anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

HDMI i sposoby połączenia

profile.country.PL.title
Yaro66
Poszukiwacz

HDMI i sposoby połączenia

A mnie zastanawia dlaczego to cudeńko ( W4210 ) nie wykrywa podłączonego przez HDMI sprzętu innych producentów. Bardzo mi się to nie podoba. Byłbym wdzięczny również za sugestię na temat gwarantującego najlepszy obraz i dźwięk połączenia amplituner AV - TV Bravia - odtwarzacz DVD - tuner TVSat . Wszystkie elementy są wyposażone w złącza HDMI .
Czy mój to myślenia jest dobry :
DVD i tuner SAT kablami HDMI do wejść w TV oraz dodatkowo optycznymi lub koaksjalnymi do amplitunera AV


Pozdrawiam

11 ODPOW. 11
profile.country.PL.title
RASTX.
Użytkownik

Yaro66 napisał(a):

A mnie zastanawia dlaczego to cudeńko ( W4210 ) nie wykrywa podłączonego przez HDMI sprzętu innych producentów. Bardzo mi się to nie podoba. Byłbym wdzięczny również za sugestię na temat gwarantującego najlepszy obraz i dźwięk połączenia amplituner AV - TV Bravia - odtwarzacz DVD - tuner TVSat . Wszystkie elementy są wyposażone w złącza HDMI .
Czy mój to myślenia jest dobry :
DVD i tuner SAT kablami HDMI do wejść w TV oraz dodatkowo optycznymi lub koaksjalnymi do amplitunera AV


Pozdrawiam



Witam,

Trudno będzie mi pomóc w tym przypadku, ponieważ nie posiadam dostępu do informacji technicznych urządzeń innych producentów. Współpraca różnych produktów połączonych przewodem HDMI jest możliwa po wspólnym ich skonfigurowaniu. Niestety nie każde urządzenie przekazuje poza obrazem i dźwiękiem dodatkowe wspólnie zgodne informacje, które służą do automatycznego wykrywania sygnału czy wygodnego sterowana jednym pilotem.
Sprawdź proszę w menu odbiornika BRAVIA czy w zakładce „ustawienia HDMI” jest włączona funkcja „Sterowanie przez HDMI”, „Auto Włącz. Urządzeń” oraz „Auto Włączanie TV”. Również w pozostałych urządzeniach należy włączyć funkcję sterowania HDMI – w amplitunerach Sony użytkownik znajdzie zakładkę „HDMI Settings” w której jest funkcja „CTRL FOR HDMI”. Włączenie tej funkcji spowoduje wspólną współpracę odbiornika telewizyjnego z amplitunerem. Niestety jak już wspomniałem nie mam dostępu do informacji o urządzeniach innych producentów, tak więc nie będę w stanie pomóc w pełnej konfiguracji.
Jeżeli już we wszystkich produktach zostanie uruchomiona funkcja wykrywania i sterowania poprzez złącze HDMI, pozostaje jeszcze wykonanie ostatniej czynności w odbiorniku telewizyjnym. Należy uaktualnić listę urządzeń. W tym celu uruchom menu odbiornika BRAVIA, przejdź do zakładki „Ustawienia HDMI” i wybierz funkcję „Aktualizuj listę urządzeń”. Po wykonanej czynności w zakładce „Lista rządzeń HDMI” możesz sprawdzić ile produktów zostało dodanych. Może również okazać się, że jeden produkt z kilku połączonych nie przekazuje informacji o sterowaniu. W takim przypadku prawdopodobnie informacja o sterowaniu pozostałych urządzeń podłączonych do niego nie będzie przekazana dalej.

Pozdrawiam,
Radek

-----------------------------------------------------------------------------
Sony Europe Limited ( Sp. z o.o. ), Oddział w Polsce;
darecki
Początkujący

mam ten sam problem i też mnie to irytuje-delikatnie mówiąc. Tzn. mam lcd 40S4000 i pożyczony dekoder do testów. dekoder podłączony jest przewodem HDMI ale tv nie znajduje podłączonego urządzenia. Musze wybierać wejście pod które mam podłączony dekoder no i oczywiście wiąże się to z innymi utrudnieniami, np 2 piloty. Wszystkie ustawienia są ok. W związku z tym mam pytanie czy znany jest dekoder który współpracuje z Bravia sync ? nie zależnie od platformy bo jeszcze się nie zdecydowałem co zakupie. Zalezy mi na jednym pilocie!

profile.country.pl_PL.title
Ernet-----
Poszukiwacz

Yaro66 napisał(a):

A mnie zastanawia dlaczego to cudeńko ( W4210 ) ....
Pozdrawiam


Przepraszam, ze nie w temacie, ale.... co to za model W4210 ? Czy to jakaś wersja modelu W4500 ?

oldguest
Początkujący

Z tego co wiem nie ma jeszcze takiego dekodera. A model W4210 to inna odmiana kolorystyczna W4000 (ma maskownice głośników w kolorze ciemnym i zamiast tej szybki przeźroczystej także jest ciemne szkło).

profile.country.pl_PL.title
darek__75
Początkujący

Witam

Mam TV KDL 32W4000 i po podłączeniu PLAYSTATION3 przez HDMI niestety problem jest ten sam. Telewizor nie wykrywa urządzenia. Wszyskie funkcje załączone, kabelek sprawdzony z BR Sony jest OK. Na infolini PLAYSTATION powiedzieli mi, że jestem pierwszym który to zgłasza a po konsultacji z działem technicznym uzyskałem odpowiedź: "Ma nie działać". Czy faktycznie tak musi być???

oldguest
Początkujący

Ale PS3 może mieć ustawione np. wyjście sygnału przez Componenta i wtedy nie daje obrazu przez HDMI. Proszę spróbować podłaczyć tym kablem multi AV do telewizora z boku wybrać odpowiednie wejscie AV na TV i zobaczyc czy jest obraz. Jeśli jest wtedy należy podłączyć HDMI wybrać w PS3 wyjście obrazu na HDMI szybko przełaczyć TV na odpowiednie wejście HDMI i zaakceptować decyzję na PS3.

profile.country.pl_PL.title
darek__75
Początkujący

Po podłączenie przez HDMI obraz i dźwięk jest, nie działa tylko sterowanie przez HDMI. Niedogodność mała ale trochę mnie zaskoczyła.

oldguest
Początkujący

Ok nie zrozumiałem problemu. PS3 nie jest zgodne z system Bravia Sync.

profile.country.pl_PL.title
zimnygrzes_
Początkujący

Ja też mam problem.
Do TV 40W4500 podłączyłem kabelkiem HDMI n-box HDTV i TV mi go nie wykrywa, dlaczego.
Co należy zrobić aby urządzenie zostało wykryte?