anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Fotografowanie na ślubie/weselu

Skoczek
Początkujący

Fotografowanie na ślubie/weselu

Za 2 miesiące mam być gościem na ślubie i weselu bliskiego kolegi i będę tam szalał jako "drugi fotograf";). Tzn. oprócz wynajętego fotografa ja sam chcę zrobić kilka dobrych ujęć. W książce Scotta Kelby'ego pt. Sekrety Mistrza fotografii cyfrowej jest cały rozdział na ten temat i w wolnych chwilach go studiuje, jednak mam prośbę do znawców tematu o udzielenie mi (i innym forumowiczom) kilku bezcennych wskazówek czy trików, które mogą być przydatne. Wiem, że Kris zajmuję się fotografią ślubów/wesel dlatego mam nadzieję, że się tu odezwie. Sprzęt jakim w tej chwili dysponuję jest w stopce i proszę brać to pod uwagę przy udzielaniu rad:).
Zdaję sobie sprawę, że to bardzo obszerny temat, ale proszę o garść wskazówek, o których należy pamiętać, może "przepisów" na ciekawe ujęcia:). Niemal każdy fotograf tym się zajmujący ma jakieś swoje drobiazgi i idee, które warto naśladować. Gdyby powstał tu taki mały poradnik na ten temat, byłbym bardzo wdzięczny:).

157 ODPOW. 157
bryssia
Początkujący

Witam;)

Zostałam poproszona o robienie zdjęc na ślubie. Niestety lampy dodatkowej nie posiadam. I teraz moje pytanie : posługuje się alpha200, jak najlepiej robic zdjęcia w kościele tym aparatem?

profile.country.pl_PL.title
Starosta.
Początkujący

bryssia napisał(a):

Witam;)

Zostałam poproszona o robienie zdjęc na ślubie. Niestety lampy dodatkowej nie posiadam. I teraz moje pytanie : posługuje się alpha200, jak najlepiej robic zdjęcia w kościele tym aparatem?


obiektyw na pełnej dziurze i większe ISO

Pozdrawia Starosta :grin:
gierlicz-----
Początkujący

Bryssia - podaj jeszcze info jakie masz szkła...
I tak jak pisze Starosta ;)

bryssia
Początkujący

zwykly i 75-300 jeśli o to chodzi.

profile.country.pl_PL.title
Firianus
Początkujący

jeśli rozumiem to Sony 18-70 i sony 75-300 :question:

Jak tak, to przydałaby się zewnętrzna lampa błyskowa... chyba ze jest mozliwosc zakupu jakiegos nowego, jasnego szkla ;)

Zdjęcia robione na A, iso jakies 400-800, ewentualnie 1600 :rolling_eyes: , AF punktowy i tak jak radził Starosta zdjecia na pelnej dziurze(maksymalnie otwarta przyslona)
Warto robić RAW-y jak juz pisano w tym temacie, bedzie mozliwosc korekcji fotek

To tylko moje małe rady, poczekaj na krisa, on na pewno doradzi Ci coś więcej, gdyż to jego branża :nauseated_face:

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

bryssia napisał(a):

Zostałam poproszona o robienie zdjęc na ślubie.


witaj,
z tego co czytam to najlepszym rozwiązaniem dla pary młodej (bo to oni są najważniejsi) - jedynym najlepszym rozwiązaniem będzie odmówić wykonywania zdjęć. Powód ? Brak doświadczenia, brak sprzętu .
- owszem, każdy swój pierwszy ślub musi mieć - pytanie czy warto to robić jako jeden jedyny fotograf (numer 1) ;)
- oczywiście, sprzęt to nie wszystko - ale bez niego jest ciężko

moja rada to nic osobistego - to po prostu bardzo dobra rada,do której na 99% się nie zastosujesz :(
Pamiętaj jednak o tym, że to jest ich najważniejszy dzień w życiu - tego się nie da powtórzyć, tu nie ma miejsca na błędy, na braki sprzętowe (lampa, jasne szkiełka), no i dobre kadry same w aparat nie wpadają (fach).
Scenariusze są dwa:
- odmówisz, dla ich dobra - oni Cię będą namawiać byś jednak zrobił im zdjęcia. Ty postawisz na swoim i nie zrobisz im zdjęć - ale pomóc im możesz na dwa sposoby: szukając fotografa i robiąc zdjęcia dodatkowo (fotograf numer 2)
- zrobisz im obsługę foto ślubu. Bo przecież to nie jest takie trudne. Oni będą zadowoleni (szczerze lub nie), Ty również. Ale możesz też najnormalniej na świecie nie dać rady. Wiem jaki trudny jest pierwszy ślub. Widziałem też jak wiele złego może zrobić kiepska jakość zdjęć.

Nie warto przy ślubie oszczędzać na fotografie - bo po wspomnienia tylko do zdjęć wracamy ;)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
Skoczek
Początkujący

Kris, bez żartów. Nie wierzę, żeby poprosili ją o bycie fotografem nr 1. To chyba raczej chodzi o dodatkowe zdjęcia...

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Skoczek napisał(a):

Kris, bez żartów. Nie wierzę, żeby poprosili ją o bycie fotografem nr 1. To chyba raczej chodzi o dodatkowe zdjęcia...


więc przeczytaj raz jeszcze co napisała bryssia:

bryssia napisał(a):

...jak najlepiej robic zdjęcia w kościele tym aparatem?


Dla informacji - w Kościele teoretycznie może być tylko jeden operator kamery i jeden fotograf.
Zresztą może niech sama zainteresowana napisze jak jest :smileythumbsup:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
Skoczek
Początkujący

No właśnie, pytanie nie przesądza, czy będzie fotografować poważnie czy z ławki dla znajomych.

bennki
Początkujący

kris napisał(a):


Dla informacji - w Kościele teoretycznie może być tylko jeden operator kamery i jeden fotograf.



...a skąd taka teoria ?? ....na kursie nic takiego nie klarują...chodzi głównie o umiejętność zachowania się podczas ceremonii, a nie o ilość fotografów/kamerzystów...