anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KDL32EX720 - odbiór internetu bezprzewodowego

profile.country.pl_PL.title
jolan-----
Początkujący

KDL32EX720 - odbiór internetu bezprzewodowego

Proszę o opinię :

Raczej sporadycznie będę korzystać z opcji internetowej. Czasem skorzystam z przeglądarki, może połączę się Skypem. W co warto zainwestować:
1. w kartę WiFI
2. w access point (jaki ?)

Czy któreś z w/w urządzeń da mi coś więcej niż Playstation 3 ( więcej opcji, jakość ?) ?

Jestem klientem UPC. Czy są oni rekomendowanym przez Sony dostawcą internetu bezprzewodowego ?

Z góry dziękuję za sugestie.

5 ODPOW. 5
kratylos
Nowicjusz

jolan napisał(a):

Proszę o opinię :

Raczej sporadycznie będę korzystać z opcji internetowej. Czasem skorzystam z przeglądarki, może połączę się Skypem. W co warto zainwestować:
1. w kartę WiFI
2. w access point (jaki ?)

Czy któreś z w/w urządzeń da mi coś więcej niż Playstation 3 ( więcej opcji, jakość ?) ?

Jestem klientem UPC. Czy są oni rekomendowanym przez Sony dostawcą internetu bezprzewodowego ?

Z góry dziękuję za sugestie.


w wifi niekoneicznie trzeba inwestowac jak sporadycznie korzystasz z internetu wystarczy kabelek jest taniej - do sonego wifi trzeba zazwyczaj esktra dokupic... i specjalnie tani nie jest

co do dostawcy internetu to chyba nie chodzi o rekomendacje firmy ale jakosc konkretnego internetu u ciebie w domu .. ja mam z malej osiedlowej kablowki net i pieknei mi dziala z sony

profile.country.pl_PL.title
jolan-----
Początkujący

Dzięki, to już jest jakaś podpowiedź :c2

kratylos
Nowicjusz

dodam ze do korzystania z materiałów internetowych potrzebne jest w praktyce lacze minimum 1,5-2 megowe

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

jolan napisał(a):

W co warto zainwestować:
1. w kartę WiFI
2. w access point (jaki ?)



W co warto zainwestować? Zależy dla kogo. Router jest cięższy do skonfigurowania, zajmuje dodatkowe miejsce, potrzebuje dodatkowego zasilania. Dobrej jakości (najlepiej standard "n") i dobrze skonfigurowany router będzie utrzymywał stabilne połączenie (jeśli dostawca takie posiada).
Adapter to wydatek ok 100-150zł droższy. Jednak skonfigurowanie go z telewizorem i siecią domową nie sprawia żadnych trudności, zajmuje mniej miejsca (wpinasz do portu USB telewizora), nie potrzebuje dodatkowego zasilania, jest w pełni kompatybilny z telewizorami i innymi urządzeniami WiFi ready Sony.
To co wybierzesz, zależy tylko od twoich preferencji.
Najtańszym rozwiązaniem jest to o czym wspomniał Kolega Kratylos - połączenie kablem sieciowym.

jolan napisał(a):

Czy któreś z w/w urządzeń da mi coś więcej niż Playstation 3 ( więcej opcji, jakość ?) ?


Jeśli chodzi o samą istotę połączenenia, to nie. Jednak telewizor ma inne opcje internetowe (więcej) niż PS3 - BRAVIA posiada BIV (BRAVIA Internet Video).

jolan napisał(a):

Jestem klientem UPC. Czy są oni rekomendowanym przez Sony dostawcą internetu bezprzewodowego ?


Internet to Internet - nie ma rekomendowanych dostawców.

kratylos napisał(a):

do sonego wifi trzeba zazwyczaj esktra dokupic... i specjalnie tani nie jest


Wszyscy producenci oferujący telewizory bez wbudowanej karty WiFi, posiadają adaptery które trzeba dokupić. U wszystkich cena jest podobna i waha się w okolicach 200zł.

Pozdrawiam
Zimny.

profile.country.pl_PL.title
cogito.
Początkujący

Jeśli wiesz, że w bezpośrednim sąsiedztwie działa kilka sieci WIFI najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie wspomniany kabelek;) WIFI to świetna sprawa, ale jeśli na jego drodze stają różne przeszkody a do tego musi "konkurować" z innymi sieciami to prawidłowe działanie takiego połączenia może być kłopotliwe.