anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

BraviaSync problem

morfeusz
Początkujący

BraviaSync problem

Witam,

Jestem w posiadaniu Sony HX850 + Sony DAV-DZ860w mój problem związany jest z funkcją BraviaSync. Mianowicie, gdy wybiorę na pilocie od TV funkcję SyncMenu nie widnieje na liście zestaw kina domowego, a co za tym idzie pilotem od TV nie mogę sterować kinem domowym. Wejście w opcje i wyszukanie urządzenia powoduje wyświetlenie komunikatu: "Nie znaleziono urządzenia". Oczywiście w obu urządzeniach włączono "sterowanie za pomocą HDMI". Natomiast pilotem od kina domowego mogę sterować TV za pomocą wciśnięcia przycisku "TV" umieszczonym na pilocie.

Dlaczego więc TV nie widzi na liście kina domowego i pilotem od TV nie mogę sterować w/w kinem?

Pozdrawiam

6 ODPOW. 6
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Witaj,

dziwne zachowanie telewizora. Proponuję przywrócić ustawienia fabryczne (przywróci wszystkie ustawienia do fabrycznych), odłączyć DVD i na nowo skonfigurować ustawienie sterowania HDMI. Z jakiego przewodu HDMI korzystasz? Chodzi o wersję i jakość.

Pozdrawiam,
Zimny.

morfeusz
Początkujący

Trudno stwierdził jaka to wersja...kabel więcej niż 15zł nie kosztował :D Wizualnie hdmi 1.4 jakoś różni się od 1.3?

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Nie jestem w 100% przekonany, ale jeśli przewód kosztował ok 15zł - to on może być przyczyną... BRAVIA Sync wykorzystuje jeden z pinów do komunikacji między urządzeniami. W tanich przewodach HDMI bywa tak, że trafiają się przypadki niedopracowania, źle połączonych końcówek, tanich komponentów, niedostateczne ekranowanie itp. Nie polecam takiego rozwiązania.. Masz bardzo dobry telewizor - nie oszczędzaj na przewodach. Na HDMI powinno się wydać ok 40-60 zł za długość 2m, z pozłacanymi końcówkami. Moim zdaniem jest to rozsądna cena i nie ma co schodzić niżej.

morfeusz
Początkujący

Miałeś rację kolego ;) podpiąłem kabel który miałem przy PS3 i BraviaSync zadziałała w TV, widocznie ten wcześniejszy kabel nie był 1.4 albo był jakiś felerny.

Dzięki
Pozdrawiam

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Bardzo fajnie, że wszystko działa. Do BRAVIA Sync nie jest potrzebny przewód 1.4. Na starszych też działa, ale kwestia solidności i jakości wykonania. "No name" czasami nie jest dobrym wyjściem...

Pozdrawiam,
Zimny.

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Nie chcę namawiać do kupowania drogich markowych kabli z najwyższej półki, bo zaraz rozmowa przerodzi się w rozmowę między dwoma audiofilami, którzy kupują kable droższe niż mój samochód, twierdząc że dźwięk uległ diametralnej poprawie.
Jestem zdania, że po przekroczeniu pewnej ceny przekracza się również pewien próg jakości. Nazwijmy go umownie "wszystko działa OK przez długi czas". Po przekroczeniu tej ceny/jakości nie wiele osób odczuje różnicę w wykonaniu kabla HDMI.
Ogółem wyłania się powoli trend, że każdy kto kupił kabel za 15zł, kupuje drugi za 100zł, także polecam od razu pominąć pierwszy etap i wydać te pieniądze na ściereczkę do polerowania naszych TV :c20.

Pozdrawiam Stubb