anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Kłopoty z uzyskaniem obrazu 3D pomiędzy PS3 a 40EX720

saynoog
Początkujący

Kłopoty z uzyskaniem obrazu 3D pomiędzy PS3 a 40EX720

Mam TV KLD40EX720 i konsolę PS3 w wersji premierowej 80GB połączone kablem HDMI bezpośrednio. Przy próbie odtwarzania filmu BD 3D oraz przy próbie uruchomienia demo gry Killzone 3 w wersji 3D otrzymuję komunikat, że nie wykryto TV compatybilnego z formatem 3D. Co mam zrobić? Firmware obu urządzeń jest zaktualizowany do najnowszych dostępnych wersji.

Przeczytałem na forach poświęconych PS3 że może to być wina starego standardu kabla HDMI, ale zdania są podzielone.

Szlag mnie trafia, ciągle pod górę...

9 ODPOW. 9
profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Też, bym zaczął od kabla - powinien spełniać standard 1.4, choć z doświadczenia wiem, że dobry kabel 1,3b też daje radę. (muszą być podłączone wszystkie piny)

saynoog
Początkujący

Na razie próbowałem na kablu 1.3 hama 083039. Kompletne fiasko.
Jutro sprobuję z 1.4.
Ale coś mi mówi że to nie to.

profile.country.pl_PL.title
cogito.
Początkujący

Może to naiwne z mojej strony ale czy na pewno konsola jest przełączona na tryb 3D?

Pozdrawiam
cogito

saynoog
Początkujący

Hmm, wcale nie takie naiwne, ale nie widzialem w x-media bar takiej opcji a szukałem dość zawzięcie. Jakaś podpowiedź?

profile.country.pl_PL.title
cogito.
Początkujący

Przy włączaniu przytrzymaj przycisk przez około 3 sekund. Powinieneś otrzymać na telewizorze komunikat o włączeniu 3D. Bynajmniej tak mi się wydaje bo nie mam jeszcze PS3... ale już niedługo:)

Pozdrawiam
cogito

saynoog
Początkujący

Uff, obczaiłem na YT instrukcję z IGD i udało się.

Te porady z kablami to bzdura.

THX

profile.country.pl_PL.title
cogito.
Początkujący

Nie taka bzdura. Sam bym na początku postawił na kabel. Większość przewodów na rynku to kiepskie chińskie podróbki więc łatwo tutaj o jakąś niezgodność bądź uszkodzenie.

Jak wrażenia z 3D?

Pozdrawiam
cogito

saynoog
Początkujący

Nie powala ale jest w porządku. Filmy BD wyglądają lepiej niż gry (testowałem na razie Killzone). Generalnie, gdybym mial drugi raz decydować, poczekałbym na technologie pasywną parę lat. Skok jakościowy to nie jest ale przez kilka dni można się popodniecać. Taki extra bajer na jedno popołudnie.

Pozdrawiam,
S

profile.country.pl_PL.title
cogito.
Początkujący

Możliwe, że za parę lat technologia pasywna będzie czymś czego będzie się unikało. W chwili obecnej działa znośnie ale korzystając z niej godzisz się ze spadkiem jakości materiału o połowę. Ja wolę okulary i pełne Full HD 3D. Oczywiście na dzień dzisiejszy, bo co będzie jutro ciężko powiedzieć.

Rewelacyjnych recenzji 3D dla tego modelu nie ma co oczekiwać, od tego jest np HX920, ale tak jak napisałeś jest to właśnie "fajny bajer" i demonstracja tego co można osiągnąć. Niektórym to wystarcza ale dla bardziej wymagających też są rozwiązania.

Dzięki za opinię i miłego korzystania :)

Pozdrawiam
cogito