anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KDL-55HX855 czy KDL-55HX925

profile.country.pl_PL.title
Orami-----
Początkujący

KDL-55HX855 czy KDL-55HX925

Witam wszystkich forumowiczów.
Mam dylemat w wyborze telewizora. Waham się między dwoma modelami:
KDL-55HX855 i KDL-55HX925.
Proszę o porady bądź sugestie, które pozwolą mi dokonać wyboru.
Głównym zadaniem telewizora będzie odbór programów z cyfry +, oraz odtważanie blu ray.
Różnica w cenie między tymi modelami na dzień dzisiejszy to 2500,00zł, dodatkowo do HX925 dołączona jest kamerka ,2 pary okularów i gwarancja na 5 lat.
Nie wiem czy HX925 (jako starszy model) ma te same możliwości jeżeli chodzi np. o DLNA, HbbTV, sterowanie z poziomu smartfona z androidem itp.
Podobno 3D jest poprawione w HX855 i zachowuje się lepiej niż HX925.
Porównując obraz 2D w stojących obok siebie telewizorach korzystniej wypada 925, ale może są różnice o których ja nie wiem a mogą mieć istotny wpływ w użytkowaniu tych modeli.
Będę wdzięczny za każdą radę.
Sprawdzając w historii forum nie napotkałem podobnego porównania chyba, że coś przeoczyłem to poproszę o linka.

5 ODPOW. 5
profile.country.pl_PL.title
foros-----
Użytkownik

To, co w 3D poprawiono dla HX855 nie rekompensuje jakości całego obrazu w HX925. Ta różnica w cenie nie jest z kosmosu. Inaczej skonstruowany ekran, inne dyfraktory, inne podświatlenie. Kupując telewizor zawsze sugeruję się najpierw jakością obrazu. A póki co na rynku nie ma lepszego obrazu z LCD jak w modelach serii HX9xx. Można zawsze sie czepiać kątów, cloudingu itp., ale ktoś kto nie jest ślepy i wykonuje porównania modeli innych marek zauważy znaczną różnicę w wysyceniu i ostrości barw. Co do obsługi formatów plików, to dodam tylko tyle: telewizory o dużych przekątnych optymalny obraz uzyskują z pełnego HD, a zatem na dzień dzisiejszy wyłącznie z krążków BD. Jeśli ktoś uważa, że z pliku skompresowanego (obojętnie jakiego formatu) da się wycisnąć tyle, co z BD, znaczy, że oczekuje cudu. Gdyby najbardziej zaawansowana algorytmika matematyczna była w stanie zastąpić fizykę, nie inwestowanoby w rozszerzanie pojemności pamięci. Zatem zanim ktoś zechce wyświetlić film FULL HD 3D z pliku o pojemności kilku GB, niech najpierw usiądzie i spokojnie się zastanowi czego właściwie oczekuje.

profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Moim zdaniem HX925 zapewni trochę lepszy obraz w przypadku 2D. Możesz jeszcze poczekać na HX950, ale został on dopiero co zaprezentowany, więc zapewne troszeczkę poczekamy aż trafi do sprzedaży.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Gdybym ja miał wybierać pomiędzy tymi modelami (nie biorąc pod uwagę ceny), zdecydowałbym się na HX925 - zauroczył mnie swoim obrazem. HX855 ma nowsze rozwiązania, płynniejsze algorytmy, ulepszoną elektronikę, lepszy panel - również jest świetny. 3D wypada lepiej w nowym modelu, jednak w HX920 nie było źle. Nie miałem możliwości na żywo porównać tych dwóch telewizorów - sądzę, że to powinna być podstawa przy zakupie. Schodząc na ziemię, różnica w cenie to 2-3 tys zł.

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Jeśli zależy Ci na 2D (a masz ku temu dobry sygnał z Cyfry+) śmiało polecałbym od siebie HX920 (HX925), natomiast gdy szukasz mocnych wrażeń w świecie 3D HX850 (HX855) będzie niezastąpiony co zostało naukowo udowodnione: EISA dla 55HX850.

Moim subiektywnym zdaniem HX920 sprawdzi się lepiej w codziennym życiu całego domu. 850-ka jest niesamowita jeśli chodzi o 3D ale w 2D bardziej podoba mi się obraz z 920-ki, a przecież to 99,9% czasu będziesz właśnie z tej technologii korzystał.
Jeśli włączysz 3D na 920-ce nie będziesz musiał się wstydzić przed znajomymi a do tego masz trochę grosza więcej w portfelu i dodatki takie jak okulary czy kamerę (polecam Skype - używam bo niestety dzieli mnie duża odległość z bliską osobą i w ten sposób sobie to rekompensuję).

P.S. jaka jest dodatkowa gwarancja? Jest to gwarancja producencka czy ubezpieczenie?

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Tak naprawdę jest to ciężkie pytanie. Moim zdaniem różnica w cenie może zadecydować..