anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KDL-32S5600 włącza się

profile.country.pl_PL.title
daropierwszy
Początkujący

KDL-32S5600 włącza się

Witam ponownie.
Ledwo co kupiłem mojej Mamie TV i od razu jest problem, a mianowicie tv sam się uruchamia jak jest w stanie czuwania, od zakupu minął tydzień a on już dwa razy sam się włączył w nocy.
Powiedzcie mi czy coś jest z nim nie tak czy coś jest włączone? (tylko nie dzieje się to codziennie) przypuszczam że coś jest uszkodzone, czy po tak krótkim użytkowaniu mogę żądać wymiany czy tylko naprawa?
pozdrawiam daro

50 ODPOW. 50
Ravi-----
Początkujący

Daj znać czy problem pojawił się znowu czy już nie, jest jeszcze opcja wspomniana z zasilaniem i wtedy można spróbować podłączyć telewizor np. do innej listwy. W innym wypadku pozostaje skontaktować się z serwisem.

profile.country.pl_PL.title
pool80
Początkujący

Aktualizowałem ze strony producenta do wersji: M5.160. Po tej aktualizacji odnotowałem kilkukrotne samoczynne włączenie się tv dzień po dniu. Obecnie jestem po wizycie serwisanta który zaktualizował do poprzedniej wersji m 5.159. Użył trybu serwisowego i własnego magicznego pilota. Mam nadzieję że to pomoże. Osobiście tv włączał mi się i z tej wersji, natomiast serwisant twierdzi że ich soft jest inny. Domyślam się że jakiś poszerzony, albo i nie.
No nic, teraz obserwacja.

ps. Jeżeli w/w przeprogramowanie nie pomoże to wymiana płyty gł. lub zasilacza. :smileytwisted:

Ravi-----
Początkujący

Akurat w tej sprawie zdałbym się na serwisanta, może faktycznie ten wgrany soft został w jakiś sposób zmodyfikowany- nie zdziwiłbym się bo przy starszych seriach typu w4500 to właśnie serwis dokonywał zmian w sofcie, opcja samodzielnego wgrywania pojawiła się dopiero seriach 5500 o ile dobrze pamiętam. Jeśli to nie pomoże, to serwis będzie szukał dalej przyczyny takiego stanu rzeczy, aż do skutku :)

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Albo ten sam firmware wgrał w odpowiedni sposób. Odpowiednio sformatowana pamięć (czy coś w tym rodzaju) pozwala na późniejsze uniknięcie błędów. Czas pokarze ;)

profile.country.pl_PL.title
pool80
Początkujący

No, mój soft był wgrywany zgodnie z tym co jest napisane na stronie sony. Więc też odpowiednio. natomiast serwisant miał trochę inne zdanie na ten temat. Mówił coś o kilkuminutowym odczekiwaniu... no nic puki co nie załącza się samoczynnie. napisze jeszcze za jakiś czas.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

W ogromnej większości przypadków instalowanie zgodnie z instrukcją pomaga. Twoja sytuacja jest dobrym przykładem, że czasami trzeba zrobić to innym sposobem. Oczywiście przez osobę znającą się na rzeczy.

Ravi-----
Początkujący

Zawsze się jakiś błąd może zdarzyć, ewentualnie pominięcie czynności z pozoru dla nas nieistotnej... Zresztą teraz to już chyba mniej istotne, bo wygląda na to, że wgranie softu przez serwisanta pomogło bo póki co Pool80 się nie odzywa w tej sprawie...

profile.country.pl_PL.title
pool80
Początkujący

Dziś o godz. 5.00 na zegarku tv którego nie mogę ustawić {w realu około 19.00} załączył się tv w sposób jak by chciał pobrać aktualizację. Obraz i dźwięk się nie załączył, i trwało to ok 5 sek. Dziwne jest to że w setupie mam wyłączone aktualizacje. Nie podoba mi się to.

jarek1124
Początkujący

to żadna aktualizacja,u mnie jest to samo czasami załapie na sekunde dźwiek i wyłączy się.Jak miałem go podpiętego przez listwę to była poprawa co nie znaczy że mu przeszło.
Zawsze jest tak że cpyknie zaswieci się dioda zielona,po chwili dioda zielona zmienia się na czerwoną a cpyknięcie wyłączajace jest z minute(+/-) później.
Teraz mam go podłączonego przez upsa ale chyba on nie stabilizuje napięcia,nie znam się,i jest dalej częste cpykanie.
Na razie nic z tym nie robię ale coraz bardziej mnie to denerwuje,jak osiągnie własciwy poziom to będzie serwis.
Podpięty jest dekoder po HDMI i komputer przez euro

pepe40
Początkujący

Dopadło mnie to samo.Na początku telewizor włączał się tylko na kilka sekund i się wyłączał.Teraz jak się włączy tak już zostaje.Wydaje mi się,że to wina najnowszego oprogramowania M5.160.Jak zakupiłem telewizor to była wersja M5.158 i na niej tv załączał się na krótko.Póżniej wgrałem wersję M5.159 i wydaje mi się,że to oprgramowanie było najlepsze.Podkusiło mnie,żeby zaktualizować do M5.160.Jeżeli ktoś znalazł rozwiązanie tego problemu to proszę o radę.