anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

STR-DA2400ES + Sony KDL 40EX725

profile.country.pl_PL.title
pisario1
Początkujący

STR-DA2400ES + Sony KDL 40EX725

Witam forowiczów,


mam dwa problemy związane z tą kombinacją sprzetu. Po pierwsze: gdy włącze w ampli sterowanie po hdmi, nie mam obrazu w TV, nie działa również Bravia Sync, nie mogę sterować kinem z poziomu TV.


W TV jest co prawda opis, że współpracuje z wybranymi modelami ampli (np z moją 520-tką pracował bez problemu), ale nie do końca mi się chce wierzyć, że Bravia Sync może być ze sobą niekompatybilna.


Czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu? Czy zestaw tych urządzeń ma szanse komunikować się po HDMI?


Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Tagi (4)
3 ODPOW. 3
profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Witam.

Model 520 jak i 725 pochodzą z jednego roku, więc skoro jeden działał bez problemów, tak i drugi powinien działać. Tak więc po pierwsze - które gniazdo HDMI wykorzystujesz w TV ? ( myślę, że najodpowiedniejszy będzie port 1 gdyż jest to port ARC). Po drugie, czy w TV(725) masz takie same ustawienia jak przy starszym( 520) ?

profile.country.pl_PL.title
pisario1
Początkujący

HDMI 1 z ARC. Niestety doczytałem, że 2400 ES nie obsługuje HDMI v 1.4, więc tym samym i kanału zwrotnego. Powinien natomiast obsługiwać Bravia Sync, ale tak się nie dzieje.


Mam jeszcze jeden objaw i zaczynam podejrzewać awarię TV: PS3, BD Sony podłączone bezpośrednio do TV również nie dają się sterować przez HDMI (725 nie widzi żadnego urządzenia). Podmiany przewodów nie pomagają (wszystkie mam w v 1.4). Reset TV do ustawień fabrycznych również nie przyniósł rezultatów. Do tego PS3 i TV nie współpracują po HDMI (PS3 nie wykrywa podłączenia portu HDMI).


Jutro zadzwonię do serwisu, może tam się czegoś dowiem.

profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Jeśli sytuacja występuje przy innych urządzeniach, to kontakt z serwisem będzie najlepszym wyborem. Jedyne co mogę jeszcze doradzić to tak jakby nazwać reset TV i pozostałych urządzeń - tzn odłącz od prądu całkiem na około 20-30 minut i wtedy po kolei po podłączaj ( najlepiej pojedynczo sprawdzająca czy wykrywa czy też nie)