anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KDL46W4500 odleglosc ogladania?

hipolit-----
Początkujący

KDL46W4500 odleglosc ogladania?

mam pytanie ostatnio natrafiłem na duży artykuł na temat tv lcd tak bylo napisane ze by dostrzegac wszystkie szczegóły tv HD oraz bluray odleglosc od odbiornika nie powinna byc w przedziale 1,8 - 2,5 m czy ktos moze sie na ten temat wypowiedziec Jestem zainteresownay kupnem tego modelu ale nie wiem czy nie jest zaduży do rozmiarów mojego pokoju Jest do 20m2 odleglosc ogladania to 2,20m wisiał by na scianie po prawej stronie okna

8 ODPOW. 8
hipolit-----
Początkujący

czy ktoś moze sie wypowiedziec moze ktos kto ma ten model tv

profile.country.pl_PL.title
Ernet-----
Poszukiwacz

hipolit napisał(a):

mam pytanie ostatnio natrafiłem na duży artykuł na temat tv lcd tak bylo napisane ze by dostrzegac wszystkie szczegóły tv HD oraz bluray odleglosc od odbiornika nie powinna byc w przedziale 1,8 - 2,5 m czy ktos moze sie na ten temat wypowiedziec Jestem zainteresownay kupnem tego modelu ale nie wiem czy nie jest zaduży do rozmiarów mojego pokoju Jest do 20m2 odleglosc ogladania to 2,20m wisiał by na scianie po prawej stronie okna



Proszę o link do tego artykułu.
" odleglosc od odbiornika nie powinna byc w przedziale 1,8 - 2,5 m czy " - nie rozumiem tego zdania.
Mam ten sam model. Odległaść od TV, to ok. 3.5 m. Wg. mnie to idealny dystans do oglądania cyfrowego ( kablówka ) sygnału w SD. Poprzednio miałem 40" i musiałem podjeżdżać fotelem bliżej TV, aby mieć komfort oglądania. Co do programów w HD, to możesz siedzieć nawet 0,5m od TV ,a i tak obraz będziesz widział w doskonałej jakości.
Co do Twoich 2,20m to 46" może być troszeczkę za duzy, ale i tak bym kupił ten rozmiar, bo i HD tuz, tuż ( coraz więcej programów ).

hipolit-----
Początkujący

to jest link do tego materiału
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... /3324.html
czyli twoim zdaniem jest lepiej wziaść wiekszy tv

profile.country.pl_PL.title
Ernet-----
Poszukiwacz

Tak właśnie bym zrobił. ( i ja tak zrobiłem ).

Ondyne
Początkujący

Nie podzielam punktu widzenia o kupowaniu dużych ekranów. No, chyba, że TV będzie słuzył tylko do oglądania filmów z blue-ray'a i grania z jakiejś konsoli na pełnej rozdzielczości. Natomiast jeżeli TV ma służyć również do oglądania standardowych programów PAL (625 linii) np. z kablówki, to postawienie sobie 46" w odległości 2,2m od fotela będzie totalną porażką. Dla tak małej odległości zdecydowanie wystarcza 32", a 37" to absolutne maksimum.

Pozwoliłem sobie przeliczyć wielkości ekranów 16:9 do 4:3 i wyszło mi, że oglądanie telewizji w formacie 4:3 na ekranie 40" LCD powinno dawać efekt ogladania taki, jak na kineskopie o przekatnej 33" (wysokość obrazu 50cm). Nie sądzę, żeby oglądanie TVP1 lub TVN24 na takim telewizorze z odległości 2,2m mogło być do zaakceptowania.

Tak też przed kupnem, proponuję przejść się do jakiegoś sklepu, gdzie mają podłączony sygnał z anteny, a nie z blue-ray, pooglądać sobie trochę i podjąć świadomą decyzję o wyborze przkatnej ekranu.

Właśnie mam przed oczami broszurę reklamową Sony, w której jest tabela zalecanej minimalnej odległości oglądania. Dla TV Full HD (1920x1080) podane są takie wartości:
32" - 1,3m
40" - 1,6m
46" - 1,8m
Ale już dla HD Ready (1366x768) wartości te wynoszą:
32" - 1,8m
40" - 2,20m
Dla standardowego sygnału PAL informacji nie ma. A szkoda.

profile.country.pl_PL.title
DZ_R-----
Początkujący

Jam mam ten TV i do oglądania mam dwa miejsca: jedno w odległości około 1,8m od TV i drugie w odległości około 3 - 3,5 od TV. BluRaya i telewizję HD oglądam z jednego lub drugiego miejsca, przy czym BluRaya wolę raczej z tej mniejszej odległości.
Zwykłej telewizji staram się nie oglądać, ale jeśli muszę, to na pewno z tej większej odległości (3,5m). A niektóre programy są w tak beznadziejnej jakości, że najlepiej by było je ogladać z przedpokoju...

oldguest
Początkujący

Zalecam 3x przekątna dla oglądania zwykłych kanałów. Sprawdza się.

profile.country.pl_PL.title
pop665
Początkujący

im lepszy sygnał tym może być mniejsza odległość :)
przy telewizorach lcd nie męczy się tak wzrok jak przy kineskopach czy plazmach dlatego można z niewielkich odległości oglądać oczy nie bolą :)

pozdrawiam