anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KDL 32W4000 jakość obrazu PC

profile.country.pl_PL.title
darek__75
Początkujący

KDL 32W4000 jakość obrazu PC

Witam

Chciałbym podzielić się spostrzeżeniami dotyczącymi podłączenia TV z laptopem. Korzystając z takiego podłączenia uruchomiłem program testujący matryce:
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... r+Test+2.0" target="_blank
i okazało się, że o ile pierwsze pięć testów /geometry,brightness and contrast, high voltage, colors i convergency/ TV przeszedł pomyślnie o tyle problem zaczął się przy liniach pionowych. Szczegóły poniżej:

Focus
1.na szarych polach migoczą dziwne paski
2.w środkowej części obraz migocze
3.jak w 2

Resolution
1.obraz migocze w środkowej części
2. jak w 1

Moire
3 całkowita porażka /pływa cały ekran/
4 ok
5 brak pionowych pasków tylko poziomo schodzą się w linię
6 migotanie w środkowej części ekrany w pionie, paski poziome zamiast
dronych "elips"

Jitter
W dolnej części ekranu widoczne wyłącznie paski poziome

Ciekaw jestem jak to wygląda w przypadku innych TV.

11 ODPOW. 11
profile.country.pl_PL.title
darek__75
Początkujący

Na innych forach użytkownicy też potwierdzają takie objawy. Nie jest to więc przypadek odosobniony. Prawdopodobnie przyczyna leży po stronie słabego złącza D-sub. Być może po podłączeniu przez HDMI byłoby lepiej. Niestety nie mam złącza HDMI w laptopie.

Prośba do osób mających dostęp do tego TV i laptopa/komputera z HDMI o przetestowanie i podzielenie sie uwagami na forum.

PS
Przed kupnem tego TV trzeba mieć na uwadzę tę właściwość ;) jak i to, że maksymalna rozdzielczość po złączu D-sub to tylko 1280x1024 64kHz/60Hz

pozdrawiam

oldguest
Początkujący


Przed kupnem tego TV trzeba mieć na uwadzę tę właściwość ;) jak i to, że maksymalna rozdzielczość po złączu D-sub to tylko 1280x1024 64kHz/60Hz



Nie rozumiem dlaczego piszesz że DVI obsługuje tylko taką rozdzielczość? Przecież DVI przesyła rozdzielczość dużo wyższa niż 1920x1080 przecież są monitory co mają rozdzielczość np 2560×1600. Może problem tkwi w sterownikach lub za słabej karcie graficznej? Jutro sprawdzę vaio z tym telewizorem. A rozdzielczość podawana na jakikolwiek wyświetlacz LCD powinna być taka jak natywna (czyli taka jak rozdzielczośc matrycy) ponieważ jeśli jest większa lub mniejsza to wyświetlacz musi to upscalować lub downscalować co przy obrazie dokładnym do jednego pixela (jakim jest sygnał komputerowy gdzie często linie składają się z jednego pixela) może prowadzić to takich dziwnych objawów.

oldguest
Początkujący

Tak jak myślałem. Na VAIO nie było żadnego problemu bez problemu sygnał 1080p. Test Nokii przeszedł bez problemu żadnego migotania.

profile.country.pl_PL.title
darek__75
Początkujący

Nie wiem gdzie pisałem o złączu DVI ale na pewno nie w tym wątku ;)
Wyraźnie pisałem o złączu D-sub 15-pinowe złącze monitora.
Uwaga adresowana do Wszystkich zainteresowanych kupnem tego TV a nie posiadających innego złącza w komputerze jak właśnie wspomnianego D-sub.

pozdrawiam

oldguest
Początkujący

Sorry mój bład, ale jeśli chodzi o d-Sub poprzednie modele bez problemu akceptowały 1360x768. Sprawdzę ten model przy najbliższej okazji. No i polecam podłączenie DVI-HDMI.

profile.country.pl_PL.title
darek__75
Początkujący

Niestety tak jak pisałem nie posiadam złącza HDMI ani DVI w komputerze, więc ten pomysł odpada. Co do rozdzielczości to jest to wyraźnie napisane w instrukcji do tego TV
MAKS. 1280x1024

