anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Bezprzewodowe podłączenie do internetu telewizorów Sony

profile.country.en_GB.title
Tempak
Nowicjusz

Bezprzewodowe podłączenie do internetu telewizorów Sony

Witam,

Chciałbym się podzielić alternatywną metodą bezprzewodowego podłączenia telewizorów Sony z funkcją Sony Bravia Internet Video na przykładzie Sony KDL-32EX500 przy użyciu mostka WIFI Vonets VAP11G.

Tutorial opisuje krok po kroku jak skonfigurować i zestawić połączenie.

Link: http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=10723716

Pozdro,
Tempak

7 ODPOW. 7
spolDon1fhkbr
Początkujący

Co prawda plik warto by wrzucić też tutaj ponieważ nie każdy ma konto na elektrodzie. Swoją drogą trochę było i jest kilka minusów:
- trudniejsza konfiguracja,
- trudniejszy troubleshooting,
- dodatkowe okablowanie,
- standard jedynie G (ten adapter dedykowany jest w standardzie N).

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Rozwiązanie które może być prostsze i bardziej dostępne to podłączenie drugiego routera WiFi przewodowo z telewizorem. Router podłączony do telewizora może łączyć się z "główną" siecią w naszym domu bezprzewodowo. Czyli pomiędzy "głównym" routerem a tym przy telewizorze nie ma przewodów. Drugi router może być schowany za tv...

spolDon1fhkbr
Początkujący

Zimny napisał(a):

drugiego routera



To zdanie trochę wprowadzą w błąd. Oczywiście są routery, które potrafią działać w trybie Wi-Fi Client, ale ich liczba jest dość mała. Zwykłym routerem nie da się tak zrobić. Do takich celów bardziej chodzi o samego Access Pointa z trybem pracy "AP client". Ewentualnie można użyć trybu bridge, ale wtedy router, który mamy musi pracować w takim samym systemie bridge co AP (czyli zazwyczaj chodzi o jedną firmę obu urządzeń i oczywiście dostępny tryb bridge).

profile.country.en_GB.title
Tempak
Nowicjusz

Don napisał(a):

Co prawda plik warto by wrzucić też tutaj ponieważ nie każdy ma konto na elektrodzie


Bardzo chętnie, ale max załącznik na tym forum to tylko 400kB. Czyli tyle co nic.

profile.country.en_GB.title
Tempak
Nowicjusz

Don napisał(a):

kilka minusów:
- trudniejsza konfiguracja,
- trudniejszy troubleshooting,
- dodatkowe okablowanie,
- standard jedynie G (ten adapter dedykowany jest w standardzie N).



Dla mnie najważnieszy plus brzmi: mam nadal dostępny port USB. Konfiguracja moim zdaniem jest prosta, trobleshooting to fikcja. Mostek działa bez żadnych problemów, stabilnie i bezobsługowo. Z okablowaniem to trochę chyba przesadziłeś. Kabelek do LANu i zasilanie z USB. Tyle kabli. Co do standardu - zgadzam się, starszy i nieco wolniejszy, ale w zupełności mi wystarcza. I tak nie mam w domu routera N, więc w moim przypadku nic by to nie dało.

Ale oczywiście każdy lubi to co chce. Intencją było pokazanie alternatywy w praktyce.

spolDon1fhkbr
Początkujący

Tempak napisał(a):

mam nadal dostępny port USB



Wiesz, że HUB-u USB działają?

Tempak napisał(a):

Intencją było pokazanie alternatywy w praktyce.



Chwali się :smileythumbsup:

profile.country.en_GB.title
Tempak
Nowicjusz

Don napisał(a):

Wiesz, że HUB-u USB działają?



Działają, ale nie wiem w praktyce jak to wygląda gdy podłączysz do huba UWA-BR100 oraz pendrive (nie mam UWA-BR100). Wiem jedno, jak podłączysz do huba dwa pendrive'y to telewizor ładnie informuje, że sorry, ale nie będzie obsługiwał dwóch urządzeń USB.