anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Kto dostał SPIDERMAN 3 na Blu-Ray'u po zakupie Vaio FZ21M?

BlackJackPoland
Początkujący

Kto dostał SPIDERMAN 3 na Blu-Ray'u po zakupie Vaio FZ21M?

Witam,
Dostał ktoś obiecany film SPIDERMAN 3 na Blu-Ray'u po zakupie notebooka z serii np. FZ21M i po rejestracji w klubie Vaio? Ja nadal czekam i nawet nie wiem gdzie się upomnieć...?

Pozdrawiam,
BJP

36 ODPOW. 36
claxa
Początkujący

Szczęsliwcy, którzy dostali ten długo oczekiwany film, powiedzcie, w jaki sposób dotarła do Was ta przesyłka? Czy to przyniósł listonosz poleconym? Czy do skrzynki? A może kurier? Bo już po głowie chodzi mi tzw zaginiecie przesyłki :///

BlackJackPoland
Początkujący

No i minęło 2,5 miesiąca a filmu jak nie było tak nie ma 😞
Rozmawiałem 3 tygodnie temu z pracownikiem infolinii Sony - dział Vaio: obiecał pomoc i reklamację. Oddzwonił po tygodniu, że ją złożył i mam czekać na film... Ale dalej ZERO !!!
To jest żenujące - prosić się o obiecany prezent...................

Crome
Początkujący

również nabyłem 21m jakoś w październiku, a film dostałem chyba ze 3 dni temu - koperta w skrzynce poczt.

btw. w czym to uruchomić? windvd 8 premium nie obsługuje bd 😕

Boulas
Początkujący

Witam,
Dostał ktoś obiecany film SPIDERMAN 3 na Blu-Ray'u po zakupie notebooka z serii np. FZ21M i po rejestracji w klubie Vaio? Ja nadal czekam i nawet nie wiem gdzie się upomnieć...?

Pozdrawiam,
BJP



Witam wszystkich,


Dostawa filmu to w tej chwili conajmniej 28 dni
Z uwagi na okres swiateczny moze sie nawet wydluzyc
Jezeli ktokolwiek nadal nie otrzymal promocyjnego dysku z filmem Spiderman 3 moze napisac swoje uwagi na specjalny address email

blu-ray@vaio-link.com

Mam nadzieje ze to pomoze rozwizac problem z dostawa filmu.


Pozdrawiam wszystkich :heart_eyes:

Boulas
Początkujący

również nabyłem 21m jakoś w październiku, a film dostałem chyba ze 3 dni temu - koperta w skrzynce poczt.

btw. w czym to uruchomić? windvd 8 premium nie obsługuje bd 😕




Programem przeznazonym do obslugi Blu Ray na tym modelu jest WinDVD BD

W razie problemow z uruchomieniem tego akurat dysku (jest on zapisany w technologi Bluray-J )

Nalezy sciagnac i zainstalowac poprawke InterVideo WinDVD BD 8.0.8.425

Na przyklad z ponizszej strony

http://support.vaio.sony.co.uk/downloads/updates/updates.asp?site=voe_en_GB_cons&c=0&s=VGN-FZ&m=2805


Mam nadzieje ze to pomoze rozwiazac problem


Pozdrawiam

serwisrosja
Nowicjusz

witam!

jak kupilem FZ-21z w pazdzierniku (16.10) zarejestrowalem sie dwa albo 3 dni pozniej i do dzisiaj nie dostalem filmu.


Co mi doradzicie zrobic?????

Czy jest jakis drugi numer do dzialu pomocy Sony w polsce oprocz tego 0870......
(z zagranicy sie nie dodzwonic - mam kilka pytan do fachowcow :smileygrin: )


pozdrawiam

SteX
Początkujący

Так может кто объяснит как фильм получить?а то я ни чё не понял....вот я зарегил свой вайо и чё дальше???

adrianekd
Początkujący

No więc na ulotce widnieje taki punkt:
"Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub problemy z rejesttracją, zadzwoń do nas pod numer w Polsce, 0870 240 2410 (opłata za połączenie krajowe), lub wyślij wiadomość e-mail na adres blu-ray@vaio-link.com"
Oprócz tego nie ma zadnych innych danych teleadresowych, które byłyby wskazane jako możliwe do kontaktu.
Przy okazji, ja również nie dostałem obiecanego filmu 😐


czy ktos moze powiedziec jaki jest klucz tego polskiego numeru, bo porbuje tam dzwonic ale zadna kombinacja numeru nie działa?

rudzion
Początkujący

Witam
Ja dostałem film dziś,a zalogowałem się na stronie VAIO 23 grudnia. Doszedł do mnie zwykłą przesyłką wrzucony do skrzynki w kopercie.
Pozdrawiam

nas2kany
Początkujący

ja kupiłem laptopa w listopadzie do dziś nie mam tego filmu 😕