anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KDL 46X4500

buba19
Początkujący

KDL 46X4500

Jestem od kilku dni wlascicielem tego SUPER URZADZENIA))))) Nie ma sie do czego przyczepic, boski obraz, to trzeba zobaczyc bo nie starcza wyobrazni.

A teraz problem wynikajacy z niewiedzy. Podlaczylem n-rekorder kablem HDMI + kablem i zwyklym kablem koncentrycznym antene naziemna. Kiedy chce ogladac z satelity musze kazdorazowo wybierac wyjcie zewnetrzne HDMI, kiedy chce odbierac Polsat z anteny naziemnej musze pracowicie wchodzic w menu i wybierac lacze analogowe. Wszystko dziala i uzyskuje obracz ale jestm pewnien ze mozna tak ustawic zeby sie przelaczalo jednym przyciskiem z pilota.

Dodatkowo jak nie uwazam z wlaczeniem/wylaczeniem najperw tv pozniej n-recorder i odwrotnie przy wylaczeniu, pojawia sie napis HDCP problem o niechronieniu praw autorskich przez tv - co mozna z tym zrobic?

6 ODPOW. 6
oldguest
Początkujący

Niestety przełączenie automatyczne na HDMI po uruchomieniu urządzenia nastąpi tylko w sprzecie zgodnym z Theatre Sync np. kino domowe, odtwarzaczy czy kamera Sony (a na razie nie ma takich dekoderów). Dlatego należy za każdym razem wybrać odpowiednie HDMI do którego jest podłaczony dekoder najprościej jest ro zrobić przyciskiem wyboru A/V na pilocie (można też poukrywać nieuzywane AV w menu aby szybciej wybrac sobie to odpowiednie)

Jeśli chodzi o powrót do anteny naziemnej. Moim zdaniem nalezy po prostu nacisnąc przycisk wyboru numeru kanału na którym jest Polsat i wtedy się włączy (nie trzeba wchodzić do menu).

Możliwe też że pomyliłeś pojęcia. Bo ten telewizor ma tuner analogowo cyfrowy (łacznie z MPEG4) i cyfrowy działa wtedy jeśli jesteś z zasięgu jakiejś telewizji cyfrowej ale naziemnej (to nie ma zwiazku z dekoderem). I jeśli oglądasz z anteny naziemnej tylko POLSAT który jest nadawany analogow nie ma sęsu właczać dekoder cyfrowego (digital) na telewzorze. Dekoder też można przełaczać z pilota przycisk Digital/analog nie trzeba wchodzić do menu.

buba19
Początkujący

Dzkb za szybki odzew. Oczywiscie probe wejscia na analogowy Polsat rozpoczelem od wcisniecia na pilocie nr kanalu Polsat, niestety wtedy wchodzi odbior polsatu cyfrowo, po linii HDMI i obraz jest zdefragmentowany (poszatkowany) albo go nie ma. Chyba nie moze dobrze odbierac digital jesli jest podany analogowo....
Podobny efekt jest jesli ogladam n-ke i wylacze tuner - mam kaszane na ekranie i zeby przejsc do analogowego obrazu (jakiegokolwiek) musze przejsc przez AV lub Home, w sumie kilka klikniec. Az mi sie nie chce wierzyc, zeby nie mozna bylo ustawic jednoklawiszowo. Jest np. mozliwosc ustawienia wejscia HDMI standardowo albo "wspolne", tylko nie wiem co to znaczy bo instrukcja nie wyjasnia, nie wiem czy to cos pomoze.

oldguest
Początkujący

Możesz dokładniej opisać jak co masz podłaczone, bo w pierwszym poście pada mało jasne zdanie: "Podlaczylem n-rekorder kablem HDMI + kablem i zwyklym kablem koncentrycznym antene naziemna."

Prosze o opisanie czy jest podłaczony tylko dekoder Telewizji N czy tylko HDMI czy także np. EURO. I czy ten polsat ma być z anteny naziemnej czy też z jakiegoś dekodera. Ponieważ mówimy chyba o 2 rożnych rzeczach.

Oraz czy jesteś w zasięgu jakiejś telewizji naziemnej nadającej cyfrowo.

I tak całkiem z ciekawości gdzie zakupiłeś KDL46X4500?

buba19
Początkujący

Juz odpowiadam:
"Możesz dokładniej opisać jak co masz podłaczone, bo w pierwszym poście pada mało jasne zdanie: "Podlaczylem n-rekorder kablem HDMI + kablem i zwyklym kablem koncentrycznym antene naziemna."
Prosze o opisanie czy jest podłaczony tylko dekoder Telewizji N czy tylko HDMI czy także np. EURO. I czy ten polsat ma być z anteny naziemnej czy też z jakiegoś dekodera. Ponieważ mówimy chyba o 2 rożnych rzeczach."
Podlaczony jest tylko n-recorder ale on sie laczy HDMI i kablem (wymog nagrywania). Oprocz tego jestem podlaczony do zwyklej anteny naziemnej. Polsat jest z tej anteny naziemnej bo n-recorder nie ma w ofercie tej stacji, oczywiscie. Nie jestem podlaczony EURO.


"Oraz czy jesteś w zasięgu jakiejś telewizji naziemnej nadającej cyfrowo."
Nie wiem, jestem w Warszawie ale czy juz cos nadaja cyfrowo i naziemnie, nie wiem.

I tak całkiem z ciekawości gdzie zakupiłeś KDL46X4500?
W salonie SONY ul.Al.Jana Pawla/Elektoralna.

oldguest
Początkujący

buba19 napisał(a):

Podlaczony jest tylko n-recorder ale on sie laczy HDMI i kablem (wymog nagrywania).



Chodzi o kabel (a raczej 2 kable) od Anteny Satelitarnej? Bo z tego na ile znam TV N to nic więcej do szczęcia nie potrzeba jak HDMI i podłaczenie do satelity.

Z tego co mi wiadomo w Warszawie są już dostępne wszystkie kanały naziemne w MPEG-4 więc jeśli występuje szatkowanie obrazu na kanale Polsat z dekodera cyfrowego (wbudowanego w TV) proponuje:
1. Dowiedzieć się gdzie jest nadajnik (aby wiedzieć gdzie ustawić antenę)
2. Wybrać sie do dobrego sklepu RTV zakupić antene kierunkową (dobraną na odpowiednie pasmo na którym są nadawane programy cyfrowe w Warszawie) + przedwzmacniacz + zasilacz. Nowy kabel też warto zakupić od razu.

Wtedy nie powinno występować szatkowanie na cyfrowym dekoderze.

Ps. Jeśli się myle co do programów w MPEG-4 w Warszawie proszę kolegów o poprawę.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

W większości woj Mazowieckiego można już bez przeszkód oglądać tv przez MPEG4. Jeden nadajnik jest na PKiN (Pałac Kultury), a drugi w Łazach k. Janek.

(..)W wyniku uruchomienia nadajnika w Łazach i zsynchronizowaniu go z nadającym od 2001 nadajnikiem na PKiN, naziemna telewizja cyfrowa jest dostępna dla kilku milionów mieszkańców Mazowsza. Sygnał bez problemów odbierany jest w Radomiu, a nawet w Opocznie w województwie łódzkim (..)




http://media2.pl/media/44183-naziemna-t ... owszu.html - tu jest więcej informacji.