anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Pare wnikliwych pytan dla obeznanych w temacie.

profile.country.pl_PL.title
Gabrielmrq
Początkujący

Pare wnikliwych pytan dla obeznanych w temacie.

witam wszystkich. To moj pierwszy post i na pewno nie ostatni, wiec mam nadzieje,ze bedzie mi tu milo i przyjemnie. Mam nadzieje, ze mi pomozecie w kilku sprawach, ktore opisalem ponizej.
od miesiaca mam a 200 poki co sam kit 18-70, wczesniej mialem kompakta z5 minolty.

1) czym sie rozni tryb Ps od S (Ps uzyskujemy przez uruchomienie pokretla przy spuscie) z drugiej strony tak mi sie teraz nasunelo czy zmienilaby sie tez przyslona (Pa) jezeli zmienilbym w ustawieniach, ze pokretlo ma byc odpowiedzialne za zmiane przyslony (w prg M. gdzie do ust jest i to i to)

2) czy jest jakakolwiek roznica miedzy zdjeciami wykonanymi bez zmiany ekspozycji na + (w zamian z dluzsza migawka) ?
z tego, co zauwazylem to podkrecenie ekspozycji (+) wydluza po prostu czas migawki i nic wiecej. (przy slabym oswietleniu i tak niezbedny jest statyw albo podkrecenie iso, migawke przeciez moge sobie sam zawsze wydluzyc)
Jedyna sensowna opcja jest chyba reczna regulacja ekspozycji w trybach POZA pasm, bo wtedy nie mamy wplywu na przyslone i migawke. prosze o jakies porawy, korekty, dopowiedzenia.

3) kit ma swiatlo 3.5-5.6. chcac zrobic jakies makro, albo cos z rozmazanym drugim planem bylo dla mnie oczywiste, ze nie zejde ponizej 3.5 (przy 18mm wiadomo, pozniej jeszcze gorzej). To jest jasne, chcac natomiast zrobic krajobraz z ostroscia w pelnym kadrze krecac na A przyslone powyzej granicznej mojego obiektywu (5.6) pomyslalem- no dobra, aparat jest przystosowany po prostu do lepszych szkiel. ale! zrobilem maly test w pokoju ustawiajac dwie rzeczy w odlaglosci ok 1m i roznica ostrosci miedzy nimi zmniejsza sie drastycznie zaczynajac od 5.6 przez 10, 16 az do 20.
Tego jakby nie lapie do konca. tzn cieszy mnie to :), ale myslalem,ze te zdjecia beda takie same przy 5.6 i f20 (oczywiscie przy roznych migawkach zeby proporcje byly ok)

6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Na forum wszystkie te pytania były już omawiane! Wystarczy przejrzeć przed zadaniem kolejnego.
Ale dobra, mam coś lepszego. Poczytaj sobie tutaj. Znajdziesz odpowiedź na prawie każde pytanie nt. fotografowania :)
http://szerokikadr.pl/poradnik/

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
Gabrielmrq
Początkujący

wydaje mi sie, ze te pytanie nie do konca sa na poziomie instrukcji obslugi, a jezeli rzeczywiscie natkne sie na podobne pytanie na forum, mimo, ze nie ma ich miliard, to zworce honor. Moze po prostu lepiej byloby napisanie dwoch zdan z pozycji obeznanego (jezeli sie nie myle) w koncu to dzial abc fotografowania.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Gabrielmrq napisał(a):

wydaje mi sie, ze te pytanie nie do konca sa na poziomie instrukcji obslugi, a jezeli rzeczywiscie natkne sie na podobne pytanie na forum, mimo, ze nie ma ich miliard, to zworce honor. Moze po prostu lepiej byloby napisanie dwoch zdan z pozycji obeznanego (jezeli sie nie myle) w koncu to dzial abc fotografowania.


A Ty czytasz całego posta, czy zazwyczaj nagłówek i pierwsze zdanie.
Zajrzałeś chociaż do tego linka, który Ci podałem? Chyba nie, bo materiału tam jest na więcej niz na 5 minut. I nic nie wspominałem o instrukcji!
Dobrze Ci radzę, zapoznaj się z tym linkiem - to skarbnica wiedzy!

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
Gabrielmrq
Początkujący

wyluzuj i ogranicz wykrzykniki, bo w glowie wrzeszczy. oczywiscie, ze wlaczylem strone. dzieki za adres. bede szukal, co nie znaczy, ze sie nie uciesze, jezeli ktos z prawdziwym doswiadczeniem odpowie na moje pytania w dwoch zdaniach.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Gabrielmrq napisał(a):

wyluzuj i ogranicz wykrzykniki, bo w glowie wrzeszczy


:shock:
jeśli dwa wykrzykniki to dużo i wrzeszczenie, to uważam, że jesteś przewrażliwiony lub delikatny ;)

to Ty wyluzuj - Tadziu dobrze kieruje....

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Widzę, że lubisz mieć wszystko podane na tacy. Niestety nie ma jednej recepty na udane zdjęcia. Trzeba czytać, robić zdjęcia i... wyciągać wnioski.
Ale może ktoś z większym doświadczeniem Cię za rączkę poprowadzi.
EOT.

------------------------------
fotoamator