anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem z obrazem KDL-26L4000

michwie
Początkujący

Problem z obrazem KDL-26L4000

Witam, kilka dni temu zakupiłem telewizor KDL-26L4000 i mam problem. Otóż przy oglądaniu np. meczu piłki nożnej postacie są mało wyraźne i jakby sie zamazywały. Tak samo jest po włączeniu telewizora, gdy np. jest zbliżenie na postać, a ta wykonuje gwałtowne ruchy to też występuje zamazanie, rozmycie ( po ok 30 min problem znika, jeśli jednak chodzi o mecze problem jest cały czas). Zastanawiałem sie co to może być, kombinowałem z ustawieniami i aktualnie mam takie (7/44/52/44/16). Do tego gdy podczas oglądania filmu są jakieś ciemne/czarne punkty to powstaje tam takie lekkie śnieżenie. Czy to może byc jakaś wada, czy może poprostu LCD tak mają? (nigdy wcześniej nie miałem LCD)

Proszę o pomoc.

8 ODPOW. 8
profile.country.pl_PL.title
Wigash
Początkujący

POMOCY
ze śnieżeniem mam podobny problem w tym modelu. Niech ktoś napisze o co cho? Bo kurcze mam tu trzy/czteroletni LG kineskopowy 21 cali i lepiej odbiera niż nówka sztuka Bravia :x
Obraz mam z kablówki i podłączałem TV w różnych kombinacjach (bo w domu są trzy telewizory) czy naprawdę sony wstawił taki słaby tuner??? :shock: to byłby szok!!!
Czy zamontowanie jakiegoś wzmacniacza między gniazdkiem a TV coś pomoże?
U mnie śnieży najwięcej w szarościach, ale czarny jest w miarę ok. TZN do końca nie wiem bo ustawiłem redukcję szumów na MAXA, ale przez to obraz jest rozwodniony.

Jeżeli chodzi o smużenie u michwie, to myślę że niestety tak już zostanie, bo matryca pewnie nie jest najwyższych standardów. A podany czas 8ms to może być czas zapalania nie gaszenia. nie muszę chyba mówić który jest ważniejszy :|

profile.country.pl_PL.title
kaemesio
Początkujący

Najwazniejsze to ustalenie czy opisany przez Ciebie problem jest spowodowany telewizorem czy źródłem sygnału?
Taki np. TVP Sport nadaje w DVB-T z dość małym pasmem (no i oczywiście SD) więc ruchy mogą być zamazane bo telewizor nie ma lepszych informacji. Na TVP HD powinno być trochę lepiej, ale też nie bardzo bo tam nadają tylko 1080i (czyli 1080 linii na 25Hz). W przypadku takiej np. videostrady tp też może być problem bo oni nadaja MPEG4 o paśmie 3Mb/sec co moim zdaniem będzie za mało dla sportu (chociaż mogę się mylić).

Oczywiście jeśli problem pojawia się przy oglądaniu BD lub dobrego DVD to jest to spowodowane przez telewizor - nie twierdzę, że nie.

michwie
Początkujący

Jeśli chodzi o sygnał, to mam go z dekodera UPC przez Eurozłącze.

profile.country.pl_PL.title
kaemesio
Początkujący

"z dekodera przez Eurozłącze" to takie średnio dobre źródło sygnału. Być może w tym przypadku jakość telewizora jest jego wadą - CRT nie ma takiej rozdzielczości i dlatego nie widać problemu.
Tyle mogę napisać od siebie - inne sugestie?

profile.country.pl_PL.title
Wigash
Początkujący

u mnie idzie bezpośrednio z kablówki (to jest lokalna kablówka) i sprawdzałem obraz także w opcji 3:4 (wtedy obraz się zmniejsza, ale nadal są szumy.
Wiadomo, że jak obraz standardowy rozciągniemy na HD ready to będzie się kaszanił, ale szumy to chyba inna bajka.
Od specjalistów SONY żadnego sygnału :( chciałbym wiedzieć czy tak jest czy może mam wadliwy egzemplarz :( :question:

profile.country.pl_PL.title
gggrzybowscy
Użytkownik

Ustawcie redukcję na "AUTO"powinno być dużo lepiej,lub całkiem dobrze.

michwie
Początkujący

w moim modelu nie ma opcji "AUTO" jest "duza" "srednia" mała" i "wył."

profile.country.pl_PL.title
Wigash
Początkujący

tak samo u mnie :(