Nie jest to dla mnie wielki problem, mowa oczywiście o rozdzielczości. Docelowo podłączony będzie PS3 /gry, Internet, BR/. Zaskoczył mnie natomiast tak jak pisałem problem z rysowaniem linii pionowych o dużej gęstości. W praktyce problem nie do zauważenia

profile.country.pl_PL.title
LAPEK_AA
Początkujący

Witam,
Właśnie stałem się szczęśliwym (to się jeszcze okaże ;) posiadaczem TV Sony Bravia 32W4000. Rozpoczynam zabawę w różnego rodzaju konfigurację i podłączanie sprzętu do TV. Stanąłem przed pewnym dylematem a mianowicie chcę podłączyć PC do TV. Z wcześniejszych postów dowiedziałem się, że najlepiej zrobić to kabelkiem DVI-HDMI. OK kabelek muszę sobie kupić i tu pojawiają się wątpliwości i pytania. Jaki jest lepszy. Jedni oferują DVI 24+1 i HDMI 19 za super fajną cenę 150 PLN inni kabelek DVI 18+1 i HAMI. Czym i czy znacznie one się od siebie różnią (czytaj jakość obrazu, dźwięku) no i oczywiście który jest lepszy ?. Pomóżcie a informacje wysyłajcie proszę na gg 5373606 bądź lapekaa1@gmail.com. Może jakaś propozycja konkretnego kabelka z ALLEGRO. Pozdrawaim

profile.country.pl_PL.title
Darek593
Początkujący

Tytulem wstępu kilka słów na temat wyświetlania obrazu z komputera na ekranie telewizora.

Podłączenie sygnału do analogowego złącza D-SUB mija się z celem. Powodów jest kilka. Najważniejszy z nich to konieczność przeskalowywania przez telewizor obrazu otrzymywanego z komputera. O ile nie jest to specjalnym problemem dla zdjęć lub video, o tyle w przypadku tekstu z komputera litery wyglądają fatalnie - są po prostu rozmyte. To samo dotyczy grafiki komputerowej (np. linii o grubości pojedynczych pixeli).
Drugim nie mniej ważnym aspektem łącza analogowego jest odpowiednia szerokość pasma.
Z praktyki mogę powiedzieć, że dobrej jakości karty video (proszę nie mylić mocy przetwarzania karty z jakością sygnału analogowego na jej wyjściu) "radzą" sobie z trudem z rozdzielczościa poziomą rzedu 1650 pixeli, popularną w monitorach 22".

Zatem pozostaje HDMI.

Jestem posiadaczem telewizora 32W4000, do którego podłączony jest komputer, oczywiście po HDMI. Konfiguracja jest następująca.:
Płyta główna Gigabyte GA-MA69GM-S2H z procesorem AMD Athlon X2 4800+, DDR2 2GB – połączenie z telewizorem HDMI, także audio – rozdzielczość 1080p/60Hz.

Dla uzyskania właściwego efektu trzeba zastosować parę tricków:
1. Podłączyć sygnał do wejścia HDMI 2 (z innymi wejściami nie działa poprawnie)
2. Jeżeli po wybraniu wejścia HDMI 2 na ekranie pokaże się obraz z PC'ta należy wyszukać w ustawieniach TV opcji wyświetlania obrazu o nazwie "Wszystkie pixele" (lub podobnej). Opcja ta nie jest widoczna (nie jest wyświetlana przez telewizor) bez sygnału z PC'ta. Niestety nie pamiętam w którym miejscu menu sie to robi. Ustawienie wyświetlania wszystkich pixeli spowoduje, że telewizor nie bedzie przeskalowywał obrazu i będzie wyświetlał obraz dokładnie taki jak otrzyma z karty grafiki, tak jak ma to miejsce w przypadku komputerowych monitorów LCD.
3. W telewizorze dla wejścia HDMI 2 ustawić wyostrzanie obrazu na minimum - wyostrzanie ostrego z natury obrazu syntetycznego jaki generuje komputer pogarsza tylko jakość obrazu zamiast go polepszyć.
3. W aplikacji karty video w PC'cie trzeba teraz odszukać zakładkę obsługi HDTV i włączyć tryb 1080/60Hz.
4. W aplikacji karty video odszukać drugą zakładkę skalowania obrazu i suwakiem ustawic wartość na 100%. Spowoduje to, ze z kolei karta przestanie skalować obraz i wyświetli go dokładnie w rozdzielczości 1920x1080 pixeli.
5. Sprawdzić jakość obrazu i jego rozmiary - obraz powinien być wyświetlany na całym ekranie. Można tu posłużyć się bitmapą o rozmiarach 1920x1080 pixeli w kolorze czarnym z czterema białymi punktami w samych narożnikach - takie coś można prosto zrobić w dowolnym programie graficznym.
6. Nie wszystkie karty graficzne maja aktualne oprogramowanie pozwalające skalować obraz. Nie chodzi tu o driver ale o aplikację (w moim przypadku ATI) - do pobranie ze strony ATI a nie ze strony producenta płyty.
7. W Windowsie XP we Waściwości: Ekran -> Wygląd -> Efekty -> Uzyj następującej metody.... ustawić opcję ClearType. Spowoduje to lekkie rozmycie fontów, ale litery będą wydawać się ładniejsze (bardziej czytelne). Jeszcze lepiej przeprowadzić "tuning" ClearType, korzystając z szerszej palety opcji ClearType dostępnej na stronach Microsoft'u. Warto też poczytać o tej technologii tamże.

