anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

46HX800 + BDVE900W + Cyfra + jak to podłaczyć

profile.country.pl_PL.title
ponury-grabarz
Początkujący

46HX800 + BDVE900W + Cyfra + jak to podłaczyć

Potrzebuje pomocy! posiadam oto taki zestaw TV 46HX800 + zintegrowany zestaw kina domowego BDVE970W oraz dekoder PVR Philips cyfry + . Jak mam to wszystko podłączyć? Myślałem ze jak podłączę Kino do TV i dekodera za pomocą kabla HDMI to będzie wszystko grać tzn. bez dodatkowych kabli. Aby wszystko działało musiałem podłączyć: TV i BDV za pomocą HDMI i kabla optycznego, dekoder cyfry + z TV za pomoca HDMI a z kinem za pomocą kabla coaxial. Nie jestem przekonany czy w tym podłączeniu mam np. dźwięk z c+ w jakości dolby d. 5.1 oraz czy ten sprzet działa w ACR. Myślałem ze to jest prostsze, albo po prostu się zakręciłem w tych kabelkach :) Może mi ktoś pomóc lub ma podobny problem. Proszę o jak najprostsze wytłumaczenie podłączenia tego wszystkiego i konfiguracji sprzętu.

4 ODPOW. 4
profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Podłącz do TV kino jednym kablem HDMI, a drugim podłącz dekoder do TV.
By słuchać dźwięku z dekodera przez kino ustaw w opcjach TV - "dźwięk przez system audio".
Wszystko.

profile.country.pl_PL.title
ponury-grabarz
Początkujący

Dzięki bardzo za odpowiedź. Faktycznie to połączenie działa. Tak jak powinno.
Mam też kolejne pytanie. W odtwarzaczu BD podczas oglądania filmu na bd wyświetla sie informacja o możliwości pobrania informacji o filmie z Internetu (aplikacja zaczynająca się na G) tylko jeśli Odtwarzacz BD jest podłączony do Internetu kablem. Wole mieć podłączony kabel Ethernet do TV (ponieważ mam bezpośredni dostęp do Internet video z pilota TV) czy można tak podłączyć BD + TV aby kabel Ethernet był podłączony do TV a z niego sygnał trafiał do odtwarzacza BD? Żeby nie rezygnować z wygody BIV i mieć tą możliwość pobierania danych o filmie?

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Twoje kino to BDV-E970W?
Jeżeli tak to ono również posiada Bravia Video Internet i też możesz je obsługiwać pilotem TV. Naciskasz klawisz Sync wybierasz Sterowanie urządzeniem - wybierasz zestaw audio, następnie główne menu. Reszta tak jak w TV.
Zdaję sobie sprawę, że jest to nieco dłuższa procedura ale da się.
Jeżeli posiadasz w domu router bezprzewodowy to możesz dokupić adapter UWA-BR100 i wpiąć go do kina lub do TV (drugie urządzenie kablem, lub kupić dwa adaptery).

krystianb
Początkujący

sadam napisał(a):

Twoje kino to BDV-E970W?
Jeżeli posiadasz w domu router bezprzewodowy to możesz dokupić adapter UWA-BR100 i wpiąć go do kina lub do TV (drugie urządzenie kablem, lub kupić dwa adaptery).


Lub kupić switch i dodatkowy patchcord. Upchać z tyłu za TV i podłączyć oba urządzenia.
Rozwiązanie dużo pewniejsze od wifi (przy zaśmieconym eterze wifi może mieć tragiczną przepustowość) A switch nie będzie przeszkadzał, nawet jakby 100Mb było potrzebne to przecież oba urządzenia na raz nie będą używane.