anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

SONY KDL-40W4500 MPEG4 i co z tego ????

profile.country.pl_PL.title
mczuz-----
Początkujący

SONY KDL-40W4500 MPEG4 i co z tego ????

Witam !!!
Szukam tv już parę tygodni. W wielu miejscach bardzo polecano mi zakup tv SONY KDL-40W4500 z uwagi na to że posiada tuner MPEG4: "bo tak nadaje/będzie się nadawało tv HD w PL i ten tuner jest do tego potrzebny a jak ktoś nie będzie miał to będzie trzeba wywalić za jakiś czas parę setek na zakup tuner"
Tylko teraz tak: mam dostawcę, który dostarcza mi telewizję cyfrową kablową i niektóre kanały już w HD. Dostawca ten wraz z umową oferuje zakup dekodera w tym przypadku Homecast HC5101CIC0 za 500 pln.
Z uwagi, że telewizja jest kodowana dostaję dekoder (za 500 pln) i kartę dekodującą.
Od montera u dostawcy uzyskałem informację, że jeśli tv będzie miał tuner DVB-C (SONY KDL-40W4500 ma to) oraz musi mieć kodowanie w systemie conax to mogę obejść konieczność zakupu dekodera od dostawcy.
I teraz pytania do Panów ze strony SONY:
1. Czy SONY KDL-40W4500 ma kodowanie w systemie conax ?
2. Jeśli odpowiedź na pytanie nr 1 jest pozytywne to gdzie ja włożę kartę dekodującą, są jakieś czytniki tych kart czy jak to wygląda ??

Proszę o odpowiedź na moje pytania, bo jeśli mam wydać 500 pln więcej na tv sony zamiast na sharpa, toshibę czy inny i jeszcze 500 na dekoder i to pewnie trzeba go zmieniać wraz z dostawcą to muszę się zastanowić czy ma sens przykładać wagę do tego ze akurat SONY KDL-40W4500 ma tuner DVB-T oraz DVB-C bo przecież każdy dostawca w sumie sprzedaje dekoder który pewnie ten tuner ma już w sobie.


pozdrawiam
Tomasz

11 ODPOW. 11
smok23
Początkujący

mobor napisał(a):

U mnie jest podobnie na 46w4500
Wszystko zalezy od operatora a scislej - jakich gratów uzywa do kodowania.


Nie jest to problem operatora tylko odbiornika TV.
Przy nieparowanych kartach z modułami CAM problem występuje tylko na styku
moduł CAM - interface CI w TV.
Problemy z kompatybilnością zaczęły się w momencie wprowadzenia Conax-a w wersji 7.
Testowałem kilka odbiorników satelitarnych i kablowych - nawet dla tych samych odbiorników
( ten sam hardware ) ale z różnymi wersjami softu moduły CAM zachowywały się inaczej.
Być może SONY nie spostrzegł, iż Conax v5 już wyszedł z obiegu .
Dlatego też szukam oficjalnej informacji od producenta TV na temat modułów Conax v7,
które współpracują z nowymi seriami odbiorników TV Bravia

pozdrawiam
Jacek

Castel899
Początkujący

Ten większy slot z boku telewizora (kiedyś nazywali go service, a teraz jest strzałka do tego małego)

Pan z kantorka "Serwis" (do którego skierował mnie pan konsultant-sprzedawca) w Centrum Sony W-wa ul. Ogrodowa powiedział: "Moduł Conax wkładany w slot wskazywany przez Pana (czyli mnie) umożliwia tylko odbiór kanałów DVB-T Mpeg-4 przez telewizor z tunerem DVB-T Mpeg-2 i nic więcej". :( Przykre, jeśli prawdziwe.