anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

podłączenie gramofonu

Robert52
Początkujący

podłączenie gramofonu

Mam problem do których gniazd podłączyć gramofon do wzmaczniacza STR DG820

6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
Tomek69N
Poszukiwacz

:c37 po pierwsze nasuwa się pytane o jaki gramofon chodzi, tzn czy ma on przedwzmacniacz, bo jeśli ma to podłącz tam gdzie ci wygodnie (aux, audio in) a jeśli nie ma to musisz dokupić osobno wzmacniacz.

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Robert52 napisał(a):

Mam problem do których gniazd podłączyć gramofon do wzmaczniacza STR DG820



A jakie jeszcze inne urządzenia podłączasz? I jakie one mają wyjścia/wejścia (HDMI, PAL lub Component Video + analog audio, cyfrowe audio)?

Edit: Tomek szybszy. Ja się dopytuje tak ze szczegółami aby jakoś rozplanować podłączenia ale zastrzeżenie jest takie jak napisał Tomek - zależy od gramofonu i wkładki.

Robert52
Początkujący

Gramofon to reloop RP 2000 MK 3. Nie wiem czy ma przedwzmacniacz. Podłączyłem bezpośrednio do audio i sygnał jest ale słaby bardzo, niestety

Robert52
Początkujący

Inne mam podłączone od dawna i wszystko gra, tego nie wiem. Chyba rzeczywiście przedwzmacniacz jest niezbędny

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Gramofony popularne miały adapter piezoelektryczny, zazwyczaj z igłą szafirową, który generował sygnał na tyle silny, że można było podłączyć do dowolnego wejścia wzmacniacza.Do gramofonów z wkładka magnetyczną - i igłą diamentową zazwyczaj - we wzmacniaczach były osobne wejścia, z uwagi na dużo słabszy sygnał z takiej wkładki. Prawdopodobnie masz taki właśnie gramofon, a wzmacniacz nie ma odpowiedniego wejścia (dziś rzadko się już używa gramofonów... chyba), więc jakiś przedwzmacniacz będzie niezbędny.

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Robert52 napisał(a):

Gramofon to reloop RP 2000 MK 3. Nie wiem czy ma przedwzmacniacz. Podłączyłem bezpośrednio do audio i sygnał jest ale słaby bardzo, niestety



Tak troszkę pogrzebałem i wydaje mi się z opisów (nie rozumiem dokładnie wszystkich opisów bo to specjalny język, sprzęt jest tzw. DJ-ski), że jeżeli kupiłeś zestaw to gramofon jest bez przedwzmacniacza a wkładka wymaga stosowania dodatkowego wzmocnienia.