anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jednolite kolory na zdjeciu nocnym

profile.country.de_DE.title
Bambi-----
Początkujący

Jednolite kolory na zdjeciu nocnym

Witam.
Przegladajac niektore ze zdjec nocnych w Galerii mozemy zauwazyc, na nich rozne kolory swiatel latarni. Niektore sa zolto-pomaranczowe a inne biale...
Najczesciej jest top zauwazalne przy fotografiach z wiekszymi obszarami miast.

Pytanie brzmi: Czy jest technika, ktorą uzyskamy jednolita barwe swiatel? Oczywiscie nie uzywajac poki co zadnych filtrow.

Czekam na Wasze posty i pozdrawiam!

Paweł
12 ODPOW. 12
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

witmann napisał(a):


Ja też pozwolę sobie na sprostowanie. Fisheye to nie tylko ogniskowa. To specjalna konstrukcja. Przykłady: Sony 11-18 to nie Fisheye tylko superszeroki kąt a taki Zenitar 16 mm to już Fisheye mimo dłuższej ogniskowej.



Proponuję nie kłócić się o szczegóły. A 11-18 jest konstrukcją do APS-c, nie do FF! Po zapieciu do A900 lub analoga, efekt będzie mocno "fiszajowaty" . Chodziło mi po prostu o zasadę, nie czepianie się nazewnictwa. Obiektyw 3,2mm w mojej komórce też nie jest fisheye'm :smileymrgreen:
Choć, gdyby go "zapiąć" do Alfy... :smileyhappy:

------------------------------
fotoamator
witmann
Początkujący

To nie szczegóły :) Prostuję, żeby uniknąć sytuacji, że ktoś będzie kiedyś chciał kupić Fisheyke, popatrzy tylko na ogniskową i się mocno zdziwi kupując "zwykłe" szkło ;)

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Myślę, że jak ktoś "dojrzeje: do fiszajki to będzie wiedział już co kupować. A mój post (którego się uczepiłeś) dotyczył zupełnie czegoś innego.
Ale w tym co Ty piszesz, oczywiście jest racja. Nie każdy krótkoogniskowy obiektyw (również moja komórka z 3,mm) jest obiektywem fisheye.)
EOT

------------------------------
fotoamator