anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Kto dostał SPIDERMAN 3 na Blu-Ray'u po zakupie Vaio FZ21M?

BlackJackPoland
Początkujący

Kto dostał SPIDERMAN 3 na Blu-Ray'u po zakupie Vaio FZ21M?

Witam,
Dostał ktoś obiecany film SPIDERMAN 3 na Blu-Ray'u po zakupie notebooka z serii np. FZ21M i po rejestracji w klubie Vaio? Ja nadal czekam i nawet nie wiem gdzie się upomnieć...?

Pozdrawiam,
BJP

36 ODPOW. 36
maniekx1984
Początkujący

ja dostałem, czekałem ponad miesiąc, więc trzeba się uzbroić w cierpliwość, przychodzi kurierem :wink:
a tak na marginesie, DVD wysiada :tongue:

BlackJackPoland
Początkujący

A ja czekam już prawie 2 miesiące! Kupiłem Vaio 28.09. a dzień później zarejestrowałem online...
Kiedy kupiłeś i rejestrowałeś a kiedy przyszła paczka?
Skąd była nadana (Sony Polska,jakaś zagranica itp.)?

Pozdrawiam,
BJP

ZbyszekP
Początkujący

Ja dostałem (dziś :slight_smile: ). Czekałem ok. 3 tygodni, dokładnie nie pamiętam. Paczka przyszła ze Szwajcarii. W razie problemów - jeśli masz ulotkę o Spidermanie, jaka była w opakowaniu, to tam jest adres, pod który można zgłaszać się w razie problemów.

marszkau
Nowicjusz

Ja również czekam na przesyłkę i mineło już napewno ponad miesiąc. Niestety lipa i również zaczołem się zastanawiać dlaczego to trwa tak długo. Ponoć przełka nie powinna przekroczyć 28 dni od czasu rejestracji - w moim przypadku już załugują na duży minus. Moim zdaniem taka płyta powinna być dodana do zestawu wraz z zakupem notebooka. Ale to jest moje zdanie

claxa
Początkujący

Cześć, a w moim przypadku czekam jakiś miesiąc... i nic. Też nabyłem 21M. Już ogarnęły mnie obawy, że może nie dopełniłem jakichś formalności. No ale zarejestrowałem się tam gdzie trzeba i to chyba wystarczy? BlackJack, upomniałeś się już może o ten film?

BlackJackPoland
Początkujący

Nie upominałem się ponieważ nikt mi nie może powiedzieć gdzie !! Na infolinii Sony PL nie wiedzą, w pomocy technicznej też nie. A tej ulotki już nie mam... Może ZbyszekP albo ktoś inny poda jakiś adres (szwajcarski??) albo tel. to się upomnę i zapytam dlaczego to ogólnie trwa tak długo dla polskich nabywców.....

Vonnegut79
Początkujący

Ja dostałem dzisiaj też po ponad miesiącu :slight_smile: Wszystko fajnie ale... nie mogę odpalić filmu na zewnętrznym tv lcd... Kiedy wyjmę kable VGA (póki co takiego używam) to film idzie. Czyli to jest jakaś głupawa ochrona przed kopiowaniem :slight_smile: Wyskakuje właśnie błąd o ochronie danych tzn. filmu. Rozumiem walkę z piractwem ale to głupota. Mam laptopa FZ21M z blue ray'em i co mam oglądać na 15 calach w normalej rozdziałce coś co powinno śmigać w full hd? :grin:

Czy ktoś rozwiązał ten problem ? A może coś trzeba zmienić w ustawieniach interDVD czy jak sie zwie ten program odgórnie zainstalowany w naszych VAIO ?

BlackJackPoland
Początkujący

Aby odtwarzać na zewnętrznym TV film BR trzeba używać tylko kabla HDMI. Tylko on przesyła dane zabezp. przed kopiowaniem i odtwarza przwidłowo. Żadne D-sub, VGA itp.

Czy ktoś poda mi ten kontakt gdzie mogę zareklamować brak obiecanego filmu. Ktoś kto dostał z danych wysyłkowych na paczce lub z ulotki (reklamy) na opakowaniu Vaio. To już 2 miesiące i nic !!! Please......

profile.country.pl_PL.title
prkorzy
Początkujący

No więc na ulotce widnieje taki punkt:
"Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub problemy z rejesttracją, zadzwoń do nas pod numer w Polsce, 0870 240 2410 (opłata za połączenie krajowe), lub wyślij wiadomość e-mail na adres blu-ray@vaio-link.com"
Oprócz tego nie ma zadnych innych danych teleadresowych, które byłyby wskazane jako możliwe do kontaktu.
Przy okazji, ja również nie dostałem obiecanego filmu 😐