anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

SONY KDL-40W4500 MPEG4 i co z tego ????

profile.country.pl_PL.title
mczuz-----
Początkujący

SONY KDL-40W4500 MPEG4 i co z tego ????

Witam !!!
Szukam tv już parę tygodni. W wielu miejscach bardzo polecano mi zakup tv SONY KDL-40W4500 z uwagi na to że posiada tuner MPEG4: "bo tak nadaje/będzie się nadawało tv HD w PL i ten tuner jest do tego potrzebny a jak ktoś nie będzie miał to będzie trzeba wywalić za jakiś czas parę setek na zakup tuner"
Tylko teraz tak: mam dostawcę, który dostarcza mi telewizję cyfrową kablową i niektóre kanały już w HD. Dostawca ten wraz z umową oferuje zakup dekodera w tym przypadku Homecast HC5101CIC0 za 500 pln.
Z uwagi, że telewizja jest kodowana dostaję dekoder (za 500 pln) i kartę dekodującą.
Od montera u dostawcy uzyskałem informację, że jeśli tv będzie miał tuner DVB-C (SONY KDL-40W4500 ma to) oraz musi mieć kodowanie w systemie conax to mogę obejść konieczność zakupu dekodera od dostawcy.
I teraz pytania do Panów ze strony SONY:
1. Czy SONY KDL-40W4500 ma kodowanie w systemie conax ?
2. Jeśli odpowiedź na pytanie nr 1 jest pozytywne to gdzie ja włożę kartę dekodującą, są jakieś czytniki tych kart czy jak to wygląda ??

Proszę o odpowiedź na moje pytania, bo jeśli mam wydać 500 pln więcej na tv sony zamiast na sharpa, toshibę czy inny i jeszcze 500 na dekoder i to pewnie trzeba go zmieniać wraz z dostawcą to muszę się zastanowić czy ma sens przykładać wagę do tego ze akurat SONY KDL-40W4500 ma tuner DVB-T oraz DVB-C bo przecież każdy dostawca w sumie sprzedaje dekoder który pewnie ten tuner ma już w sobie.


pozdrawiam
Tomasz

11 ODPOW. 11
oldguest
Początkujący

Jeśli dostawca dostarcza kartę z modułem to jest szansa że telewizor sobie poradzi (u nas na terenie bielska jeden klient podłaczył cyfrową kablówkę do telewizora i telewizor wykrył kanały oraz działał dzwięk niestety operator nie dostarcza kart z modułem ;(

A gdzie włożyć jest slot serwisowy z boku. Ewentualnie można spróbować zakupić sobie modół dekodujący conax. Ale obawiam się że będzie Pan pierwsza osobą testująca takie rozwiązanie.

profile.country.pl_PL.title
mczuz-----
Początkujący

No właśnie dostawca oferuje albo dekoder z kartą albo samą kartę do ręki i można ją sobie włożyć... :(. Mój dostawca w Gdańsku to www.tiwis.pl

A czy można dokupić sam moduł ??? Zakładam, że jeśli istnieje to jest on tańszy niż dekoder HD za 500 pln bo to jest całkiem sporo kasy...

Czy którykolwiek dostawca oferuje kardę z modułem ale bez dekodera, nie słyszałem....

Tomasz

oldguest
Początkujący

Wpisz w google "conax moduł" pytanie jeszcze czy ma zakodowane w MPEG2 czy MPEG4 bo widziałem że są moduły które nie obsługują MPEG4 i takie co obsługują.

profile.country.PL.title
mobor-----
Użytkownik

to nie jest takie proste. Niektorzy dostawcy nadają tak że musi być nie tylko karta i moduł ale i tuner
Tak jest z telewizją N która nadaje w Conaxie ale nie da się karty przypisanej do tunera odpalic na innym sprzecie

oldguest
Początkujący

Zgadza się ponieważ musi się zgadzać karcie Box Key dekodera tak samo zreszta jest w Polsacie Cyfrowym, ale to należy wyjąśnić z dostawcą czy także wymaga konkretnego dekodera.

purie-----
Początkujący

Jeśli dostawca dostarcza kartę z modułem to jest szansa że telewizor sobie poradzi (u nas na terenie bielska jeden klient podłaczył cyfrową kablówkę do telewizora i telewizor wykrył kanały oraz działał dzwięk niestety operator nie dostarcza kart z modułem ;(

A gdzie włożyć jest slot serwisowy z boku. Ewentualnie można spróbować zakupić sobie modół dekodujący conax. Ale obawiam się że będzie Pan pierwsza osobą testująca takie rozwiązanie.




W slot servisowy ? czy poprzez moduł warunkowego dostępu w slot CAN ?

oldguest
Początkujący

Ten większy slot z boku telewizora (kiedyś nazywali go service, a teraz jest strzałka do tego małego)

smok23
Początkujący

Witam,

Testowałem 3 różne moduły CAM dla Conaxa i niestety na żadnym nie udało ni się uzyskać rozkodowanego obrazu ( zawsze czarny ekran ).
System kodowania Conax na którym przeprowadziłem testy nie ma aktywnej funkcji parowania kart z dekoderem ( modułem CAM ).
Wszystkie moduły wstwione do set-top-boxa kablowego poprawnie odkodowują programy.
Programy nadawane w MPEG2.

1. Czy jest oficjalna lista modułów współpracujących z TV ?
2. Czy istnieje możliwość aktualizacji w TV softu obsługi CI poza serwisem ?
( jeśli takowy zostanie dopracowany przez producenta )

pozdrawiam
Jacek

profile.country.PL.title
mobor-----
Użytkownik

U mnie jest podobnie na 46w4500
Podlczylem TV do zwyklej kablówki- elegancko wykrył programy zarówno na Analogu jak i na Cyfrze tyle ze te ostatnie oczywiscie są ciemne
Wszystko zalezy od operatora a scislej - jakich gratów uzywa do kodowania. Osobiscie na pewno nie wejdę w rozwiazanie ktore bedzie zmuszac mnie do korzystania z zewnetrznego urzadzenia. Mam juz dosc pilotów - nie potrzebuje nastepnegp