anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Szkółka sony Alpha

MarekWolan
Początkujący

Szkółka sony Alpha

http://www.lustrzanka.sony.pl/indexc.ph ... #/szkolka/

proszę mi powiedzieć co za "ekspert" prowadzi te szkółki?

W paru filmach są tak okropne błędy techniczne, że jakbym miał się osobiście na podstawie tego pobierać nauki to za wiele dobrego bym z nich nie wyniósł.

17 ODPOW. 17
czorny-----
Początkujący

Tak po trosze nie kumam tej dyskusji... I nie sposób nie zgodzić się z Ajdaho... Na filmie zaprezentowano sposób fotografowania portretu z wykorzystaniem kita, który na długim końcu ma 5,6. Aby rozmyć na maksa tło, odległość fotografowania była minimalna ( i zapewne tak dobrana by odpowiednio wykadrować zdjęcie). Przysłona była najmniejszą z możliwych. Film był prezentacją dobrych rad dla ludzi, którzy zaczynają fotograficzną przygodę. Jaką radę Panie Marku w takim filmie przedstawiłby Pan oglądającym, w miejsce rad Rafiki'ego :question:

profile.country.PL.title
Rafiki.
Doradca

Podejżewam że Pan ... radziłby w dziale fotografia portretowa użycie obiektywu Zeiss 85mm/1.4...
Tylko na ile taka rada jest dobra dla początkującego amatora??
Radziłem użycie 5,6 bo bardziej kitowego obiektywu nie da się otworzyć....
Słusznie tompac zauważył, że to porady dla początkujących.
Którzy natychmiast zauważą różnicę w głębi ostrości w porównaniu z kompaktem.

witmann
Początkujący

Pozwolicie, że i ja dorzucę swoje trzy grosze. Zrobiłem kitem sporo portretów na f/5.6 i nie miałem wielkich problemów z uzyskaniem rozmycia tła. A głębia ostrości była akurat taka, by zmieściła się w niej twarz fotografowanej osoby. Efekt był zadowalający. Oczywiście zakładałem od razy, że nie uzyskam papierowej GO ustawionej wyłącznie na np. lewe oko, bo to jednak nie jest szkło do takich efektów ;)

natalkiena
Początkujący

Ufff, moja przygoda z aparatem okazuje się chyba zbyt krótka, zupełnie nie rozumiem o czym mówicie:/ Aż mi głupio, ja po prostu biorę aparat i robię zdjęcie.

Ajdaho
Początkujący


tak jak gosciu przyjezdza na nauke jazdy i jezdzil wczesniej traktorem, prawda latwiej sie mu jest poruszac ale posiada rowniez wiele zlych nawykow ktore trudniej oduczyc niz nauczyc czegos poprawnie od poczatku.


Tyle że tego gościa cały czas pilnuje i na bieżąco udziela rad i koryguje błędy instruktor. A my mamy do dyspozycji porady ludzi na których się opieramy stopniowo wprowadzając nowe pojęcia i podpowiedzi. Coś jak nauka matematyki: najpierw 1+1 żeby zrozumieć podstawy, dalej mnożenie i dzielenie, a ci najbardziej pojętni całkowanie i różniczkowanie.


panie Ajdaho - bogiem nie jestem i sie nim nie uwazam, jeszcze daleko do tego co chce osiagnac, narazie ciesze sie ze bardzo dobrze operuje oswietleniem i praca wyzwalanymi flashami - bo umiejetne wykorzystanie daje sporo


I to miałem na myśli używając określenia "bóg fotografii", niektórzy ludzie po prostu nie potrafią się powstrzymać od przechwałek, mając wysokie mniemanie o nabytych umiejętnościach.


mala rada 4ALL - bo sie z tym nie spotkalem tutaj, ustawcie sobie czas 1/10s w pomieszczeniu, ISO nie musi byc wieksze niz 640, i uzyjcie flasha wbudowanego, macie fajny drugi plan i pierwszy ostry a przy odpowiedniej GO rozmycie drugiego planu nie wplynie bardzo na odbior a robicie fajne zdjecia z klimatem i to wszystko z reki


Natomiast takie rady to jak najbardziej cenię i nie omieszkam przećwiczyć.

witmann
Początkujący

natalkiena napisał(a):

Ufff, moja przygoda z aparatem okazuje się chyba zbyt krótka, zupełnie nie rozumiem o czym mówicie:/ Aż mi głupio, ja po prostu biorę aparat i robię zdjęcie.


Nie pozostaje nic innego jak zachęcić do nauki materiału zawartego w Szkółce Fotografii ;)

natalkiena
Początkujący

hehe:) właśnie się za to wzięłam i już znam swój podstawowy błąd:) Nie zmieniałam wogóle czułości:)

gotrek-----
Początkujący


mala rada 4ALL - bo sie z tym nie spotkalem tutaj, ustawcie sobie czas 1/10s w pomieszczeniu, ISO nie musi byc wieksze niz 640, i uzyjcie flasha wbudowanego, macie fajny drugi plan i pierwszy ostry a przy odpowiedniej GO rozmycie drugiego planu nie wplynie bardzo na odbior a robicie fajne zdjecia z klimatem i to wszystko z reki



Sprawdziłem i polecam, świetna sprawa :) Znacie inne tego typu metody?