anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Skąd takie kolory??

profile.country.pl_PL.title
4032-----
Początkujący

Skąd takie kolory??

Witam,

mam pytanie, otóż jestem szczęśliwym posiadaczem :c56 500, ale mam pewien kłopot. Zdjęcia zrobione tym aparatem wychodzą mi szare, bez wyrazu. Muszę dostosowywać jasność w jakimś programie, żeby wyglądały jak należy. Załączam Wam zdjęcia prosto z aparatu i po obróbce jasności. Zdjęcia są robione standardowo w JPEG. Proszę o pomoc, bo nie mam pojęcia czemu tak jest.

Pozdrawiam
Michał-fotoamator

42 ODPOW. 42
profile.country.en_GB.title
3967-----
Poszukiwacz

ikar39 napisał(a):

:c8 nie wyobrażam sobie obróbkę fotek raw na kopie,kiedy ilość zdjęć to ok-500 z wakacji jak bym miał to obrabiać to pewnie zajęło by mi to z 3 miesiące,500 zdjęć w formacie jpg po małej obróbce,zgranie tego jako pokaz slajdów w hd trzy dni zabawy :c34.Więc tak jak SZFENDAK piszę raw tylko w sytuacjach gdzie nie ma czasu na ustawienia puszki :c20


Nie rozumiem ciebie kolego. Czegoś pewnie nie wiesz. Twoje Sony robi jednocześnie RAW+JPG. Karta 8GB to 500 zdjęc RAW+JPG. Poprawiasz tylko te zdjęcia które tego wymagają. A w RAWIE się znacznie lepiej poprawia.
Jak jeden z kolegów napisał, 60% zdjęć nie wymaga poprawy. Ale te 30-40% wymaga.
Bronek

profile.country.pl_PL.title
4032-----
Początkujący

Dziękuję bardzo za możliwość spotkania. Na pewno skorzystam, tylko poprosiłbym o numer tel. lub jakiś inny kontakt, żebym mógł się z Tobą skontaktować jak będę w Warszawie, bo na razie jestem w Pabianicach.

Mam jeszcze jedno pytanie. W jakim formacie robicie zdjęcia 16:9, czy 4:3?

profile.country.en_GB.title
spoltrebor1ofcej
Początkujący

tylko 4:3 :c20

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

trebor napisał(a):

tylko 4:3 :c20

Trebor, przerzuciłeś się na kompakta?
Lustrzanki mają format 2:3 :smileyhappy:

:c18 Są wprawdzie takie wynalazki jak 4:3 w lustrzankach, ale to nisza :c20

------------------------------
fotoamator
profile.country.en_GB.title
spoltrebor1ofcej
Początkujący

Tadeusz napisał(a):

trebor napisał(a):

tylko 4:3 :c20

Trebor, przerzuciłeś się na kompakta?
Lustrzanki mają format 2:3 :slight_smile:


Haha mam wsumie, chyba to jest HX-1 :smileymrgreen: .

Sorki za wprowadzenie w błąd :c20

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

:thumbsup:
A wracając do pytania W jakim formacie robicie zdjęcia 16:9, czy 4:3?

to zależy do czego one mają służyć?
Jeśli na papier, to oczywiście w takich proporcjach, żeby pasowało do papieru (np. typowy 13x18 nie pasuje do niczego co z aparatu wychodzi), ale jak masz telewizor HD i na nim głównie oglądasz zdjęcia, to może być 16:9.

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
4032-----
Początkujący

Dziękuję za wyjaśnienie. Pozdrawiam :c22

profile.country.PL.title
Mi.chel
Użytkownik

Dziękuję bardzo za możliwość spotkania. Na pewno skorzystam, tylko poprosiłbym o numer tel. lub jakiś inny kontakt, żebym mógł się z Tobą skontaktować jak będę w Warszawie, bo na razie jestem w Pabianicach.



W Pabianicach bywam może nie często, ale dość regularnie, więc mógłbym się z Tobą spotkać i w miarę skromnych możliwości pomóc. A już na pewno będziemy mogli podpiąć pod Twoje body któryś z moich obiektywów i sprawdzić co to zmieni. Wyślij mi na PW nr telefonu, to się skontaktuję, z tym, że w grę wchodzi raczej przyszły tydzień.

Jeszcze jedno - obiektyw 18-55 zbiera zdecydowanie lepsze recenzje, niż 18-70, może spróbuj zrobić to samo ujęcie tymi dwoma szkłami i porównaj różnice?

Michał Koziara
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

moim skromnym zdaniem, lepiej robić zdjęcia w proporcji 3:2
nawet jeśli ogląda się zdjęcia wyłącznie na TV (HD), bo co zrobisz, jak będziesz potrzebować wywołać ? No i robiąc foty 3:2 zawsze można sobie samemu dociąć do 16:9 :thumbsup:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
4032-----
Początkujący

Jeszcze jest jedna sprawa w :c56 500 w formacie 16:9 w wizjerze widać więcej niż wychodzi na zdjęciu. Na początku nie wiedziałem co jest grane, bo obcinałem ludziom stopy itp. Później się zorientowałem o co chodzi. W wizjerze są małe znaczniki po rogach ile faktycznie wychodzi na zdjęciu Twojego kadru.

Michel napisał(a):


W Pabianicach bywam może nie często, ale dość regularnie, więc mógłbym się z Tobą spotkać i w miarę skromnych możliwości pomóc. A już na pewno będziemy mogli podpiąć pod Twoje body któryś z moich obiektywów i sprawdzić co to zmieni. Wyślij mi na PW nr telefonu, to się skontaktuję, z tym, że w grę wchodzi raczej przyszły tydzień.



Byłoby super, jeśli mógłbym oddać do sprawdzenia komuś ten aparat.
Dla mnie nie jest problemem przyjechać do Łodzi. Napisz tylko kiedy miałbyś czas.