anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jaki polecacie program dla amatora?

Znajomy-----
Początkujący

Jaki polecacie program dla amatora?

Wiadomo, jestem amatorem i czeka mnie jeszcze dużo nauki, żeby przejść na kolejny etap. Czasami moim zdjęciom sporo brakuje, niektóre z nich przydało by się troszkę "poprawić". W weekend z moją dziewczyną zrobiliśmy sobie małą sesję (nie umieszczę tych zdjęć) i na niektórych jest troszkę niedociągnięć, spowodowanych (jeszcze) brakiem odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Zdaje sobie sprawę, że żaden program nie naprawi źle zrobionej fotografii, ale zawsze można ją "polepszyć". Z jakich programów Wy korzystacie?

27 ODPOW. 27
profile.country.pl_PL.title
Filipski-----
Początkujący

Wczoraj walczyłem z UFRaw i nie chiał mi się w żaden sposób "zsynchronizować" z GIMPEM 2.6.4.Udało się dopiero ze straszą wersją.No i instalacja UFRaw to był mały koszmarek.Ciągle brakowało jakichś sterowników.

karola0304
Początkujący

witam

szukam program jak mozna łątwo usunac rózne zeczy ze zdiec np osoby czy zeczy ?

karola0304

karola0304
Początkujący

witajcie

poszukuje programu w miare łątwego do obsługi usuwania róznych zeczy ze zdiec nie potrzebnych takich jak ludziie albo przedmioty w jez polskim .
lub jak to mozna usunac ?

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

karola0304 napisał(a):

witam

szukam program jak mozna łątwo usunac rózne zeczy ze zdiec np osoby czy zeczy ?

karola0304


Tak łatwo to nie jest :)

Nie ma takiego programu co sam za Ciebie zrobi co sobie pomyślisz... musisz się troszkę pomęczyć. A program? Każdy który oferuje narzędzie pt. stempel czyli nawet PhotoFiltre powinno dać radę, ale interfejs komfortowy to nie jest. Może wypróbuj sobie Corela Paint Shop Pro, albo Adobe Photoshop Elements?

Ewentualnie GIMP, zupełnie darmowy program (bardzo zaawansowany) ale ja nie umiem się do niego przekonać więc trudno mi go polecić... niemniej osoby które poznają go dobrze wymiatają z obróbką aż szczęka opada.

karola0304
Początkujący

Lajam napisał(a):

karola0304 napisał(a):

witam

szukam program jak mozna łątwo usunac rózne zeczy ze zdiec np osoby czy zeczy ?

karola0304


Tak łatwo to nie jest :)

Nie ma takiego programu co sam za Ciebie zrobi co sobie pomyślisz... musisz się troszkę pomęczyć. A program? Każdy który oferuje narzędzie pt. stempel czyli nawet PhotoFiltre powinno dać radę, ale interfejs komfortowy to nie jest. Może wypróbuj sobie Corela Paint Shop Pro, albo Adobe Photoshop Elements?

Ewentualnie GIMP, zupełnie darmowy program (bardzo zaawansowany) ale ja nie umiem się do niego przekonać więc trudno mi go polecić... niemniej osoby które poznają go dobrze wymiatają z obróbką aż szczęka opada.


a moze masz gg ?wtedy bedzie łatwiej nam rozmawiam i tobie bedzie łątwije mi pomoc ak chcesz moje gg to 952448 tem gimp jest spoko ale ne iwem jak sie w nim usuwa osoby .

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

karola0304 napisał(a):

[ale ne iwem jak sie w nim usuwa osoby .


najprostszą metodą na usuwanie osób ze zdjęcia, jest zrobienie zdjęcia bez tych osób ;)
przy obróbce nie jest to takie proste jak się wydaje.....
da się, ale ile roboty :smileyrolleyes:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
krzyho4
Początkujący

zgadzam sie z toba kris , usuniecie kawalka kabelka elektrycznego jest proste ,ale juz calej osoby zaczyna byc koszmarem ...... jest jeszcze dosc fajny program ,,, photoscape

wratislavian
Początkujący

do takich rzeczy polecam paint shop pro. warstwy popychanie i klonowanie sprawiaja ze usuniecie nawet czegos duzego jest calkiem proste.