anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Pliki raw w formacie ARW?

ryszard_nowy
Początkujący

Pliki raw w formacie ARW?

Witam serdecznie,

mam pytanie odnośnie zapisu zdjęć w postaci RAW. Ostatnio po raz pierwszy skorzystałem z tego formatu i ku mojemu zaskoczeniu :shock: po przegraniu zdjęć na komputer otrzymałem pliki z rozszerzeniem ARW. Rozumiem, że jest to normalne (mam nadzieję przynajmniej), ale mam problem z odczytaniem takiego formatu w posiadanych przeze mnie programach to jest irfanview i photoshop. Proszę o radę, co zrobić, jakiego programu użyć ... :question:

Pozdrawiam
Ryszard

31 ODPOW. 31
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

ufosan napisał(a):


Na mój chłopski rozum IDC v3 stosuje większą kompresję, czyli jakość zdjęć wywoływanych w v3 jest gorsza, niż tych wywołanych w v2.


a czy widzisz tą "stratę" jakości ?

wątpię :smileymrgreen:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
ufosan-----
Poszukiwacz

Zgodzę się, "straty" jakości nie widać na "gołe oko", ale pozostaje pytanie do Twórców IDC, dlaczego nowsza wersja programu z założenia "robi" gorsze zdjęcia???

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

może używaj stwierdzenia "mocniej skompresowanego" zamiast "Gorszego"

bo gdybyś faktycznie widział różnicę - to mógłbyś mówić "gorszego" :rolling_eyes:

być może to kwestia kolorów - a nie kompresji...

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
ufosan-----
Poszukiwacz

Wszystko rozumiem, tylko zależało by mi, aby jakiś spec od informatyki-programistyki zrobił obiektywny test i wyjaśnił skąd ta różnica rozmiarów plików wyjściowych, bo tak jak pisałem wcześniej parametry przetwarzania były identyczne. Wiadomo bowiem, że jeśli plik mocniej skompresowany to kosztem "czegoś", nie da się bowiem zrobić z rawa zrobić jpega sprężając go jak powietrze, żeby zajmowało mniejszą objętość, tylko trzeba wyciąć "coś" i zastanawiam się nad tym co?

profile.country.pl_PL.title
Sqarpi
Początkujący

To, ze zajmuje mniej miejsca, nie oznacza, ze jest gorsza. Algorytm stosowany w nowszej wersji moze byc po prsotu efektywniejszy. Mozna to porownac do kompresowania np. RAR-rem i ZIP-em. Kompresujac pliki tymi dwoma algorytmami, nie uzyskamy takich samych efektow, chociaz i tu i tu ustaiwmy powiedzmy kompresja maksymalna, co nie znaczy, ze jeden daje gorsze pliki od drugiego. Algorytmy kompresji mozna wymyslac i wymyslac i tutaj po prsotu jest mozliwe, ze panowie od IDC znalezli bardziej wydajny, przy zachowaniu takiej samej jakosci.

czorny-----
Początkujący

Już długo po czasie ale się dołączę :D

Tak między wierszami właściwie już to zostało napisane ale compression level 1 w v2 a compression level 1 w v3 to nie koniecznie musi być to samo nawet jeśli zastosowano by ten sam algorytm kompresji, bo te 1 to wartość umowna a nie jakaś tam jednoznaczna miara.

bikmen
Początkujący

witam wszystkich podepnę się do tego tematu
ostatnio zaczalem robic zdjecia w RAWach i choc tego nie potrzebowalem wczesniej to teraz robie w RAWach prawie zawsze... tylko czy mogl by mi ktos wytlumaczyc co w programie Image Data Converter SR Ver. 3 oznacza kilka opcji?
1. highlight color distortion reduction
2. no i glownie chodzi mi o ustawianie ostrosci a w tym co to jest Amount, Overshoot, Undershoot oraz Threshold??

za wszelką pomoc dziękuję

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Setting the highlight color distortion reduction
Open the palette.
When is selected, the high luminance (highlight) areas, such as skin or sky shot under very bright lighting conditions will be adjusted and reproduced with a more natural tone.

Moja angielski być słaba, ale chyba chodzi o bardziej stonowane pokazanie jasnych partii?

a ostrość?
Amount Adjusts the overall sharpness of a still image. To sharpen the outlines of a still image, drag the slider to the right. To weaken the outlines, drag the slider to the left.
Overshoot Adjusts the level to emphasize the outlines in the overshoot direction in adjusting sharpness.
Undershoot Adjusts the level to emphasize the outlines in the undershoot direction in adjusting sharpness.
Threshold Sets the applicable standard for whether to adjust the outlines.
Reset Resets the settings to their defaults. (The slider returns to the center.)
Rozumiesz coś z tego? :D

------------------------------
fotoamator
bikmen
Początkujący

no niestety ale nic... 😕

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

bikmen napisał(a):

witam wszystkich podepnę się do tego tematu
ostatnio zaczalem robic zdjecia w RAWach i choc tego nie potrzebowalem wczesniej to teraz robie w RAWach prawie zawsze... tylko czy mogl by mi ktos wytlumaczyc co w programie Image Data Converter SR Ver. 3 oznacza kilka opcji?
1. highlight color distortion reduction
2. no i glownie chodzi mi o ustawianie ostrosci a w tym co to jest Amount, Overshoot, Undershoot oraz Threshold??

za wszelką pomoc dziękuję


amount to np ilość miara
threshold dosłownie próg
overshoot to dosłownie przestrzelić może chodzi o przepalenia na zdjęciach
undershoot analogicznie pewnie chodzi o niedoświetlone partie

nie używam tego programu więc nie mogę się w żaden sposób do niego odnieść może ktoś lepiej to przetłumaczy