anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Czujnik

piotreek
Początkujący

Czujnik

Witam,
mam tv bravie 40w4500 i w instrukcji wyczytałem, ze posiada on czujnik oswietlania. W ustawieniach czujnik jest teoretycznie właczony, ale jakiekolwiek zasłonięcie go, lub oswietlenie mocnym swiatłem nie powoduje zmian w obrazie (jasniej/ciemniej)

czy coś jest nie tak?

7 ODPOW. 7
Castel899
Początkujący

Po 17-tu dniach czekania na odpowiedź kogoś z Firmy wtrącam się, żeby Piotrek nie czuł się o puszczony.

piotreek napisał(a):

posiada on czujnik oswietlania... czujnik jest ... właczony ... zasłonięcie go, lub oswietlenie mocnym swiatłem nie powoduje zmian w obrazie ...czy coś jest nie tak?

Na zdrowy rozum - tak.

profile.country.pl_PL.title
kaemesio
Początkujący

Teoria jest chyba taka, że czujnik zmniejsza podświetlenie ekranu gdy jest ciemno - dzięki temu telewizor mniej daje po oczach i jednocześnie mniej prądu zużywa. A czy zmiana jest zauważalna gdy się świeci lub nie świeci na czujnik - pewnie nie. Może test przy całkowitych ciemnościach i świeceniu dokładnie na czujnik może dać jakiś wynik. Świecenie w jasnym pokoju prawie na pewno nie.

Castel899
Początkujący

Masz rację kaemesio. Ale Piotrek napisal, że zasłonięcie również nic nie daje. Czyli zasymulował warunki ciemnego pokoju. Myślę, że od tamtej pory już zasięgnął informacji w serwisie i coś tu napisze.

piotreek
Początkujący

nic nie zgłaszałem dop serwisu. ostatnio zauważyłem, że jednak czujnik działa (chyba) bo po zmianie włącz/wyłącz obraz się rozjasniał/sciemniał, ale na tyle mało, ze było to prawie nie widoczne. Ogolnie, to za bardzo mi to nie przeszkadza.

profile.country.pl_PL.title
pop665
Początkujący

w telewizorze jest kilka czujników... także zasłaniając jeden z nich nic się nie zmieni. ponadto różnica jasności obrazu nie jest aż taka duża jak użytkownik tego oczekuje.

Castel899
Początkujący

pop665 napisał(a):

w telewizorze jest kilka czujników...

A jak wyczaić wszystkie ? Instrukcje podpowiadają coś na ten temat ? ...

pop665 napisał(a):

ponadto różnica jasności obrazu nie jest aż taka duża jak użytkownik tego oczekuje.

Zapalenie i zgaszenie konkretnego oświetlenia w ciemnym pokoju powinno jednak dać orientację, czy funkcja działa.

profile.country.pl_PL.title
pop665
Początkujący

hmm instrukcji nie czytałem ale na pewno nie jest jeden :)
a z tym wygaszaniem niekoniecznie... oko podczas zmiany oświetlenia też się przestawia więc jest to różnica prawie nie zauważalna.