anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

BDP-S790 :( DUZY PROBLEM !!!

ROZWIĄZANE
profile.country.pl_PL.title
max5810
Początkujący

BDP-S790 :( DUZY PROBLEM !!!

Witam !

Zakupiłem sprzęcik w/w dla córy bo chwalili wszyscy strasznie i pomijam co potrafi w odtwarzaniu płytek - problem w tym czego nie mogę zrobić lub nie umiem z połaczeniem sieciowym!

Mam dysk sieciowy Synology ds 212j ( klasyka) 2x 2TB dyski i tyle samo jest tam filmów w jakosci dvd(avi) muzy i zdjec. Chcę podłączyć ( sparować) po wifi te urządzonka razem tak abym mógł grzebać wszędzie w dysku jak to robię przez wifi przy pomocy wszystkich innych domowych blurey-ów czyli LG/PANASONIC/SAMSUNG...ITD ITP pewnie by się coś jeszcze znalazło. Zaskoczenie jest takie ze nie ma możliwości połączenia z dyskiem mam do dyspozycji tylko muzyka foto wideo i koniec a gdzie reszta moich folderów z dysku ???

Mało tego nigdzie nie pytało o hasło dostępu tak jak w innych sprzętach które dają mi pełny dostęp do całego dysku !!!

i najśmieszniejsza rzecz - zdjęcia jak przekopiowałem do folderu zdjęcia to widzi muzę jak przekopiowałem do pliku muzyka - widzi

a filmow nic !!! cyt - brak odtwarzalnego pliku - ani jeden film klip domowy czy inny zero wizji - dodam tylko ze wszystkie w/w sprzęty czytają wszystko - aha sprzęt po aktualizacji !!!

Zaden z tych sprzętów nie narzucał mi gdzie mam przenieść lub jak nazywać swoje foldery na dysku bo to by było " troszkę " słabo jak bym się musiał do blurejka dopasowywać

Moze cos robie zle - na ps3 ta sama sytuacja - hahahaha

POMOCY

Max58

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

W takim razie po kolei:

- Opisz jak dokładnie wygląda połączenie w sieci domowej ( co i jak i czym jest połączone), pozwoli to lepiej zapoznać się w sytuacji.

- Czy telewizor widzi jakiekolwiek materiały z tego dysku, czy go w ogóle nie wykrywa.

- W jaki sposób urządzenia o których mówisz które wykrywają materiały są dołączone do tego dysku?

PS.

Nie pisz kilku postów pod rząd - użyj opcji edytuj, a dzięki temu forum będzie bardziej przejrzyste

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8
profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Witam.

Taki jest podział w tym odtwarzaczu jak i PS3. Podczas przeglądania najpierw wchodzi w odpowiednią zakładkę ( muzyka foto wideo) i tam dalej powinna być możliwość przeglądania poszczególnych folderów ( o ile wszystko jest odpowiednio połączone i wykrywane. Jeśli dobrze rozumiem Twój post, to zdjęcia i muzyka jest odtwarzana, a problem stanowią filmy. Więc pytanie jakie mi się nasuwa, to jakie rozszerzenie mają te pliki?

profile.country.pl_PL.title
max5810
Początkujący

90/PERCENTAGESIGN to pliki avi i tu UWAGA !!! mysle ze to bardzo wazne iz nawet taki szlagier jak firma MANTA czyta po sieci dosłownie wszystko z tego dysku- mam tam tez pliki mkv mpg4 mp3 video itd klasyka zwykłego dysku sieciowego z dysku komputera - kilkanascie folderow i rozna zawartosc z roznymi plikami i inne sprzety zero problemu ???!!!

Cos jest nie tak ! nie wirze iz sony w 2013 nie da rady po sieci tego odpalic - dla mnie to by był jakis szok !!!

Dziwi mnie to iz nie moge sie z tym dyskiem sparowac - dysk nie prosi o hasło itd - co tu jest grane ???

Manta daje rade ??? LG / PANAS / SAMSUNG też...co to jest ???!!!



Message was edited by: max5810



Message was edited by: max5810


Message was edited by: max5810

profile.country.pl_PL.title
max5810
Początkujący

Chcę obejrzeć zwykły film w avi po sieci z dysku i nic wiecej :angry: to troszkę trąca czasami Atari ?! no poza mp3 nie znam bardziej rozpowszechnionego i znanego foramtu ?! nie ma mozliwosci aby sony tego nie czytało - to by była kompromitacja na skale swiatową !!!

Kupuje sprzet w autoryzowanym sklepie Sony...zapewnienia ...o rany on panu nawet przeczyta gazetę ...pytanie z ktorego wieku ???

Mi tylko chodzi o avi....nic wiecej ...rany...?!po sieci oczywiście !!!

Message was edited by: max5810

profile.country.pl_PL.title
max5810
Początkujący

Mam wrażenie że 999 zł właśnie wywaliłem do kosza !!! tam sobie poczyta...

profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

W takim razie po kolei:

- Opisz jak dokładnie wygląda połączenie w sieci domowej ( co i jak i czym jest połączone), pozwoli to lepiej zapoznać się w sytuacji.

- Czy telewizor widzi jakiekolwiek materiały z tego dysku, czy go w ogóle nie wykrywa.

- W jaki sposób urządzenia o których mówisz które wykrywają materiały są dołączone do tego dysku?

PS.

