anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Szkółka sony Alpha

MarekWolan
Początkujący

Szkółka sony Alpha

http://www.lustrzanka.sony.pl/indexc.ph ... #/szkolka/

proszę mi powiedzieć co za "ekspert" prowadzi te szkółki?

W paru filmach są tak okropne błędy techniczne, że jakbym miał się osobiście na podstawie tego pobierać nauki to za wiele dobrego bym z nich nie wyniósł.

17 ODPOW. 17
profile.country.en_PL.title
tompacan
Nowicjusz


proszę mi powiedzieć co za "ekspert" prowadzi te szkółki?



Rafiki do tablicy! ;)





W paru filmach są tak okropne błędy techniczne, ...



Możemy prosić o przykłady?

MarekWolan
Początkujący

no teraz nie będe przeglądał wszystkich filmów, które tam są,

ale jeden przykład - fotografia portretowa:

ale mówiąć, że przy 5.6 mamy małą głębie ostrości (trudno ze na drugim końcu obiektywu jest tak ciemno) ale 5.6 to jest przysłona przy której można fotografować naprawdę spore odległości z zachowaniem ostrości, mniejszą głębie ostrości - czyli większe rozmycie można uzyskać poprzez użycie najmniejszej możliwej przysłony na danym obiektywie - choć prawdopodobnie będzie to przy szerokim kącie - ale używając przysłony 4 czy 4.5 nie wiem jaka tam jest i szerokiego kąta można zbliżyć maksymalnie się do osoby - na minimalnej odległości ostrzenia jest najlepiej - choć nie będzie to naturalne dla niektórych to głębia będzie ładniejsza,

choć do portretów minimum to f2.8, ale używajc szkła z 1.4 1.2 albo nawet i 1.8 mamy okropną różnicę w porównaniu do 2.8 a co dopiero 4 czy więcej

profile.country.en_PL.title
tompacan
Nowicjusz


choć do portretów minimum to f2.8, ale używajc szkła z 1.4 1.2 albo nawet i 1.8 mamy okropną różnicę w porównaniu do 2.8 a co dopiero 4 czy więcej



Czy pokosiłeś sie na obliczenie tej głębi ostrości?

Ogniskowa 70mm, aby sportretować popiersie osoby (format klatki APS-C) musimy sie zbliżyć do niej na ok metr, wiesz ile wynosi wówczas GO przy f/5.6?

ok.4cm!

starcza na ostre oczy i nosek ;) a i to czasami stanowczo za mało.

Owszem, przez ostatnie parę lat dało się zauważyć pewien trynd - papierowa GO zawładnęła umysłem, niektórych "portreciarzy" ale czy jest to jednoznaczne z przyjęciem w poczet kanonu - dogmatu?

profile.country.pl_PL.title
marcinssdd
Początkujący

tompac - trafiłeś w sedno. Magia f/1.4 jest niewiarygodna :D

grzybki z barszczem
profile.country.en_PL.title
tompacan
Nowicjusz

marcin napisał(a):

tompac - trafiłeś w sedno. Magia f/1.4 jest niewiarygodna :D




Sądzę, że jednak cesarzem jest 1,2 - to oni rozpętali to piekło

MarekWolan
Początkujący

mówisz o teorii a nie o praktyce, głębia przy przysłonach które napisałem ilustrują bokeh niepodrabialny, kolory i kontrast są niesamowite, GO swoją drogą, ale w zdjęcie nie klęczysz z lupą i najwazniejszym pryzmatem jest to co chcesz ukazać, np u kobiet - oczy, chodzi o temat, chodzi o to co chcesz pokazać i jeżeli pięknie to wygląda to nie jest tu istotne czy masz głebie 2 czy 4cm, ale przy mniejszej przysłonie kadr przed i za obiektem dużo lepiej wyglądają.

A jezeli nie widzisz różnicy w plastyce między stałkami a zoomami nie mamy o czym rozmawiać.

a z kolei przy 35 1.4 z odległości 1m metra głębia będzie większa niż 4cm:)

a jak zakładam 85L to nie robię fot z metra, albo inaczej - bardzo rzadko

No ale ustawienie niskiej przysłony nie jest zawsze uwarunkowaniem głębi tylko warunków

Jeżeli jesteś w pomieszczeniu ciemnym a chcesz mieć fajny klimat na fotkach to użycie ISo 1600 i f1.2 to czasem bywa i tak za mało

mówimy o FullFrame

profile.country.en_PL.title
tompacan
Nowicjusz


A jezeli nie widzisz różnicy w plastyce między stałkami a zoomami nie mamy o czym rozmawiać.



Jeżeli nie widzisz różnicy, pomiędzy poradami dla początkujących a świadomym wykorzystaniem papierowej głębi ostrości to faktycznie nie mamy o czym rozmawiać, a jeżeli by sie jeszcze okazało, że kolega jest autorem tych słów

Zajmuję sie głównie fotografią, ale również wieloma dziedzinami spokrewnionymi poniejako z plastyką, wszystkie informacje o mnie oraz niektóre prace na mojej stronie internetowej. W mojej pracy najważniejszy jest pomysł i jego wykonanie, zostałem wybrany do książki WHO IS WHO IN POLAND, książka ukazuje się w Niemczech, Austrii i Polsce i zawarte są wniej życiorysy wybitnych polaków i będę tam dodany jako wybitny fotograf , zapraszam na stronę internetową, każdą najmniejszą "zachciankę" postaram się urzeczywistnić dla WAS!



Profesjonalna fotografia ślubna, studyjna, okolicznościowa, cała polska. Zakochasz się tylko w moich zdjęciach:) Najlepsze wykonanie albumów i fotoalbumów! Fotografie jakich nie widzieliście...



to tym bardziej nie znajdziemy wspólnej płaszczyzny do dyskusji.

Ajdaho
Początkujący

Marku na moim przykładzie może: Przygodę z lustrzanką zacząłem jakiś miesiąc temu i sposób przekazu filmików do których pijesz jest dla mnie przejrzysty i zrozumiały, natomiast to co piszesz to już chyba dla bardziej rozwiniętych użytkowników aparatu, a jak koledzy słusznie zauważyli te inscenizacje są przeznaczone dla początkujących, a nie dla takich "bogów fotografii" jak ty.

MarekWolan
Początkujący

z gory przepraszam za brak pl liter
Ja bardzo dobrze wiem, ze zostaly zrobione dla poczatkujacych, ale biorac pod uwage, ze maja czegos uczyc to uwazam ze nie powinny zlych nawykow wprowadzac prawda?

tak jak gosciu przyjezdza na nauke jazdy i jezdzil wczesniej traktorem, prawda latwiej sie mu jest poruszac ale posiada rowniez wiele zlych nawykow ktore trudniej oduczyc niz nauczyc czegos poprawnie od poczatku.

panie Ajdaho - bogiem nie jestem i sie nim nie uwazam, jeszcze daleko do tego co chce osiagnac, narazie ciesze sie ze bardzo dobrze operuje oswietleniem i praca wyzwalanymi flashami - bo umiejetne wykorzystanie daje sporo

mala rada 4ALL - bo sie z tym nie spotkalem tutaj, ustawcie sobie czas 1/10s w pomieszczeniu, ISO nie musi byc wieksze niz 640, i uzyjcie flasha wbudowanego, macie fajny drugi plan i pierwszy ostry a przy odpowiedniej GO rozmycie drugiego planu nie wplynie bardzo na odbior a robicie fajne zdjecia z klimatem i to wszystko z reki

a i to na tym bylby koniec - tyle tu po mnie;)