anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

46W4500 i DVB-T

mike_cz-----
Początkujący

46W4500 i DVB-T

Witam,

raz jeszcze poruszę temat dvb-t.
Otóż podłączyłem antenę pokojową szerokopasmową ze wzmacniaczem 28dB do TV. TV posiada tuner MPEG-4. Mieszkam na Ursynowie (Wwa) i wg mapki Emitela jestem w zasięgu nadajnika z PKiNu (niestety nie mam bezpośredniego widoku na iglice).

Uruchomiłem autowyszukiwanie cyfrowe i....nic :(

Chciałem wprowadzić parametry ręcznie ale...

programowanie cyfrowe->
- autoprogramowanie cyfrowe
- sortowanie programow
- cyfrowe programowanie reczne - to menu jest wyszarzone a help podaje informację:dostepne tylko przy ustawieniu "naziemna".
I teraz moje pytanie - jak ustawić "naziemna"? Ew co jeszcze trzeba ustawić aby odebrać sygnał dvb-t?

Dodatkowo, dzisiaj kolega powiedział żeby przestawić lokalizację TV z "polska" na "niemcy" bo u nas dvb-t jest dostępne nieoficjalnie i odbiór jest zablokowany w TV. Przestawiłem ustawienia lokalizacji ale to też nie pomogło.


pozdrawiam i liczę na pomoc
mike

2 ODPOW. 2
profile.country.pl_PL.title
kaemesio
Początkujący

Dla W4000 ustawienia na Polska działają bez problemów dla DVB-T z Warszawy, nie wiem czemu W4500 miałby mieć to wyłączone. W przypadku Ursynowa bezpieczniej jest chyba celować w Raszyn niż w PKiN - sygnał powinien być od pewnego czasu nadawany jednocześnie z obu.
Niestety mam wrażenie, że wysokie bloki (żelbetonowe przeszkody na drodze sygnału) bardzo utrudniają odbiór DVB-T chyba, że antena jest na dachu.. Ursynów nie jest więc najlepszym miejscem do sprawdzania odbioru. Odbiór EmiTelowego multipleksu na Olszynce Grochowskiej jest bardzo dobry (ale, pomijając chmury/mgłę/smog, moja antena ma "widok" na PKiN).

piotr8729
Początkujący

Też mam TV z mpeg4 (40W4710) i odbieram telewizję cyfrową z nadajników naziemnych za pośrednictwem anteny zbiorczej, usytuowanej na dachu 3 pietrowego budynku, w okolicach południowo- wschodniej części W-wy. Dwa tygodnie temu, kiedy stroiłem TV, złapałem 4 pogramy TVN, TV4, Polsat i .... Polsat Sport HD test . - super odbiór!. Gdybym wczoraj próbował nastroić TV prawdopodobnie nic bym nie złapał, ponieważ odbiór wszystkich programów był fatalny (jakieś zakłócenia), ale dzisiaj obraz prawie jak z "n"-ki.
Strojenie ręczne nic nie daje, ponieważ ręcznie to można ustawić kanał np. 55 i dalej to już automat szuka stacji (brak możliwości przeszukania ręcznie - jak gałką w radiu )

Te zakłócenia zdarzają się dosyć często. Myślę, że z czasem pojawi się więcej programów, a jakość ulegnie poprawie. A, i jeszcze jedno. Z moich obliczeń wynika, że antenę mam skierowaną na PKiN, ale instalator twierdzi, że na Janki (Łapy) ponieważ sprawdzał to jakimś przyrządem. Czy mógł się pomylić?