anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Optical OUT tylko stereo ;/

profile.country.pl_PL.title
AsDur-----
Poszukiwacz

Optical OUT tylko stereo ;/

Witam,
Przeczytalem tu wiele trafnych porad, ale ostatnio nie moge sobie poradzic z ustawieniem TV wiec moze ktos z Was bedzie mial pomysl.

Kupilem TV kdl-60nx720, podlaczylem PS3, podlaczylem dekoder cyfry wszystko pieknie dziala po HDMI. Zapragnalem jednak okazjonalnie uzywac zestawu audio do odtwarzania dzwieku. Jako ze mam dosc stary amplituner (bez portow hdmi) podlaczylem do niego TV kablem optycznym zakladajac, ze cokolwiek nada sygnal do TV (czy to ps3 czy dekoder) to TV przesle go do ampli i wszystko pieknie zagra. Po ustawieniu roznych opcji w TV osiagnalem cel. TV odtwarza dzwiek przez glosniki, ale jak zechce to wlaczam amlituner i mam troche mocniejszy dzwiek. I tu pojawia sie problem. Sygnal wysylany przez optyczne wyjscie cyfrowe TV jest zawsze rozpoznawany jako stereo w ampli. Nawet kiedy PS3 nadaje sygnal Dolby D 5.1.

Czy ktos z Was wie jak mozna zmusic TV zeby wysylal dzwiek 5.1 przez cyfrowe wyjscie optyczne?

Pozdrawiam,
AsDur

7 ODPOW. 7
spolDon1fhkbr
Początkujący

AsDur napisał(a):


Czy ktos z Was wie jak mozna zmusic TV zeby wysylal dzwiek 5.1 przez cyfrowe wyjscie optyczne?



Chyba trochę zagalopowałeś się. Jeśli masz podłączone PS3 przez HDMI to tam wybiera się jakie standardy ma na to HDMI puszczać, a jakie dekodować.... Jeśli puściłeś przez HDMI jakiś wysoki standard, który przez optyka nie przejdzie to nie dziwne, że nie ma... Wejdź w ustawienia dźwięku w PS3 i odznacz większość zostawiając tylko te podstawowe. Na pewno wylecieć powinno DTS Master Audio i Dolby True HD. Nie testowałem, ale ten telewizor powinien posyłać dalej dźwięk....

A jeśli chodzi o dekodery to np. Cyfra zawsze daje stereo na HDMI (jeśli się nic nie zmieniło), w N-ce się wybiera w menu... Nie wiem jak w Polscacie ale stawiam, że tak jak w Cyfrze (mniej problemowo).

profile.country.pl_PL.title
AsDur-----
Poszukiwacz

W PS3 mam ustawione wyjscie audio po HDMI (podlaczone do TV). W ustawieniach tego HDMI mam wybrane DD 5.1 i linear PCM i zakladam, ze te sygnaly (gdy odtwarzam film z bluray) powinien TV odabrac dalej przeslac do ampli...

spolDon1fhkbr
Początkujący

AsDur napisał(a):

linear PCM



Próbowałeś sam Linear PCM?

profile.country.pl_PL.title
AsDur-----
Poszukiwacz

Sprobowalem... Nie ma skucesu ;/

spolDon1fhkbr
Początkujący

Możesz spróbować jeszcze wyłączyć Bravia Sync ale to już bardziej strzał....

krystianb
Początkujący

A co masz ustawione w opcjach wyjścia optycznego w TV, czasem nie PCM, jeśli chcesz przesyłać coś więcej niż 2.0 to musisz ustawić "auto". Po światełku na pewno może przejść DD 5.1, oczywiście amplituner musi potrafić to zdekodować. Na BR może się zdarzyć, że audio będzie nagrane choćby w DD+ wtedy może się zdarzyć, że TV wyśle po toslink'u 2.0, bo tenże interfejs nie jest teoretycznie zgodny z DD+, z resztą stary amplituner i tak by tego nie zrozumiał.

profile.country.pl_PL.title
AsDur-----
Poszukiwacz

W TV mialem ustawione AUTO. Amplituner radzi sobie z DD5.1 po optyku, wystarczy ze PS3 podepne optykiem bezposrednio do ampli...

Po probach doszedlem do miejsca, w ktorym jednak podpialem PS3 i cyfre po HDMI do TV, ale dzwiek z nich po optyku do ampli. Dziala, ale to najgorsze rozwiazanie jesli chodzi o przyjaznosc dla uzytkownika. Zmieniajac urzadzenie, trzeba przelaczac ampli w odpowiedni tryb.. wejscie z PS3 lub wejscie z dekodera... Ja sobie poradze ale jak to zaczalem tlumaczyc zonie, to tak jakby ona mi chciala wytlumaczyc jak ustawic pralke na kolor, wirowanie, pol wsadu i suszenie w jednym.........