było przedostatnie ujęcie bo mi ... bateria padła :D :D a nie miałem przy sobie drugiej. W tym kompakcie da się wszytko, poza zmianą obiektywu :slight_smile:

profile.country.pl_PL.title
eta-----
Początkujący

witam,
to moje pierwsze próby fotografowania Łysego...

profile.country.pl_PL.title
Toldi-----
Początkujący

Tadeusz napisał(a):

mike29 napisał(a):

mam zdjęcie z gwiazdą polarną :D


Gratuluję. Pierwsze koty za płoty :D

Toldi, mógłbyś coś więcej powiedzieć o swojej fotce? Bo coś się obraz z exifem nie zgadza - jak na cropa, zbyt ładny, jak na 18mm za duży. Nie rozumiem tego :rolling_eyes:




juz tłumacze, racja, było to robione na 18mm, ale przystawone do teleskopu 700/70 i to z ręki, zwyczajne przystawienie obiektywu do okularu obiektywu.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Toldi napisał(a):


juz tłumacze, racja, było to robione na 18mm, ale przystawone do teleskopu 700/70 i to z ręki, zwyczajne przystawienie obiektywu do okularu obiektywu.


Jak w starej reklamie Polamu - "...i wszystko jasne" :smileymrgreen:

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Korzystając z okazji, zapiąłem sigmę 70-300APO do A700 i A300, przy czym w tej drugiej postanowiłem sprawdzić jak się spisuje "inteligentny telekonwerter" na ust. x2 (po kropie wychodzi f=900mm!)
A oto efekty (ISO 160-200, f/10, 1/160-1/200s):A700-1.jpgA300-N.jpgA300-2x.jpg
Oczywiście - statyw + samowyzwalacz, w A700 dodatkowo z wstępnym podniesieniem lustra.
Oczywiście z innego egzemplarza sigmy, mogą być inne (lepsze lub gorsze) wyniki.
Powtórzyłbym chętnie te zdjęcia z ob. G300/2,8 SSM, G70-400SSM no i ew. 500/8 reflex. Ale to jak będę miał do nich dostęp i będzie księżycowa noc ;)

------------------------------
fotoamator
profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

inteligentny telekonwerter niewiele w takich zdjęciach pomoże, a ogniskowa jest złudna. Działa to tak samo jak wycięcie kawałka z obrazka. Mogę wyciąć 1/10 zdjęcia, czy dostanę wtedy 4500mm ;-)?

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

gnembon napisał(a):

inteligentny telekonwerter niewiele w takich zdjęciach pomoże, a ogniskowa jest złudna. Działa to tak samo jak wycięcie kawałka z obrazka. Mogę wyciąć 1/10 zdjęcia, czy dostanę wtedy 4500mm ;-)?


gnembon, przyjacielu - toż przecież po to właśnie zrobiłem i zamieściłem to, co wyżej :)
Pomijając słabość szkła, najlepsze jakościowo jest zdjęcie pierwsze - 12 Mpx + CMOS, nieco słabsze jest drugie CCD i tylko 10,2 MPx i wreszcie najsłabsze ostatnie z ITC to ok. 4MPx i chociaż teoretycznie uzyskujemy efekt podwojenia ogniskowej to jednak tracimy na szczegółach.
W sumie - taka ciekawostka :D

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Tadeusz napisał(a):

W sumie - taka ciekawostka :D


Dobrze, że to wyjaśniłeś bo chciałem napisać dokładnie to co gnembon w kwestii tych ogniskowych :P