anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Nowe filmy na lustrzankasony.pl

profile.country.PL.title
Rafiki.
Doradca

Nowe filmy na lustrzankasony.pl

Zapraszam do odwiedzenia naszej strony lustrzankowej.
Pojawiło się na niej właśnie pięć nowych filmów.
Dowiecie się z nich o ekspozycji, makrofotografii w warunkach domowych, o bezprzewodowym sterowaniu lampami błyskowymi, o podstawach głębi ostrości.

http://www.lustrzankasony.pl/indexc.php ... #/szkolka/" target="_blank

Zapraszam :)

30 ODPOW. 30
profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

a GO przypadkiem nie jest słabo zależne od ogniskowej? Efekt rozmycia - tak, ale nie GO ;-)

W filmiku o WL dorotka jest też ładnie oświetlona od przodu. Czyżby poza światłem z tyłu nie było tam jakiegoś softboxu kontrującego na twarz?

profile.country.PL.title
Rafiki.
Doradca

Weź stałkę 28mm oraz 85mm i sprawdź głębię ostrości przy tej samej odległości i przysłonie.
O głębi już raz była dyskusja. :)

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

była, ale nie tu ;-)
ale fakty są faktami ;-) http://www.cambridgeincolour.com/tutori ... -field.htm" target="_blank
by być precyzyjnym to trzeba powiedzieć, że efekt rozmycia zależy od GO i od ogniskowej, a GO zależy od przysłony i odległości. Czyli Efekt rozmycia zależy od tych trzech czynników.
Wiem, że to tylko taki skrót myślowy, ale można to było po prostu nazwać "efekt rozmycia" w pewnym momencie i nikt by się nie domyślił (wszyscy by myśleli, że mówisz cały czas o GO)

A co z modelką? Czy światło było tylko z tyłu? ;)

profile.country.pl_PL.title
qcukv62
Początkujący

bardzo fajne i pomocne filmiki.

jak sie ma takie modelki to i fotografować sie chce ;]

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

właśnie, nie że tak wszystko krytykuję - bardzo fajne filmiki. I wielu mogą się przydać

profile.country.PL.title
Rafiki.
Doradca

Twarz Doroty z przodu była doświetlona wyłącznie wbudowana lampą.
Co prawda w trybie WL wbudowana lampa błyska znacznie słabiej niż normalnie, ale wystarczy to do takiego efektu.

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

w sumie rzeczywiście - byłeś całkiem blisko. Intencją błysku wywołującego lampę zdalną jest jednak nie zaistnieć na zdjęciu, no ale przy nieduzych odległościach, też słabszym błysku ze zdalnej, może być widoczny.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Dobra robota, Rafale :D
Myślę, że wiele spraw stało się prostszymi, za to pojawią się nowe pytania, wszak filmiki są dość krótkie i nie wyczerpują tematów ;)

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

z przyjemnością zobaczyłem :-)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer