anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Fotografowanie na ślubie/weselu

Skoczek
Początkujący

Fotografowanie na ślubie/weselu

Za 2 miesiące mam być gościem na ślubie i weselu bliskiego kolegi i będę tam szalał jako "drugi fotograf";). Tzn. oprócz wynajętego fotografa ja sam chcę zrobić kilka dobrych ujęć. W książce Scotta Kelby'ego pt. Sekrety Mistrza fotografii cyfrowej jest cały rozdział na ten temat i w wolnych chwilach go studiuje, jednak mam prośbę do znawców tematu o udzielenie mi (i innym forumowiczom) kilku bezcennych wskazówek czy trików, które mogą być przydatne. Wiem, że Kris zajmuję się fotografią ślubów/wesel dlatego mam nadzieję, że się tu odezwie. Sprzęt jakim w tej chwili dysponuję jest w stopce i proszę brać to pod uwagę przy udzielaniu rad:).
Zdaję sobie sprawę, że to bardzo obszerny temat, ale proszę o garść wskazówek, o których należy pamiętać, może "przepisów" na ciekawe ujęcia:). Niemal każdy fotograf tym się zajmujący ma jakieś swoje drobiazgi i idee, które warto naśladować. Gdyby powstał tu taki mały poradnik na ten temat, byłbym bardzo wdzięczny:).

157 ODPOW. 157
profile.country.pl_PL.title
siekacz
Początkujący

Za legitymacje czytaj kurs płaci się w większości diecezji tylko raz. Nie chodzi tu o to by nie dopuścić do robienia zdjęć podczas uroczystości tylko po to by robione one były świadomie. By fotograf nie pchał się ze statywem na ołtarz, by wiedział gdzie i kiedy można robić fotki, by nie rozpraszał swoją pracą ludzi którzy mogą przeżywać jakieś duchowe doznania , no i żeby nie strzelał z flesza księdzu po oczach, bierzmy pod uwagę że ten człowiek też poniekąd jest w pracy. Osobiście jestem ateistą, w kościele więc jestem gościem i staram się szanować zwyczaje gospodarzy.

Skoczek może zasugeruj gością by zamiast ryżu i monet obsypali Młodych płatkami kwiatów, estetyczniej to wygląda, milsze dla oka fotki a Młodzi nie muszą robić uników przed moniakami :D

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

siekacz napisał(a):

Za legitymacje czytaj kurs płaci się w większości diecezji tylko raz.


nie we wszystkich...
co kuria to inaczej :smileyrolleyes:

a swoją drogą - proszę, pomińmy ten temat ;)
autor wątku i tak będzie tylko gościem na ślubie więc o wyrabianiu świstka nie ma mowy :smileyrolleyes:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
Skoczek
Początkujący

kris napisał(a):


autor wątku i tak będzie tylko gościem na ślubie więc o wyrabianiu świstka nie ma mowy :rolling_eyes:


A skąd wiesz jak się moja przyszłość fotograficzna ułoży? :P Teraz jestem we Wrocławiu, ale w moim rodzinnym miasteczku brakuje dobrego fotografa, zatem kto wie? A te informacje swoją drogą są ciekawe nawet dla zwykłego pstrykacza.

A skoro już się zaciekawiłem tym tematem, Kris, opisz chociaż krótko jak wygląda Twoja praca od kuchni? Jakie szkła bierzesz, jak się przygotowujesz i planujesz całą sprawę? Jakich ujęć szukasz? Pisałeś, że włazisz na chór, ale zarzuć więcej informacji. Zdradź trochę swoich sekretów i doświadczeń :) . O to samo proszę innych fotografów ślubnych, bo moim zdaniem, temat jest bardzo ciekawy.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

temat esej.....
a tego typu wypracowań pisać nie lubię ;)
wolę rozmowy przy złotym trunku :nauseated_face:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
Creatoor
Początkujący

kris napisał(a):

wolę rozmowy przy złotym trunku :nauseated_face:


Witam w klubie http://www.sarnowo.nazwa.pl/emotki/3/piwo.GIF
Gdyby nie ta odległość...

kamil1114
Początkujący

A ja mam takie pytanie do Lajama.
Znalazłem w tym temacie zrobione przez Ciebie zdjęcie ( download/file.php?id=3495&mode=view&customview=true ) i trochę zaniemówiłem. Czy to jest kościół w Katowicach na Ochojcu ? Bo kościół do którego chodzę , dokładnie tak samo wygląda. :slight_smile: Mieszkasz gdzieś w pobliżu , jeżeli mogę spytać ?

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Lajam cykał tam tylko fotki ;)

gdzie mieszka, ma napisane przecież w profilu ;)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
kamil1114
Początkujący

kris napisał(a):

Lajam cykał tam tylko fotki ;)

gdzie mieszka, ma napisane przecież w profilu ;)



Właśnie patrzyłem i nie ma ;)

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

kamil1114 napisał(a):

Właśnie patrzyłem i nie ma ;)


:shock: faktycznie.....
pewnie zapomniał ;)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
Bertone.
Poszukiwacz

... na Nk , może będzie :slight_smile:

__________"Niewiele rzeczy przybliża świat tak, jak czyni to fotografia. Dzięki niej odległe miejsca i ludzie stają się bliscy, a nasze życie bogatsze"__________