anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KDL 32W4000 jakość obrazu PC

profile.country.pl_PL.title
darek__75
Początkujący

KDL 32W4000 jakość obrazu PC

Witam

Chciałbym podzielić się spostrzeżeniami dotyczącymi podłączenia TV z laptopem. Korzystając z takiego podłączenia uruchomiłem program testujący matryce:
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... r+Test+2.0" target="_blank
i okazało się, że o ile pierwsze pięć testów /geometry,brightness and contrast, high voltage, colors i convergency/ TV przeszedł pomyślnie o tyle problem zaczął się przy liniach pionowych. Szczegóły poniżej:

Focus
1.na szarych polach migoczą dziwne paski
2.w środkowej części obraz migocze
3.jak w 2

Resolution
1.obraz migocze w środkowej części
2. jak w 1

Moire
3 całkowita porażka /pływa cały ekran/
4 ok
5 brak pionowych pasków tylko poziomo schodzą się w linię
6 migotanie w środkowej części ekrany w pionie, paski poziome zamiast
dronych "elips"

Jitter
W dolnej części ekranu widoczne wyłącznie paski poziome

Ciekaw jestem jak to wygląda w przypadku innych TV.

11 ODPOW. 11
profile.country.pl_PL.title
Darek593
Początkujący

Odpowiadając na uwagi CS Bielsko:

1. Nie twierdzę, że napisanie dobrej instrukcji jest proste, ale nie obchodzi mnie to. Jako klient płacę i wymagam. W instrukcji nie ma praktycznie żadnej informacji na temat współpracy telewizora z PC'tem. Widać to zresztą po pytaniach, które pojawiają się tu i na wielu innych forach - TYLE!
2. Tabela obsługiwanych rozdzielczości dla PC podłączonego do wejścia HDMI może wprowadzać użytkowników w błąd, nie niesie pełnej informacji. Dodatkowo pomylono częstotliwość poziomą z pionową - TYLE!
3. Nie twierdzę, że firma SONY powinna opisywać ustawienia kart grafiki. Od tego są instrukcje obsługi kart grafiki, tak samo zresztą kiepskie. Dlatego też podałem sposób w jaki należy skonfigurować kartę i telewizor aby dopiąć celu, odpowiadając na postawione pytanie.
4. Nie wypowiadałem się w ogóle na temat infolinii Sharpa, tylko podałem, że z ich strony można pobrać testowe video HD, a na stronach SONY'ego czegoś takiego nie ma.
5. Prosze zatem sprawdzić czy Sharp ma infolinię, uzyska Pan odpowiedź na swoje retoryczne pytanie.
6. Co do negatywnych opinii nt. telewizora - nie mam zastrzeżeń do jakości samego telewizora, wręcz przeciwnie uważam go za bardzo dobry. Moje zastrzeżenia odnoszą się do informacji zawartych w instrukcji, a raczej ich braku, oraz do "biura obsługi klienta".
7. Sądzę, że uwagi i pytania klientów są dla firmy cenną wskazówką, co należy w instrukcjach i produktach poprawiać. To w końcu z ich pieniędzy firma SONY żyje.

Mogę wymienić dalsze niedomówienia zawarte w instrukcji:
1. Moc pobierana w trybie Czuwania - wątek ten pojawia sie na forach i jest jak najbardziej prawdziwy - proszę sprawdzić.
2. Przekątna ekranu - w USA modele 32" są reklamowane jako telewizory o przekątnej 32" z zastrzeżeniem, że przekątna wyświetlanego obrazu wynosi 31,5". W Polsce i chyba Europie SONY dyskretnie przemilcza niezgodność przekątnych. Żęby nie wnosić żadnych wątpliwości, zmierzyłem przekątną telewizora sprzedawanego w USA i tego którego mam - są takie same; widzoczny obraz ma 31,5". Nie dotyczy to modeli 40", tam przekątna zgadza się. I nie chodzi mi o te pół cala, ale o sam fakt żetelnej informacji.

oldguest
Początkujący

1. Jeśli ktoś podłącza komputer do TV to powinien udać się do instrukcji komputera jak zrobić sygnał zgodny z HDTV, a nie telewizora. To tak jak by kupić samochód i ktoś by chciał instrukcję od przyczepy którą kiedyś tam sobie chce zaczepić.

2. Ma być rozdzielczość zgodna z HDTV czyli 1920x1080x50/60 lub 1280x720X50/60

3. No ale wyżej oczekuje Pan instrukcji jak pisząc że pana to nie obchodzi bo pan płaci pan wymaga......

4. Mówiłem ogólnie o tym że Sony i tak moim zdaniem stara się pomóc klientom w porównaniu z innymi konkurencyjnymi firmami. A oceniając dbanie o klienta warto sprawdzić jak do tego podchodzi konkurencja.

Co do informacji na temat stanu czuwania to z tego co można poczytać mierniki w tak małych wartościach są obarczone ogromnym błędem pomiaru.
Sony podaje także przekątną w cm i ona na 32 calach się zgadza jest to 81cm. Według kalkulatora google 81 centimeters = 31.8897638 inch więc normalnym jest że podaję się zaokrąglenie. Po drugie to że w USA jest inaczej może to być spowodowane normami miar i wag obowiązującym w danym kraju szczególnie że u nas obowiązuje system metryczny.