anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jakich metod używacie do "ulepszenia" (obróbki) zdjęć?

Znajomy-----
Początkujący

Jakich metod używacie do "ulepszenia" (obróbki) zdjęć?

Próbowałem bawić się w gimpie i w illustratorze, ale jakoś nie wychodzą mi te obróbki. Co zmieniacie, jak "ulepszacie", jakie ustawienia korygujecie, aby stosunkowo ładnie obrobić zdjęcie, żeby coś jeszcze z niej wycisnąć?? Macie jakieś przykłady zdjęć przed obróbką i zaraz po?? Ja bawiłem się ze zmianą cieni, balansu bieli i temperaturę kolorów. Co jeszcze moge zmieniać?

14 ODPOW. 14
florius
Początkujący

Ciekawe ilu z was drodzy "obróbkowicze" ma legalnego PSa?
Ja używam GIMPa i sobie chwalę, bo do standardowej obróbki wystarcza aż nadto, a jak ktoś nie umie zrobić poprawnego zdjęcia to i PS nie pomoże.
W kwestii samego obrabiania polecam "System 7 punktów" Scotta Kelby'ego :)
No i tu wychodzi szydło z worka bo bez PSa się z tej książki nie da skorzystać :D:grin:

witmann
Początkujący

florius napisał(a):

Ciekawe ilu z was drodzy "obróbkowicze" ma legalnego PSa?


Ja. W pracy ;)

A co do "Systemu 7 punktów" - bardzo fajna pozycja, również polecam. I da się techniki w niej pokazywane zrealizować przy pomocy darmowych narzędzi - chociażby GIMP + Raw Shooter :)

Z innych książek - "Fotografia cyfrowa. Edycja zdjęć. Wydanie IV", również Kelby'ego - jestem tą książką wprost oczarowany :D Sama szara karta umieszczona w środku jest warta kilkadziesiąt złotych a wiedzy oprócz niej jest ogrom.

Debbie-----
Początkujący

florius napisał(a):

Ciekawe ilu z was drodzy "obróbkowicze" ma legalnego PSa?



na 100 obrabiających może z 20 by się trafiło, którzy mają legalnego Photoshopa. ;)


jeżeli już coś poprawiam to jak cała reszta używam PS.
zacznijmy od zasadniczej różnicy, Photoshop to automat w porównaniu do Gimpa, no a komu się chce długo ślęczeć nad zdjęciem skoro można zrobić klik i gotowe, prawda? ;>

czorny-----
Początkujący

Debbie napisał(a):


zacznijmy od zasadniczej różnicy, Photoshop to automat w porównaniu do Gimpa, no a komu się chce długo ślęczeć nad zdjęciem skoro można zrobić klik i gotowe, prawda? ;>



Ciekawa teoria... nie znam ani jednego ani drugiego więc zaprzeczać nie chcę ale jak znam życie to z obydwóch można zrobić automat... ;)

wratislavian
Początkujący

ja od dluzszego czasu uzywam paint shop pro. jest swietny. mniej bajerancki niz ps ale daje podobne mozliwosci. poleacam.

tu probka tego co robilem kiedys:
http://picasaweb.google.com/wratislavian/PmDone#
najpierw sa zwykle zdjecia a pozniej co z nich zrobilem 😜