anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

poprzeczne smużenie w KDL40W4210

niebieski-----
Początkujący

poprzeczne smużenie w KDL40W4210

Nie tak dawno zakupiłem TV Sony Bravia 40W4210 i od razu pojawił się problem z jakścią obrazu. W czasie ogladania programów TV na ciemnych polach zauważalne są na całym ekranie różnej szerokości poprzeczne jaśniejsze pasy, które dają wrażenie rozmycia obrazu. Są one bardziej widoczne na kanałach nadawanych w HD przy ciemnych scenach. Mam podłaczony do TV dekoder cyfry plus poprzez HDMI oraz nagrywarkę Sony również przez HDMI. Czy ktoś spotkał się już z takimi objawami i jak sobie z tym poradzić.

2 ODPOW. 2
profile.country.pl_PL.title
gggrzybowscy
Użytkownik

Smużenie,pasy,to nie wina telewizora.Mam też tv Brawia z serii V40 i podlączony dekoder cyfry plus z dwoma nagrywarkami i odtwarzaczem Blu-ray-wszystkie produkty SONY, połączone przewodami HDMI.Obraz jest ostry i krystaliczny.Jakość dżwięku i czystego ostrego obrazu zależy w dużej mierze właśnie od samych przewodów.Powinny być to przewody wysokiej jakości,bo na słabych kablach bez certyfikatu,odbiór będzie kiepski.Cały sprzęt połączyłem kablami HDMI Firmy też SONY-polecam nazwe(DLC-HD10GC) i obraz jest marzenie.Można je kupic w cenie 130 zł za sztukę.

niebieski-----
Początkujący

Dziękuje za podpowiedź, też mi się wydaje , że nie jest to wina samego TV i bardziej skłaniam się na przewody. HDMI zakupiłem w sklepie Sony i zaproponowali mi przewód za około 60 zł stwierdzając , iż w zupełności wystarczy.Jak widać chyba nie . Pewnie czeka mnie dodatkowy wydatek ale za jakość trzeba płacić. Zastanawiam się tylko dlaczego na niektórych kanałach poprzeczne pasy są bardziej widoczne niż na pozostałych a w szczególności na programach HD