anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KDL-46HX850 - ustawienia obrazu - dekoder polsatu przez HDMI

ROZWIĄZANE
profile.country.en_GB.title
terry-----
Początkujący

KDL-46HX850 - ustawienia obrazu - dekoder polsatu przez HDMI

Witam,

od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem TV SONY KDL-46HX850 i napotkałem problem. Otóż do telewizora podłączyłem dekoder cyfrowego polsatu przez HDMI (podłączałęm do każdego z 4 wejść HDMI po kolei) i chciałem wyregulować obraz a tu ...nic!!! Nie mogę wejść w ustawienia naciskając niebieski klawisz HOME ani czarny OPTIONS a w związku z tym nie mogę wyregulować obrazu, który ma standardowe ustawienia i jest za ciemny jak dla mnie. Po przełączeniu telewizora na telewizję naziemną mogę bez żadnego problemu zmieniać wszelkie ustawienia obrazu i dźwięku. Czy ktoś wie o co chodzi? Przecież to nie możliwe żeby nie móc wyregulować obrazu podłączając dekoder do telewizora. Proszę o pomoc ew. jakąś sugestię.

Pozdrawiam

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Przyznam, że trochę zbaraniałem bo z tego co piszesz wszystko jest OK u Ciebie ustawione a w jakiś sposób te ustawienia nie przechodzą na inne źródło sygnału.

Też spotkałem się z tym tematem na forum (z tego co rzuciło mi się w oczy, to tamten Kolega użył najpierw innego przycisku później dopiero wciskał HOME - jest to oczywiście półśrodek).

Nie widząc Twojego TV i nie mogąc zobaczyć całej instalacji na żywo mam związane ręce w tym miejscu. Dużo więcej wiedzy oraz specjalnych narzędzi będą mieli ludzie z Sony. Najszybciej będzie jak do nich przedzwonisz i krok po kroku ktoś wytłumaczy Ci co i jak ustawić aby wszystko działało (tłumaczą wszystko "łopatologicznie" więc nie ma strachu, że czegoś nie będziesz umiał wykonać).

Znajdziesz ich tutaj:

http://www.sony.pl/support/pl/contacts/tvhc

0 801 382 462

(koszt połączenia wg taryfy operatora)

Godziny otwarcia :
Poniedziałek-Piątek 9.00 – 18.00

Dni wolne od pracy:  w dni wolne od pracy nasze centrum kontaktów jest nieczynne.

Pozdrawiam Stubb

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

3 ODPOW. 3
profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Przede wszystkim gratuluję bardzo dobrego wyboru. HX85 jest jedną z najlepszych tegorocznych propozycji na rynku!

Kilka pytań do Ciebie:

1. masz obraz i dźwięk w TV poprzez dekoder?

2. czy ustawienia obrazu zmienione w naziemnej cyfrowej są "kopiowane" pod dekoderem? Czyli jak ustawisz rządany obraz z NTC to taki sam masz gdy odpalisz dekoder?

3. czy ustawiłeś źródło obrazu jako HDMI dekoder?

Przecież to nie możliwe żeby nie móc wyregulować obrazu podłączając dekoder do telewizora.

Nie powinno tak być, więc dobrze trafiłeś na to forum. Chwila ustawień i będzie dobrze :smileyhappy:.

Pozdrawiam Stubb
profile.country.en_GB.title
terry-----
Początkujący

Witam,

po pierwsze dziękuję za zainteresowanie tematem.

ad.1     Zarówno dźwiek jak i obraz przez dekoder są.

ad.2     Obraz ustawiony na naziemnej telewizji cyfrowej nie jest kopiowany na dekoder tzn. jeśli na naziemnej jest np. żywy to na dekoderze przechodzi na standard i tak jest cały czas.

ad.3     źródło obrazu jako HDMI jest dekoder.

Nie wiem jaką opcję wyłączyć lub włączyć aby ustawić obraz. Mi też się wydaje wręcz nie możliwe aby nie można było wyregulować obrazu przez HDMI. Podobny problem ktoś już wcześniej zgłaszał na tym forum (napotkałem się na niego przypadkowo jak przeglądałęm to forum) ale tam też nikt nie odpowiedział.

Co dalej?

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Przyznam, że trochę zbaraniałem bo z tego co piszesz wszystko jest OK u Ciebie ustawione a w jakiś sposób te ustawienia nie przechodzą na inne źródło sygnału.

Też spotkałem się z tym tematem na forum (z tego co rzuciło mi się w oczy, to tamten Kolega użył najpierw innego przycisku później dopiero wciskał HOME - jest to oczywiście półśrodek).

Nie widząc Twojego TV i nie mogąc zobaczyć całej instalacji na żywo mam związane ręce w tym miejscu. Dużo więcej wiedzy oraz specjalnych narzędzi będą mieli ludzie z Sony. Najszybciej będzie jak do nich przedzwonisz i krok po kroku ktoś wytłumaczy Ci co i jak ustawić aby wszystko działało (tłumaczą wszystko "łopatologicznie" więc nie ma strachu, że czegoś nie będziesz umiał wykonać).

Znajdziesz ich tutaj:

http://www.sony.pl/support/pl/contacts/tvhc

0 801 382 462

(koszt połączenia wg taryfy operatora)

Godziny otwarcia :
Poniedziałek-Piątek 9.00 – 18.00

Dni wolne od pracy:  w dni wolne od pracy nasze centrum kontaktów jest nieczynne.

Pozdrawiam Stubb