anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

LCD- a obróbka foto

OsiRis-----
Początkujący

LCD- a obróbka foto

Jak w temacie - jakoś nie mogę ustawić jednego czy drugiego . (to drugie to zdjęcie)
Monitor LCD z laptopa jakbym go nie podniósł tak na nim widać (wiadomo)
gdyż minimalna nieświadoma zmiana pozycji -użytkownika-powoduje iż inaczej postrzegamy obraz na LCD a tym samym cienie, kolory, nasycenie itd.
Jest jakiś patent na otwarcie laptopa :rolling_eyes: wiem że to śmieszne bo sam pisząc to mam :nauseated_face:

no ale jak mam dobrze obrobić foto to muszę je dobrze widzieć -wiadomo
1. Tak więc pytanie -jest jakiś patent?

2. - co wy na to?
-"a Tata Marcina powiedział " iż 95-105 stopni powinno rozwiązać a przynajmniej standaryzować widok.

11 ODPOW. 11
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Tata Marcina powiedział, że na lapku to sobie można fotki na n-k obrabiać. Do zdjęć potrzebny jest monitor. Najlepiej dobra bańka, albo bardzo dobry LCD. Ale te naprawdę dobre zaczynają się od 3kzł (do ok. 8kzł w porywach) np EIZO. Ale i na tych "do grania", jeśli mają możliwość regulacji, da się coś zrobić.
Jeśli jest dobry laptop, z dobrym ekranem i możliwościami regulacji, to po skalibrowaniu, ostatecznie też się da pracować ;)

------------------------------
fotoamator
OsiRis-----
Początkujący

Taa.. w smumie stać cie na aparat to i monitor możesz kupić :slight_smile:

NIE, muszę z tym jakoś żyć.
To szukajmy rozwiązania tego problemu pomijając jakość n-k
Dzięki Tadeusz

profile.country.pl_PL.title
Sqarpi
Początkujący

Rozwiazaniem jest monitor CRT, ja majac monitor CRT 17" w miare dobrej jakosci, widze w obrobce roznice typu niebo a ziemia miedzy nim a laptopem. Miinusem jest to, ze zajmuje troche miejsca na biurku.

OsiRis-----
Początkujący

zgadzam się ale postęp poszedł na tyle do przodu że crt już praktycznie nie ma zostaja jedynie komisy.
teraz wyobraź sobie jak tuptam z 17 calowym crt do domu
wyobraź sobie minę postępowej pedantycznej żony nie znającej sie na rzeczy.
wiesz spaść ze schodów to jeszcze pół biedy ale spaść ze schodów z CRT 17' w rękach...

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Na świecie akurat CRT'ków produkuje się najwięcej. moze i w polsce trudno je dostać ale zawsze mozna sprowadzic z innego kraju :P

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Sqarpi napisał(a):

Rozwiazaniem jest monitor CRT,


Przecież napisałem, że najlepsza dobra "bańka" :smileymrgreen:
Trzy lata temu kupiłem "leżaka magazynowego" za 300zł. Jest to iiyama HM903DTA 19" warta wówczas jakieś 2200zł służy do dziś i nie zamienię na żadnego LCD-ka, no chyba, że EIZO z matrycą PVA (ale wtedy bym nie pograł - a też lubię)

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Tadeusz napisał(a):

no chyba, że EIZO z matrycą PVA (ale wtedy bym nie pograł - a też lubię)


Akurat mam takie EIZO i nie wiem gdzie widzisz problem z graniem. :shock:

To już nie te czasy gdzie smużenie stanowi jakikolwiek problem. :smileymrgreen:

CO do monitora - niekoniecznie trzeba od razu EIZO. Na zwykłych LCD też się da, ważne żeby wiedzieć jakie są słabe strony danego modelu :)

OsiRis-----
Początkujący

w robocie mam parę do zdjęć rtg :) są wysokiej rozdzielczości ale za to monochromaty :|

oldguest
Początkujący

Dell 2408WFP, Matryca S-ips. Po kalibracji - rewelacja polecam. Choć koło 2400 trzeba dać. Na allegro nawet 1700 zł się trafiają. Ale warte każdej złotówki i 24 cale. Pozdrawiam.