anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Brak czerwonego wskaźnika czuwania.

profile.country.pl_PL.title
gggrzybowscy
Użytkownik

Brak czerwonego wskaźnika czuwania.

Od miesiąca jestem posiadaczem tv Bravia 40V4000.Po włączeniu wtyczki do gniazdka sieciowego i jednokrotnym naciśięciu przycisku zasilania na górze tv zaraz świeci się zielona dioda i odbiornik szybko przekazuje obraz,którego w tej chwili np: nie chcę oglądać.Moim zdaniem powininien zapalić się najpierw czerwony wskaźnik czuwania,a potem kiedy ja chcę, to uruchamiam go z pilota.Czerwony wskaźnik czuwania pojawia się zawsze,ale po wyłączeniu zasilania tylko na pilocie.Nie da się po naciśnięciu przycisku zasilania na górze TV ustawić trybu czuwania,a za każdym razem odbiornik włącza się automatycznie,a nie powinno tak być.Natomiast po dwukrotnym naciśnięciu przycisku zasilania odbiornik na przemian wyłącza i załącza się automatycznie.Nadmieniam,że w ustawieniach(autyomatyczne uruchamianie tv włączone czy wyłączone nic nie daje)Miałem wcześniej dużo różnych tv Sony i żaden nie uruchamiał się automatycznie po naciśnięciu przycisku zasilania,tylko z pilota.Mam na ten temat pytanie do Panów z Sony i do użytkowników tego modelu.Nie wiem,czy to jest wada tej serii,czy te typy tak już mają.Sam się Pan dziwi,że po podłączeniu telewizor się włącza, a nie przechodzi w stend-by.Dlatego na Pana odpowiedź,za którą bardzo dziękuję pozwoliłem sobie zmienić trochę ten temat,bo tak jak Pan,ja także dziwię się dlaczego tak się dzieje.Też jestem ciekawy i proszę o bardziej szczegółową odpowiedź.Napewno nie ma to nic wspólnego z oszczędzaniem energii,a wręcz przeciwnie.Telewizor kupiłem w EUROAGDRTV w Plejadzie w Sosnowcu.Jeszcze raz serdecznie pozdrawiam.
Z poważaniem-Eugeniusz.

5 ODPOW. 5
oldguest
Początkujący

Jeśli telewizor jest wyłączony na przycisku z góry (nie świeci się nic) wtedy po właczeniu na tym przycisku TV się włączy.

Jeśli telewizor był włączony odetniemy mu prąd potem włączymy telewizor sie włączy sam.

Jeśli wyłaczymy TV na pilocie i potem naciśniemy 2 razy przecisk na TV telewizor się właczy.

Mam nadzieje że o to Panu chodzilo.

oldguest
Początkujący

gggrzybowscy - jeśli wysyła Pan prywatną wiadomośc proszę nie blokować odbierania prywatnych wiadomości bo się nie da wtedy odesłać do Pana odpowiedzi :smileyevil:

Opisałem ogólnie działanie i zachowanie telewizora przy obsłudze z przycisku na obudowie. Telewizory od co najmniej 2 lat (jeśli na telewizorze nie świeciły się diody) to po naciśnięciu przycisku na obudowie telewizor się włączał. Jest to pewnie spowodowane tym że tylko taki sposób istnieje jeśli np. zgubimy pilota (wtedy jak jest stend-by wystarczy nacisnąć 2 razy ten guzik). Bo telewizor już nie reaguje na naciśniecie zmiany kanału, menu czy głośności. Może to mieć związek z teraz bardzo modnym oszczędzaniem energii podczas stend-by. W każdym bądź razie każdy TV teraz tak działa. Dziwi mnie natomiast fakt dlaczego jeśli telewizor był włączony to po odcięciu zasilania (brak prądu) i podłączeniu telewizor się włączy a nie przejdzie w stend-by.

profile.country.pl_PL.title
Ernet-----
Poszukiwacz

]Właśnie o podobną sytuację miałem zapytać;
1) Tv jest właczony ( oglądam program TV )
2) Wyłaczam go z pilota ( do stanu Stand By )
3) Podchodzę do telewizora i wyłaczam go przyciskiem u góry , na panelu - wszystko gaśnie
Natomiast, aby powtórnie go właczyć
1) naciskam przycisk na panelu , u góry ( bo inaczej się nie da, prawda )
2) Telewizor od razu się włącza do oglądania( np. jakiejś stacji telewizyjnej ). A czy nie powinien w tej sytuacji właczyć się tylko do stanu Satand By ?

Ewentualnie czy można coś zrobić inaczej, aby tak się stało ? Przecież po właczeniu Tv przyciskiem na górze nie każdy ma od razu ochotę oglądać cookolwiek na ekranie .

oldguest
Początkujący

W takiej sytuacji (tak jak pisałem wcześniej) telewizor się włączy i tak mają wszystkie obecne modele.

profile.country.pl_PL.title
vinci77
Poszukiwacz

wszystko jest ok. nie panikujcie ;) tak ma być.