anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Internet ,,,, KDL 40W4500

matusm
Początkujący

Internet ,,,, KDL 40W4500

Może już ktoś przetestował podlączenie telewizora do internetu.
Brak jest instrukcji dotyczacej tego polacznia i w końcu nie wiadomo czy jest to polaczenie
bezprzewodowe czy tylko kablowe ????

Mam ruter lan/wire wiec mi bez różnicy ,,,teraz jestem na etapie skretki J45 jak podlacze to sie pochwale ale swoja droga to jakis serwisant SONY mógłby sie pokusic i napisac czy do TV jest standardowa wtyczka (te osiem kabelków) czy może jakoś inaczej.Taka instrukcja krok po kroku powinna byc przynajmniej na tut forum,a samo forum podzielone na różne modele TV

Ps ,,,sam telewizorek ,to polecam sama przyjemność oglądania :rolling_eyes:
pozdr,,

2 ODPOW. 2
oldguest
Początkujący

Ja testowałem. Nie przeglądałem w tym temacie instrukcji ale telewizor nalezy podłączyć kablem standardowym to jest skrętka UTP kategori 5e lub wyższą zaciśniętą koncówkami RJ45 1:1 (zresztą jeśli będzie crossowany to także będzie działać bo dzisiaj swiche rozpoznają automatycznie takie rzeczy). Podłączamy takim kablem telewizor do routera (swicha lub huba do którego też jest wpięty router), router musi posiadać serwer DHCP aby nadać telewizorowi adres IP. Jeśli w sieci znajdzie się także komputer który ma włączone udostępnianie multimediów telewizor go "zobaczy" i będzie można przeglądać zdjecia lub muzykę zgromadzonym na tym serwerze. I jeszcze prostowanie to nie ma nic wspólnego z internetem. Z Vaio podłączonego do routera bezprzewodowo (po skonfigurowaniu sieci jako prywatnej, uruchomieniu serwera multimedialnego i zaznaczeniu automatycznego akceptowania połaczeń dla tego serwera) nie było żadnego problemu z przeglądaniem.

matusm
Początkujący

Ślicznie dziekuje za tak obszerne wytłumaczenie,podlączenia TV
Taka instrukcja to powinien bys tandard zamieszcony gdzies na oficjalnej stronie SONY


Jeszcze raz dziekuje

Pozdrowienia
matusm