anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Włączenie sprzętowe obsługi HBBTV

profile.country.pl_PL.title
misiekf
Początkujący

Włączenie sprzętowe obsługi HBBTV

Czy kochane Sony, może włączyć w następnej aktualizacji obsługę HBBTV (TV Hybrydowa)?
Wiem, że Niemcy i Francuzi mają taką opcję włączoną.
Obecnie HBBTV testuje TVNHD naziemnie cyfrowo, a na euro2012 ma włączyć ją TVP również naziemnie.

71 ODPOW. 71
profile.country.pl_PL.title
arik92
Użytkownik

debe napisał(a):

Biorąc pod uwagę ostatnią aktualizacje PKG4.110EUL-0108 i to co jest w niej zawarte:"This software includes improvements for DVB-T2, DVB-S and internet content TV performance"okazuje się, że mój telewizor wspiera DVB-T2 chociaż w chwili obecnej testują to dopiero w Niemczech i Wielkiej Brytanii a start nadawania w DVB-T2 z informacji dostępnych w inernecie Niemcy planują na rok 2013 i zakończenie procesu zmiany nadawania z DVB-T MPEG2 na DVB-T2 MPEG4 na lata 2014-2015.
Myślałem, że do takiego udoskonalenie potrzebny jest nie tylko software ale przede wszystkim nowszy chip.



Co do softu i obsługi DVB-T2 czy DVB-S2 to wynika z tego, że ten soft jest również dla modeli EX703(sprzedawane w Anglii) i EX705 (sprzedawane np. w Niemczech). Wszystkie te modele mają ten sam soft, a różnią się jedynie głowicą na płycie i inaczej jest ustawiona jedna opcja w menu serwisowym. Dla EX700 jest to głowica obsługująca DVB-T, dla EX703 obsługująca DVB-T i DVB-T2, a dla EX705 obsługująca DVB-T i DVB-S2. Jeśliby zdobyć przykładowo głowicę od EX703 i przylutować w miejsce starej, a następnie zmienić opcję w menu serwisowym to z EX700 można zrobić EX703.

Co do HBBTV to uważam, że Sony przynajmniej dla modeli z roku 2011 powinno wydać oprogramowanie, które po wybraniu kraju Polska będzie umożliwiać dostęp do tej funkcji. Teraz jest to możliwe, ale jeśli jako kraj ustawimy Niemcy, a wtedy tracimy polskie znaki w TXT. Dla modeli z roku 2010, które obsługują Bravia Internet Video, czyli modele EX50x, EX70x, NX70x, NX80x, HX70x, HX80x, HX90x i LX90x również przydałoby się oprogramowanie, które umożliwi dostęp do HBBTV, i jest pewnie tak jak piszesz @debe, wystarczy tylko postukać w klawisze.

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

arik92 napisał(a):


Co do softu i obsługi DVB-T2 czy DVB-S2 to wynika z tego, że ten soft jest również dla modeli EX703(sprzedawane w Anglii) i EX705 (sprzedawane np. w Niemczech). Wszystkie te modele mają ten sam soft, a różnią się jedynie głowicą na płycie i inaczej jest ustawiona jedna opcja w menu serwisowym. Dla EX700 jest to głowica obsługująca DVB-T, dla EX703 obsługująca DVB-T i DVB-T2, a dla EX705 obsługująca DVB-T i DVB-S2. Jeśliby zdobyć przykładowo głowicę od EX703 i przylutować w miejsce starej, a następnie zmienić opcję w menu serwisowym to z EX700 można zrobić EX703.



Pomysłowe rozwiązanie ale jak dla mnie trochę dużo z tym zabawy. Gorzej jak ktoś ma jeszcze końcówkę gwarancji dla tych modeli z 2010 roku lub co gorsza dokupił extra serwis na kolejne 3 lata :) .

arik92 napisał(a):

Co do HBBTV to uważam, że Sony przynajmniej dla modeli z roku 2011 powinno wydać oprogramowanie, które po wybraniu kraju Polska będzie umożliwiać dostęp do tej funkcji. Teraz jest to możliwe, ale jeśli jako kraj ustawimy Niemcy, a wtedy tracimy polskie znaki w TXT. Dla modeli z roku 2010, które obsługują Bravia Internet Video, czyli modele EX50x, EX70x, NX70x, NX80x, HX70x, HX80x, HX90x i LX90x również przydałoby się oprogramowanie, które umożliwi dostęp do HBBTV, i jest pewnie tak jak piszesz @debe, wystarczy tylko postukać w klawisze.



Moim zdaniem mogłoby tak to wyglądać z "postukaniem w klawisze". Chyba była by to najprostsza i najwygodniejsza wersja dla wszystkich. I dla Sony i dla Kolegi który czytając to pewnie już stoi przy swoim TV z lutownicą w ręce :c34 .

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
arik92
Użytkownik

Dla mojego TV gwarancja się skończyła. Ja tam ze swojego EX501 (to samo co EX500 tylko inny kolor dolnej listwy obudowy) chętnie bym zrobił EX505 :D Widziałem nawet w Google jeden sklep z Polski, który głowicę satelitarną od EX505 ma w sprzedaży, ale cena też robi wrażenie. Jednak jakby się przykładowo na Ebayu pojawiła uszkodzona płyta od EX505 za tanie pieniądze to może bym kupił.

profile.country.en_GB.title
foka0111
Początkujący

Czy ktoś po odblokowaniu w ex720 hbbtv ma problem z Sony Internet Video.
Np. na Ipla włączają się same reklamy,jedna za drugą.Nie można obejrzeć nic oprócz reklam.
A całe Internet Video zaczęło działać koszmarnie wolno.
Często nie łączy się z serwisem i wyskakuje proces nie odpowiada czy spróbować jeszcze raz

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

A w jaki sposób masz podłączony internet to TV i jaka prędkość? Może łącze jest zbyt wolne lub za mało stabilne?

Pozdrawiam Stubb
profile.country.en_GB.title
foka0111
Początkujący

Wszystko mam na kablu e5 przez router.
Śmigało wszystko ładnie a po odblokowaniu tej funkcji zaczęło się kaszanić.
Może to zbieg okoliczności.
Komuś działa BIV bez zakłóceń ?

KrisKW
Początkujący

Tak, u mnie działa ok. Inna sprawa to te reklamy. Wczoraj sprawdzając tez miałem wrażenie że coś jest nie tak, bo leciała reklama za reklamą, ale po około 6-7 reklamach pojawił się w końcu właściwy materiał :c34

djh-----
Początkujący

46EX720 potwierdzam działa

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Świetna sprawa z HbbTV, ale z reklamami przesadzają. Wszędzie je wsadzają, gdzie tylko można.. Ale potencjał HbbTV ma ogromny. Jestem pod wrażeniem tej funkcjonalności, raczej właśnie możliwością jakie ona daje. Tylko stacje powinny rozsądnie ją wykorzystywać...

profile.country.pl_PL.title
laskadan
Poszukiwacz

Witam,
przed chwilą uruchomiłem dodatkowe usługi hbbtv :). Gdy wyświetli się nam ikona Euro wciskamy klawisz numeryczy "8" zamiast ikony Euro pojawi się nam to


Po wciśnięciu czerwonego przycisku pojawi się


Informacje:


Pogoda: