anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

brak odbioru tv-N przez HDMI

tadek1
Początkujący

brak odbioru tv-N przez HDMI

KUPIŁEM TELEWIZOR 40S4000 . PO PODŁACZENIU TV-N PRZEZ PRZEWOD HD . ŻADNE Z TRZECH GNIAZD NIE ODNAJDUJE SYGNAŁU.NA EKRANIE TV WYSKAKUJE INFORMACJA ZTV-N ŻE W TVJEST BŁĄD PROTOKOŁU HDCP. NIEWIEM TERAZ CZY TO DEKODER TV-N JEST DO DUPY CZY JEST COŚNIE TAK Z TV.A MOŻE JA MUSZE COŚ ZROBIĆ W USTAWIENIACH. PROSZĘ O POMOC.......A MIAŁO BYĆ TAK PIĘKNIE

9 ODPOW. 9
Jaceksan
Początkujący

U mnie jest ten sam problem ale z amplitunerem sony 5400 , przez hdmi n-tv nie ma ani obrazu ani dzwięku, natomiast bezposrednie połączenie n-tv z projektorem daje obraz. I co tu jest grane? Jak to rozwiązać?

profile.country.pl_PL.title
pop665
Początkujący

prawdopodobnie trzeba zmienić ustawienia w amplitunerze. rodzaj wejścia/wyjścia itd... niestety na odległość nie umiem pomóc. chyba że bym dostał zdjęcie podłączenia.

Jaceksan
Początkujący

witaj,
nie bardzo mam co fotografowac, ten amplituner ma 6 wejsc hdmi, n-tv włączyłem na nr 3,
w menu sprawdzalem do hdmi nie ma zadnych opcji. natomiast po podłączeniu go po RGB i swiatło dzwięk, n-ka chodzi. Ale wolałbym puscic ją via hdmi . W końcu po to kupilem nowy amplituner.
pozdrawiam

profile.country.pl_PL.title
pop665
Początkujący

do podłączenia potrzebne są dwa kable hdmi. jeden podłączony do "hdmi in" a drugi do "hdmi out". po podłączeniu na amplitunerze należy wybrać rodzaj wejścia (hdmi x - gdzie x jest numerem wejścia pod które jest podłączona n-tv) i rodzaj wyjścia (A lub B - w zależności od tego pod którym jest podłączony kabel który jest podpięty do tv). Również na telewizorze trzeba wybrać wejście które ma być wyświetlane na tv. sugerowałbym jeszcze podłączenie tv do amplitunera za pomocą kabla optycznego (przy sprzęcie takiej wysokiej jakości nawet jest to wskazane aby wykorzystać w pełni jego możliwości) aby przesyłać dźwięk cyfrowo.

W razie jakichś pytań chętnie pomogę.
Pozdrawiam

Jaceksan
Początkujący

To co napisałeś jasno wynika z instrukcji amplitunera. Ale dziękuje za chęci. Z amplitunera sygnał wychodzi z obrazem na monitor. Jest to hdmi A. Do amplitunera w gniazdo hdmi nr 3 włączylem n-tv.
Niestety brak i dzwięku i obrazu. W wejsciu nr 2 jest włączona ps3 i tu wszystko jest ok. zamiana wejsc nie daje rezultatu. n-tv nie "przechodzi " ani z obrazem, ani co ciekawe z dzwiękiem, choć dając dodatkowe połączenie dzwięku przez coaxial, czy swiatlowód ten dzwięk jest. Na forach generalnie panuje opinia ,że to wina n-ki. To dlaczego obraz jest przy bezposrednim wpięciu tunera n-tv w hdmi monitora/tv,projektor itp/?
pozdrawiam
Jacek

profile.country.pl_PL.title
pop665
Początkujący

instrukcji nie czytałem :) ale miło wiedzieć że to samo jest w instrukcji :) jest też możliwe że dekoder n jest niezgodny z HDCP i to może być powodem. proponuje wymienić dekoder na nowy. jeżeli to nie pomoże to można się pokusić o wymianę kabla... możliwe że nie obsługuje standartu 1.3. proszę spróbować podłączyć n-tv przez kabel od ps3. jeżeli to nie będzie działało to albo jest zły dekoder albo jest jakaś usterka w amplitunerze. co prawda to drugie się bardzo rzadko zdarza ale jest możliwe.

pozdrawiam

oldguest
Początkujący

A prosze spróbować włacząć urządzenia w różnej kolejności mam na myśli coś takiego. Włączyć TV (ustawić na złacze HDMI od ampli), potem ampli (ustawiając na HDMI od N-ki) i na końcu dekoder. Można też spróbować odłaczyć dekoder od prądu bo to że on jest w stend-by i tak działa conajmniej jedna głowica i dysk twardy nim. Ewentualnie w odwrotnej kolejności. Drugi sposób to podłaczyć dekoder kablem componentowym tylko że z tego co pamiętam nagrania na VOD będą scalowane do jakości SD. Problem z TV N przewija się już od jakiegoś czasu. Problem moim zdaniem pojawia się podczas rozpoznawania sygnału przez amplituner bo z tego co zauważyłem jeśli nie mamy właczonego TV na dane HDMI to amplituner tak jak by nie odbierał sygnału ze swoich HDMI. Dopiero po właczeniu TV i przedstawieniu go na złacze HDMI od amplitunera amiplituner przeszukuje złacza HDMI. Przynajmniej tyle zauważyłem na blu-ray bo nie mamy niestety TV N.

profile.country.pl_PL.title
3333mario
Początkujący

odbiór jest tylko dekoder n trzeba przestawić na 1080i przy hdmi, a przy scart na niższa wartość, chyba 780, czy o to wam chodziło? najlepsza metoda prób i błędów, pozdrawiam.

profile.country.pl_PL.title
pop665
Początkujący

no tak :) kompletnie zapomniałem o przestawieniu rozdzielczości 😛 szkoda że nie pomogłem
pozdrawiam