Nie pisz kilku postów pod rząd - użyj opcji edytuj, a dzięki temu forum będzie bardziej przejrzyste

profile.country.pl_PL.title
max5810
Początkujący

Witam!


Po pierwsze przepraszam za kilka postow ale nerw mnie złapał! - sorki

Po drugie co tu opisywac ?- blurej podpiety pod tv hdmi i koniec. Cała zasada funkcjonowanie polega tylko i wylacznie na oprogramowaniu sprzetu SONY ! Kazdy w w/w blurejkow pozwala wejsc do dysku sieciowego !! a Sony nie !!

Odtwarzacze wykrywaja dysk w sieci - dysk pyta o hasło - podajesz i wchodzisz - koniec - a Sony NIE !!!!!!!!!

Nie mam pojecie z kad w Sony taki pomysł aby sprzet zewnetrzny dopasowac do Sony???

Mam na dysku 68 folderow z rozna zawartoscia muza/filmy/programy/wideo ...itd itp zajeło mi ponad 3 godz aby zdjecia i muze przekopiowac do analogocznych nowo utwozonych specjalnie pod Sony folderow - to jest chore !!!

Jestem pewn y iz nie da sie tego odpalic - szukałem na forach obcojezycznych i ten sam problem jest od lat : )

Duze Sony ustala jak ma byc i co moze czytac i koniec !!! : ( - sprzet do smieci:)

Tak samo jak PS3 !!!!!!

21 wiek - PILK - avi - nie da sie odpalic po sieci ???? WIELKI - OGROMNY WSTYD !!!!!


pozdro

max5810


ps. wszystkie inne sprzety łącza sie po wifi z ta tylko roznica iz pozwalają wejsc po podaniu hasła do całego dysku !!! a SONY - wymaga dostosowania sie pod swoje oprogramowanie i nie pozwala wejsc do dysku !!!!




Message was edited by: max5810



Message was edited by: max5810


Message was edited by: max5810

profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Rozumiem Twoje zdenerwowanie i będę starał się pomóc jak tylko potrafię.

Pisząc o sieci domowej miałem na mysli czy masz jakiś router ( jeżeli tak to jaki dokładnie),etc. Jeżeli to opiszesz, będę kombinował w myślach wszelkie możliwe przyczyny takiej sytuacji.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

 

Przytłaczająca większość urządzeń działa na identycznej zasadzie co S790. Urządzenia te mają możliwość odczytywania plików z innego urządzenia poprzez DLNA. Głównym warunkiem dla wszystkich urządzeń w połączeniu z dyskiem sieciowym, jest albo możliwość zainstalowania na nim serwera DLNA, albo wykorzystanie wbudowanego, kompatybilnego z urządzeniem do którego chcesz podłączyć. Jesteś w błędzie twierdząc, że producenci telewizorów, odtwarzaczy itp., w tym przypadku Sony powinny zagwarantować zgodność ze wszystkimi serwerami na rynku. Na tej błędnej tezie opierasz swoje negatywne zdanie na ten temat S790, PS3 i innych produktów Sony. Nie bez powodu producenci dysków i serwerów wykazują listę zgodnych produktów, przy których gwarantują poprawne działanie serwera. Dodatkowo wyraźnie piszą, że "teoretycznie powinien działać z każdym urządzeniem posiadającym certyfikat DLNA" - teoretycznie, a nie praktycznie. Listę zgodnych urządzeń z Twoim dyskiem, a raczej serwerem jaki posiada znajdziesz pod tym linkiem:

http://beta.synology.com/support/faq_show.php?q_id=411&lang=plk

 

Dlaczego tak jest? Każde urządzenie posiada swój "profil" (cechy) które prawidłowo powinien mieć zdefiniowany serwer. Nowe odtwarzacze (produkty) pojawiają się stosunkowo często, producenci serwerów powinni odpowiednio uaktualnić swoje oprogramowanie.

Jednym z produktów które według Synology jest kompatybilne z Twoim dyskiem, jest właśnie PS3. Pisałeś, że Twój serwer również nie łączy się z konsolą. Moim zdaniem najzwyczajniej świadczy to o błednej konfiguracji. Wspominałeś, że czytasz obcojęzyczne strony. Poniżej dwa linki, które pomogą Ci skonfigurować serwer:

 

Wątek dotyczący właśnie S790, Twojego dysku i prawidłowej konfiguracji (zmiany profilu odtwarzacza w serwerze) - po której wszystko powinno działać : http://forum.synology.com/enu/viewtopic.php?f=114&t=67440

 

"Open Media Server on DSM (via drop down menu on top left).

Select DMA Compatibility and then select Device List from that tab.

You will then see a list of detected devices on your network, select your S790 and change it to Generic DLNA profile. Click Save."

 

Drugi link to dokładniejsze wyjaśnienie dot. m.in. konfiguracji serwera:

http://www.synology.com/support/tutorials_show.php?q_id=452&lang=enu

 

Dodatkowo dysk sieciowy musi mieć włączone prawa dostępu do siebie (odczyt/zapis/zmiana) dla wszystkich urządzeń. Robisz to również z poziomu dysku.

W przypadku gdy masz router z wyjściem USB, do niego podłączony dysk, aby połaczenie było udane router musi mieć włączone DLNA, a serwer musi być kompatybilny z urządzeniem do którego planujesz połączenie. Działa z PS3, z Blu-ray nie testowałem.

 

Działa? Udało się uruchomić?