anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jakich metod używacie do "ulepszenia" (obróbki) zdjęć?

Znajomy-----
Początkujący

Jakich metod używacie do "ulepszenia" (obróbki) zdjęć?

Próbowałem bawić się w gimpie i w illustratorze, ale jakoś nie wychodzą mi te obróbki. Co zmieniacie, jak "ulepszacie", jakie ustawienia korygujecie, aby stosunkowo ładnie obrobić zdjęcie, żeby coś jeszcze z niej wycisnąć?? Macie jakieś przykłady zdjęć przed obróbką i zaraz po?? Ja bawiłem się ze zmianą cieni, balansu bieli i temperaturę kolorów. Co jeszcze moge zmieniać?

14 ODPOW. 14
witmann
Początkujący

Po pierwsze Illustrator nie jest zbyt szczęśliwym programem do edycji zdjęć. To program do grafiki wektorowej. Do retuszu polecam Photoshopa.

A co do samej obróbki: wszystko zależy od konkretnego zdjęcia i efektu, jaki chcę uzyskać. Napisz jaki rodzaj zdjęć Cię interesuje, to postaram się pokrótce opisać co przy nim robię. Jakbym miał opisywać wszystko za jednym zamachem do by mi dnia nie starczyło :slight_smile:

czorny-----
Początkujący

Znajomy napisał(a):

Próbowałem bawić się w gimpie i w illustratorze, ale jakoś nie wychodzą mi te obróbki. Co zmieniacie, jak "ulepszacie", jakie ustawienia korygujecie, aby stosunkowo ładnie obrobić zdjęcie, żeby coś jeszcze z niej wycisnąć?? Macie jakieś przykłady zdjęć przed obróbką i zaraz po?? Ja bawiłem się ze zmianą cieni, balansu bieli i temperaturę kolorów. Co jeszcze moge zmieniać?




Zmieniać możesz dosłownie wszystko tylko czy to przynosi korzyść? Osobiście staram się ograniczać obróbkę do ewentualnego:
-kadrowania
-wyostrzania
-poprawy balansu bieli
- rozmycia obrazu
- ogólnie - "zmiany kolorystyki zdjęć"
- dodawania ramek i podpisów

Sk2007-----
Początkujący

Do retuszu tylko photoshop, do składowania zdjęc adobe lightroom.
Photoshop ma te zalete, że można edytować w nim zdjęcia w stopniu podstawowym, począwszy od zmiany skali szarości, rozmycia czy poprawiania kolorów idt do profesjonalnej edeycji grafiki.

Nie wiem czy wiecie, ale modelki oprócz świetnych fotografów i stylistów mają także grafików ;)

ps. ilustrator, jak już wspominał przedmówca, tworzy grafike wektorową, czyli tworzoną za pomocą figur geometrycznych, więc swietnie nadaje sie do tworzenia ilustracji, ale nie do obróbki zdjęć ;)

witmann
Początkujący

Sk2007 napisał(a):

Nie wiem czy wiecie, ale modelki oprócz świetnych fotografów i stylistów mają także grafików ;)


Najczęściej retuszem zajmuje się sam fotograf, chyba, że mówimy o sesjach do Playboya czy innego CKMa ;)

profile.country.pl_PL.title
Sqarpi
Początkujący

Ja ogolnie najpierw poprawie sobie swiatlo i kolorystyke w lightroomie, pozniej ew bawie sie tym dalej w PS. Czasem jest tak, ze uznam ze raczej niz w PS nie bede robil, to odziarniam i ostrze lekko tez w lightroomie.

profile.country.pl_PL.title
koteczek11
Początkujący

Ja bawię sie PS .... a raczej bawiłam, bo ostatnio brak czasu :( na pierwszy ogień szło zawsze kadrowanie.... wiadomo, że trza wyrzucić to co psuje wizję obrazu a potem... zalezy od wizji :nauseated_face:

gonzo-----
Początkujący

Sk2007 napisał(a):

Do retuszu tylko photoshop, do składowania zdjęc adobe lightroom.
Photoshop ma te zalete, że można edytować w nim zdjęcia w stopniu podstawowym, począwszy od zmiany skali szarości, rozmycia czy poprawiania kolorów idt do profesjonalnej edeycji grafiki.

Nie wiem czy wiecie, ale modelki oprócz świetnych fotografów i stylistów mają także grafików ;)

ps. ilustrator, jak już wspominał przedmówca, tworzy grafike wektorową, czyli tworzoną za pomocą figur geometrycznych, więc swietnie nadaje sie do tworzenia ilustracji, ale nie do obróbki zdjęć ;)



Oj z tymi modelkami to wiadomo od dawna, generalnie Photoshop- najlepszy przyjaciel kobiety xD Co do obróbki zdjęć od jakiegoś czasu bawię się w PS i zaiste zacny program, tylko nie ma co się oszukiwać- baardzo drogi.

witmann
Początkujący

Czy ja wiem, czy taki drogi? Biorąc pod uwagę jego możliwości oraz grupę docelową, czyli profesjonalne studia graficzne i zawodowych fotografów, to cena jest w normie. W "biznesie" zakup programu zwróci się praktycznie od razu. Dla amatorów jest Photoshop Essentials ;)

rafi83-----
Początkujący

ja stosuje do kadrowań i drobnych poprawek ACDSee 10 jak trzeba coś wiekszego to PS