anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

ZUŻYCIE PRĄDU PRZEZ WYŁĄCZONY TELEWIZOR.

profile.country.pl_PL.title
DZ_R-----
Początkujący

ZUŻYCIE PRĄDU PRZEZ WYŁĄCZONY TELEWIZOR.

Mój SONY 46W4500 po zupełnym wyłączeniu (przyciskiem na górze - nie świeci się żadna lampka) wciąż zużywa 9 Wat. Wg dokumentacji w stanie czuwania powinien zużywać tylko 0,2 Wat, a mój jest w ogóle wyłączony. Na innym forum użytkownicy tego modelu twierdzą, że ich telewizory w stanie czuwania zużywają 1 Wat. Więc chyba z moim TV jest coś nie tak.

Wysłałem takie zgłoszenie tydzień temu do serwisu SONY - ale jak się spodziewałem, zostało zupełnie zignorowane...

Mam wyłączony 'szybki start' czy 'wykrywanie urządzeń HDMI' - chociaż to nie powinno mieć żadnego znaczenia - w trybie czuwania to i owszem, ale jak TV jest zupełnie wyłączony, to przecież i tak żaden szybki start nie działa, ani wykrwanie urządzeń HDMI, w ogóle nic nie działa - więc po jakiego diabła TV żre te 9 Wat???

9 ODPOW. 9
oldguest
Początkujący

Błąd pomiaru?

profile.country.pl_PL.title
DZ_R-----
Początkujący

Błąd pomiaru też jest możliwy, ale dla wszystkich innych urządzeń ten miernik wskazuje raczej dobre wartości.

oldguest
Początkujący

Można zapytać w serwisie czy nie maja nowego soft-u do tego telewizora.

profile.country.pl_PL.title
DZ_R-----
Początkujący

A jak wygląda wgrywanie nowego oprogramowania? Czy to musi zrobić technik u mnie w mieszkaniu, czy ja sam mogę to zrobić - np. ściągająć ten soft gdzieś z internetu? Na stronie SONY nie widzę jakoś, żeby był dostępny jakiś firmware do tego modelu (46W4500).

oldguest
Początkujący

Nie mam informacji jak można to zrobić. Sama dostępność do oprogramowania jest ciężka więc tylko serwis potrafi takie rzeczy.

Castel899
Początkujący

... dla wszystkich innych urządzeń ten miernik wskazuje raczej dobre wartości.

Jaki miernik ? Jeśli medion, to przeczytaj sobie TEN temat.

marbab
Początkujący

Jak to zuzywa energie przy wylaczeniu glownym przyciskiem? Dlaczego? Myslalem, ze wtedy poboru pradu nie ma w ogole. Nie zdziwilbym sie gdyby tak bylo przy standby. Czy to normalne? Bo jesli tak, to nie pozostanie nic innego jak odlaczac tv od pradu, ale to bylo chore.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Dlaczego uważasz, że to jest chore? Przecież telewizor tak czy siak jest podłączony do prądu, to musi coś zużyć. A wtedy zużywa minimalny prąd. Nawet jak masz pustą listwę z filtrem napięcia to potrafi zjeść trochę prądu. Ja zawsze jak odchodzę na dłużej od telewizora, to wyłączam całą listwę. Różnicę widać na rachunku...

Razak-----
Początkujący

marbab napisał(a):

Jak to zuzywa energie przy wylaczeniu glownym przyciskiem? Dlaczego? Myslalem, ze wtedy poboru pradu nie ma w ogole. Nie zdziwilbym sie gdyby tak bylo przy standby. Czy to normalne? Bo jesli tak, to nie pozostanie nic innego jak odlaczac tv od pradu, ale to bylo chore.



Ładowarka od komórki podłączona do zasilania, nawet jak nie ma podłączonego telefonu to zużywa energię. Nie wiem jakie masz rozwiązanie zastosowane w domu, ale polecam listwę jeden przycisk i po sprawie dodatkowo jeśli jest przeciwprzepięciowa to dodatkowe zabezpieczenie.