Po przebrnięciu przez wszystkie powyżej opisane czynności bedziemy mogli się cieszyć doskonałym obrazem z komputera. Proszę pamiętać, że jakość wyświetlanych na ekranie telewizora filmów bedzie zależała od kilku czynników:

1. Jakości materiału źródłowego. Dwa podstawowe mierniki jakości to rozdzielczość w jakiej nagrany jest film (oczywiście najlepsza to Full HD czyli 1920x1080 pixeli) i Bitrate, czyli przepływność strumienia danych. Dobrej jakości HD wymaga przepływności powyżej 10Mbs dla kodowania w MPEG-4 lub powyżej 20Mb/s dla MPEG-2.
2. Jakości optyki kamery jaką nakręcono film - niestety niektóre filmy wykazują brak ostrości i aberację chromatyczną.
3. Jakości kodeków video, głównie należy zwracać uwagę na jakość deinterleasing'u. Do oceny doskonale nadają sie przesuwające sie poziomo napisy. Także trzba zwrócić uwage na napisy przesuwające się w pionie. Najczęściej kodeki nie radzą sobie dobrze z tego typu ruchem.
4. Rózne testy video jakie są dostępne dla kart graficznych mogą dawać różne dziwne efekty na ekranie telewizora, ale raczej czepiałbym sie karty niż telewizora. Ja nie zaobserwowałem żadnych "dziwnych i niepożadanych" efetków podczas korzystania z komputera podłączonego do telewizora, a chcąc nie chcąc wiem na co zwracać uwagę w obrazie.

Rozwiązanie wszystkich problemów współpracy telewizora z PC'tem zajęło mi trochę czasu. Dlatego też jestem wściekły na firmę SONY, że nie umieściła żadnych informacji na tematy opisane powyżej w instrukcji obsługi.
Wsparcie techniczne klienta SONY'ego wykazało się kompletny brakiem kompetencji. Jedyne co potrafili odpowiedzieć na moje pytania to było, to że są precyzyjne i techniczne. Na kpinę zakrawa odpowiedź na pytanie, które zadałem przed zakupem telewizora: "Czy telewizor odbiera transmisje cyfrowe nadawane przez TVP" - odpowiedz była mniej wiecej następująca: Niech Pan spyta w TVP.

Szkoda także, że na stronach SONY nie ma zamieszczonych żadnych filmików testowych w jakości HD. Obraz HD z komputera testowałem na demonstracyjnych materiałach filmowych ściagniętych ze strony Sharp'a.

Zainteresowanych odsyłam do mojej dość szerokiej opinii nt. modelu 32W4000 na stronie skapiec.pl

oldguest
Początkujący

Chciałem tylko powiedzieć że przygotowanie instrukcji przez Sony nie jest takie proste ponieważ firma Sony nie ma nic wspólnego ze sterownikami kart graficznych firma ATI czy nVidia. Już nie mówiąc że do tych kart jest cała masa niezależnych sterowników i do tego jeszcze dochodzą takie firmy jak Intel (który przeważnie robi wszystko na opak w sterownikach chodź ATI w nowych programach obsługi karty też nie jest wzorcem do naśladowania ale to tylko moje odczucie) i to te firmy powinny udostępnić "how to" jak zrobić aby karta dawała sygnał zgodny z HDTV. Bo jeśli chodzi o TV sprowadza się to do przełaczenia wejścia na odpowiednie HDMI i ewentualnie zmiany w menu Ustawienia -> Ustawienia obrazu -> Wszystkie pixele chodź to też zależy od modelu. TYLE!

Co do VAIO mogę powiedzieć że wystarczy podłączyć HDMI wybrać skrótem klawiszowym Fn + któryś F żeby włączyć drugi wyświetlacz zmienić ewentualnie rozdzielczość jaką chcemy i działa bez problemu. Do tego chyba nie trzeba wnikliwej instrukcji?

Co do infolinii tak się zastanawiam czy w ogóle np. przytoczona wyżej firma Sharp czy inne konkurencyjne ma taką infolinię gdzie można zaczerpnąć informacji na temat produktów, czy ma forum gdzie można wypowiedzieć się czy wymienić się informacjami na temat produktów Sony nawet negatywnie i nikt tego nie usunie? Pytam bo nigdy tego nie sprawdzałem.