anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem z baterią

profile.country.pl_PL.title
destin6
Poszukiwacz

Problem z baterią

Po 2 latach użytkowania Vaio NW bateria zaczęła bardzo szybko się rozładowywać. Domyślam się, że to normalne zjawisko i jednocześnie zastanawiam się czy gwarancja obejmuje wymianę baterii?
Laptopa zakupiłem w Media Expert wraz z przedłużoną gwarancją(5lat) wraz z ubezpieczeniem i jakimś pakietem, dzięki któremu(podobno) mogę laptopa oddać do naprawy nawet, gdy awaria nastąpi z mojej winy... Ktoś już korzystał z takiej gwarancji?

8 ODPOW. 8
jsobolew
Początkujący

Zjawisko jak najbardziej normalne.

Bateria jak i zasilacz zawsze mają osobne gwarancje (bodajże 6 i 12 miesięcy) więc ja bym nie liczył specjalnie że Ci to uznają, aczkolwiek nie mam zielonego pojęcia co oni tam wymyślili w tej ich własnej gwarancji. Bądź co bądź to akumulatory traktuje się jako materiały eksploatacyjne, więc to tak jakbyś reklamował np. tusz w drukarce że się skończył. ;)

profile.country.pl_PL.title
destin6
Poszukiwacz

Sprzedawca w sklepie zapewniał mnie, że mogę reklamować, nawet rysy na obudowie. Warunkiem tego "przywileju" było wykupienie wspomnianej wyżej gwarancji przedłużonej z ubezpieczeniem i jakimś pakietem(kosz tego wyniósł +1000zł do ceny laptopa). Nie wiem jak to wygląda w praktyce, ale jestem ciekawy co o tym sądzicie. Mam tylko nadzieję, że koleś nie zrobił mnie w balona... Niestety mam dość daleko do tego sklepu, dlatego wolę zapytać najpierw tutaj ;)

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Nigdy nie korzystałem z takiej "gwarancji" (a tak naprawdę jest to ubezpieczenie - coś jak AC w ubezpieczeniach komunikacyjnych) ale spotkałem się już z takimi praktykami. Jest to gwarancja dawana przez sprzedawcę (sklep, sieć handlową), nie ma nic wspólnego z autoryzowanym serwisem ani firmą producencką. I faktycznie można reklamować wszystko ale trzeba w tym celu skontaktować się ze sprzedawcą.
Musisz mieć gdzieś na fakturze, rachunku, umowie ubezpieczeniowej adres i telefon sprzedawcy, gwaranta lub punktu przyjmującego taki sprzęt do naprawy. Zadzwoń, napisz e-maila i dowiesz się szczegółów.

profile.country.pl_PL.title
destin6
Poszukiwacz

faktycznie jest numer tel. na umowie :thumbsup:
Dziękuje za pomoc!

profile.country.pl_PL.title
destin6
Poszukiwacz

Postanowiłem kupić baterię do mojego laptopa, ale nigdzie w sklepach nie można jej dostać... nawet jest problem z zamiennikami :c8 Gdzie mogę dostać taką baterie (VGP-BPS13/Q)?

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Spróbuj zamówić przez infolinie:
Numer znajdziesz tutaj

profile.country.pl_PL.title
destin6
Poszukiwacz

o tym nie pomyślałem :smileyredface: dziękuje za pomoc :thumbsup:

jk400-----
Początkujący

Sony na baterie daje 6 miesięczną gwarancję. Niestety w moim eb2z bateria przestała trzymać zaraz po upływie tego terminu. Oryginał kosztuje koło 600zł ale już zamiennik masz za połowę ceny. Co ciekawe na zamiennik sprzedawca daje 12 miesięczną gwarancję !!!! Czyżby zamienniki były nie tylko tańsze ale i lepsze ??? Dobrze że ten laptop był ostatnim zakupem z logo sony :-)