anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KDL-40L4000K

profile.country.pl_PL.title
darem-----
Początkujący

KDL-40L4000K

Kupiłem telewizor o nazwie wg faktury KDL-40L4000K. Wg informacji o produkcie w TV jest to KDL-40L40XX o numerze 0009606306 i oznaczeniu B.M-DW-Q-C.BA.BE-A.CY.T. Na przednim panelu TV są napisy FullHD oraz HD Ready 1080p. W salonie sprzedaży byłem zapewniany, że jest to telewizor FullHD, a w internecie znalazłem informację, że KDL-40L4000K jest telewizorem HD Ready. Instrukcja telewizora nie wyjaśnia nic. Proszę o wyjaśnienie sprzecznych informacji o produkcie.
Pozdrawiam

12 ODPOW. 12
Castel899
Początkujący

darem napisał(a):

Kupiłem telewizor o nazwie...

i jaka by nie była nazwa, na pewno instrukcja zaczyna się od słów "Gratulujemy wyboru naszego produktu" :D

darem napisał(a):

Na przednim panelu TV są napisy FullHD oraz HD Ready 1080p.

Też mnie wkurzają takie zbitki nalepek. Pewnie chodzi o akceptowanie standardów sygnału wejściowego. A już "HD Ready 1080p" to totalna paranoja. Jeśli jeszcze nie zerwałeś nalepek, zrób zdjęcie do reklamacji.

darem napisał(a):

W salonie sprzedaży byłem zapewniany, że jest to telewizor FullHD.

Idź do tego salonu, zapytaj jeszcze raz a rozmowę nagraj na dyktafon.

darem napisał(a):

Instrukcja telewizora nie wyjaśnia nic.

Ee tam. A w danych technicznych nie stoi jak byk Nominalna rozdzielczość: 1366 x 768 ? Skoro rzuciłeś się na 40", to za te pieniądze możesz dostać inną Bravię 37" full HD. (Choć sporo ludzi twierdzi, że poniżej 40" full nie ma sensu, ja tak nie uważam.) Ja bym nie odpuścił, a na drugi raz najpierw full informacja a potem zakup.

profile.country.PL.title
RASTX.
Użytkownik

Witam,

Z uzyskanych informacji wynika, że odbiornik telewizyjny BRAVIA KDL-40L4000 obsługuje sygnał „Full HD” ( 1080p ). Natomiast model z tej samej serii, ale o mniejszej przekątnej np. KDL-32L4000 obsługuje wyłącznie sygnał „HD Ready”.

-----------------------------------------------------------------------------
Sony Europe Limited ( Sp. z o.o. ), Oddział w Polsce;
-marcus-
Początkujący

tv kdl-40L4000 jest nowym podstawowym modelem ale jest full hd (nie polecam kierowac sie opiniami z jakis anonimowych stron www poniewaz polowa tego co pisze w necie to sciemy, ludzkie wymysly itd.) obecnie kazdy nowy tv sony o rozmiarze 40 cali jest juz full hd - latwo mozna sobie to sprawdzic prosze wziac np konsole ps3 wlaczyc jakis film czy gre i ustawic rozdzielczosc na 1080p. jezeli tv to odtworzy to znaczy ze jest FULL HD i proste

a co do opinii Castel 899 (pomijam ze jest troche nadpobuliwa-najwiecej zawsze da sie zalatwic spokojnie bez niepotrzebnych nerow) jest "doyc bardzo" nie trafna:
opisy na tv (typu 1080p itd) byly zawsze sa i beda jak na kazdym innym produkcie od jogurtu po samochody kazdy reklamuje swoje produkty i zamieszcza o nich informacje "reklamujace" to normalne ( tak do wiadomosci hd ready 1080p oznacza ze telewizor jest przygotowany do odtwarzania tzw. pelnego HD - czyli najwyzszej rozdzielczosci-w skrocie oznacza to ze jest full hd i tyle)
a po drugie raczej nie mozna dostac innej bravi 37 w tej cenie full hd poniewaz sony nie robi wogole telewizorow full hd w rozmiarze 37 calowym..... :)

Castel899
Początkujący

RASTX napisał(a):

Z uzyskanych informacji wynika, że odbiornik telewizyjny BRAVIA KDL-40L4000 obsługuje sygnał „Full HD” ( 1080p )

Sygnał obsługiwać może, tylko czy wyświetla w Full HD ? Najpewniejsze byłyby dane ze strony firmowej, ale skoro tego modelu tu nie ma, to niestety trzeba sięgać do stron innych sprzedawców, np. http://www.sklep.inter-comp.pl/?strona=opis&produkt=14584
a tu stoi napisane "Nominalna rozdzielczość 1366 x 768"

Marcus - sprawdź proszę, czy to jest strona z "opinią", czy z konkretnymi danymi technicznymi.

Castel899
Początkujący

(tak do wiadomosci hd ready 1080p oznacza ze telewizor jest przygotowany do odtwarzania tzw. pelnego HD - czyli najwyzszej rozdzielczosci-w skrocie oznacza to ze jest full hd i tyle)

HD Ready oznacza, że telewizor jest przygotowany do odbioru sygnału HD. Full HD oznacza, że telewizor wyświetla obraz w standardzie HD, czyli że ma wyświetlacz 1920 x 1080 pikseli. Telewizor z wyświetlaczem 1366 x 768 pikseli nie jest full HD.
a po drugie raczej nie mozna dostac innej bravi 37 w tej cenie full hd poniewaz sony nie robi wogole telewizorow full hd w rozmiarze 37 calowym..... :)

Tu się faktycznie rozpędziłem zakładając, że skoro są bravie 32" full, to tym bardziej 37". Należało podpowiedzieć KDL-40U4000, trochę starszy ale tańszy i autentyczny full.

-marcus-
Początkujący

Castel 899- hd ready 1080p oznacza wlasnie rozdzielczosc 1920*1080
takze troszke sie nie dogadalismy ale wiemy o co chodzi

a ta strona o modelu KDL-40L4000 jest strona konkretna poniewaz jest to oficjalna strona sony tylko ze holenderska. Swoja droga jest duzo bardziej przydatna od strony polskiej
wpisz sobie sony.nl rodzaj telewizora i wszystko bedzie wypisane jak na dloni

Castel899
Początkujący

... oficjalna strona ... holenderska ... sony.nl

Przeleciałem parę zachodnich stron i 40L4000 faktycznie jest full, ale 40L4000K (jak w temacie) to już różnie. A najfajniej, że sam zainteresowany wypiął (_x_)ę na całą sprawę i nie raczył odpowiedzieć, jaką ma rozdzielczość w instrukcji.

profile.country.pl_PL.title
darem-----
Początkujący

Przepraszam, nie było mnie dwa dni i nie "wypiąłem się" w żadnym razie. W instrukcji nie mogę znaleźć rozdzielczości. Bardzo dziękuję za zainteresowanie się tematem i pomoc. Po prostu sprzeczne wg.mnie informacje na produkcie, fakturze, w sklepie i w internecie wprowadziły duże zamieszanie. Jeszcze raz serdecznie dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Castel899
Początkujący

darem napisał(a):

Przepraszam, nie było mnie dwa dni

Jesteś rozgrzeszony.

darem napisał(a):

W instrukcji nie mogę znaleźć rozdzielczości.

???????????? No nieeee! Przy najbliższej okazji wlazę :) do saloonu i poproszę o wgląd do instrukcji jakiegoś KDL-a.