anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

pyłki nad matówką

jogi19821982
Początkujący

pyłki nad matówką

Witam jestem szcześliwym posiadaczem A350
mam go około 2miesięcy

partząc przez finder widze kilka czarnych pyłków , matówka jest czysta pyłki są w środku za matówką , macjie jakis pomysł jak sie ich pozbyć , w a350 matówka nie jest wymienialna ciekawe co na to serwis , bo chyba przestrzeń miedzy matówka a szkłem od findera powinna być szczelna

co wy na to ?

80 ODPOW. 80
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

mitech napisał(a):

A czy kolega jogi to ma brata bliźniaka :rolling_eyes:


sprawa jest już sprawdzana.......bo dla mnie to również podejrzane ;)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
jogi1982-----
Początkujący

już piszę o co chodzi , miałem brata bliźniaka około tygodnia jogi1982 - konto po założeniu nie było aktywne, wiec założyłem 2 konto jogi19821982 :) , po interwencji admina jestem już na swoim stałym niku :)

profile.country.pl_PL.title
wasil110
Poszukiwacz

A tak apropo to ile moze kosztowac wymiana matówki i mam jeszcze jedno pytanko ta szybka af to gdzie sie zdajduje czy to jest te szkiełko pod lusterkiem?

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

profile.country.pl_PL.title
BuBu__
Początkujący

ta z "kreskami" na których widać łapany AF? jest nad matówką

profile.country.pl_PL.title
CSIFOTOIVIDEO
Użytkownik

jogi19821982 napisał(a):

dzwoniłem do serwisu sony i otrzymałem miła informacje , czyszczenie matrycy lustra itd za free do 6 miesiecy po zakupie L)



Niestety piękne czasy się skończyły przyszedł kryzys i producent już nie sponsoruje czyszczenia. Tak jeszcze w woli wyjaśnienie Sony sponsorowało czyszczenie przez 3 miesiące.

profile.country.pl_PL.title
CSIFOTOIVIDEO
Użytkownik

wasil110 napisał(a):

A tak apropo to ile moze kosztowac wymiana matówki i mam jeszcze jedno pytanko ta szybka af to gdzie sie zdajduje czy to jest te szkiełko pod lusterkiem?



koszt wymiany matówki to w przypadku aparatu Sony A300/350 - 213zł

profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

koszt wymiany matówki oooo... a na jaką taką samą czy jakąś inną?

spartus
Początkujący

I u mnie niestety tez sa pylki na matowce .
Aparat byl juz raz czyszczony w servisie zapewnieli ze wszsytko jest ok a tu lipa .
obiektyw byl zmieniany tylko raz po czyszczeniu czy to mozliwe aby aparat albo obiektwy byl nieszczelny i tamtedy dostawal sie brud???
W zalaczniku foto :((((
Serdecznie wszystkich pozdrawiam

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

spartus napisał(a):

I u mnie niestety tez sa pylki na matowce .
Aparat byl juz raz czyszczony w servisie zapewnieli ze wszsytko jest ok a tu lipa .
obiektyw byl zmieniany tylko raz po czyszczeniu czy to mozliwe aby aparat albo obiektwy byl nieszczelny i tamtedy dostawal sie brud???
W zalaczniku foto :((((
Serdecznie wszystkich pozdrawiam


Zabrudzenia (pyłki) na matówce są widoczne w wizjerze ale nie na zdjęciu!
To co widać na foto to typowe drobinki występujące na matrycy. To co widać jest na tyle małe, że na normalnym zdjęciu nie powinno być widoczne (normalnie nie robi się zdjęć z przysłoną f/32).
Pojawiają się praktycznie zawsze, w każdym systemie lustrzanek. Nie żyjemy na Księżycu ani w sterylnym laboratorium. Drobiny materii unoszą się w powietrzu i można je wszędzie spotkać, również we wnętrzu aparatu fotograficznego.
Żaden obiektyw amatorski i wiele profesjonalnych nie mają uszczelnień i w czasie ostrzenia czy miany ogniskowej "mają prawo" zassać drobinki pyłu (niewidoczne gołym okiem). Również podczas wymiany obiektywu dostają sie do wnętrza aparatu.
Jest to normalne. W razie potrzeby czyści się matrycę przedmuchując ją, lub - gdy naprawdę potrzeba - na mokro. Dużo już na ten temat było na forum. Np. TUTAJ
Pyłkami, których nie widać przy normalnym foceniu, czyli przy przysłonach stosowanych na co dzień - do f/11, b. rzadko f/16 można się nie przejmować - w razie czzego łatwo się je usuwa w programie graficznym, podczas rutynowej obróbki zdjęć.

Pozdrawiam i bez paniki. Rób po prostu zdjęcia :smileythumbsup:

------------------------------
fotoamator